wersja testowa serwisu

Duży pożar na terenie bełchatowskiej elektrowni. PGE wydała komunikat

Duży pożar na terenie bełchatowskiej elektrowni. PGE wydała komunikat
fot. Youtube/xxx

Informowaliśmy dzisiaj o pożarze, do którego doszło na terenie bełchatowskiej elektrowni. Na stronie internetowej PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna pojawił się komunikat w tej stronie. Przedstawiamy go poniżej.

"Ugaszony został pożar w Elektrowni Bełchatów. W tej chwili energię elektryczną produkuje jeszcze blok nr 14 o mocy 858 MW, jednakże ze względu na przerwanie ciągu podawania węgla do tej jednostki, zostanie ona wyłączona po wyczerpaniu zapasów węgla, którymi obecnie dysponuje.

Aktualnie w Elektrowni Bełchatów, oprócz bloku o mocy 858 MW energię elektryczną produkuje jeszcze 5 bloków energetycznych, każdy o mocy około 390 MW. Produkcja energii odbywa się zgodnie z zapotrzebowaniem PSE. Dodatkowo Elektrownia Bełchatów dysponuje czterema blokami energetycznymi o łącznej mocy około 1600 MW, które stanowią rezerwę dla krajowej sieci elektroenergetycznej i w każdej chwili, na wniosek PSE, te jednostki będą mogły zostać uruchomione. Nie ma żadnego zagrożenia niedoboru energii elektrycznej w sieci.

Przyczynę pożaru zbada powołana w tym celu komisja."