wersja testowa serwisu

Czy w Łowiczu powstanie „Podwórko NIVEA”?

Zrzut-ekranu-2021-05-13-o-11.25.56

Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa przy udziale Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki" nagrywała film promocyjny, który docelowo zostanie zgłoszony do konkursu „Podwórko NIVEA".

Znany koncern kosmetyczny co roku funduje place zabaw dla dzieci różnym miejscowościom. W tym roku planuje ufundować ich 20! Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem przy bloku nr 1 na osiedlu im. Marii Konopnickiej w Łowiczu, powstanie dobrze wyposażony ogródek jordanowski dla dzieci.

„Koderki", 7 maja nagrywały piosenkę w Łowickim Ośrodku Kultury, która będzie podkładem muzycznym do konkursowego filmu, a 9 maja sam film. Sceny kręcone były w różnych lokacjach m.in. w Skansenie Wsi Łowickiej w Maurzycach oraz na podwórku NIVEA w Żychlinie. Ubrane w łowickie stroje ludowe najmłodsze „Koderki" przyciągały wzrok nie tylko turystów, odwiedzjących w tym czasie skansen ale również mieszkańców małego, urokliwego miasteczka, leżącego na terenie powiatu kutnowskiego.

W tym tygodniu film zostanie zmontowany i zgłoszony do konkursu. Jeszcze w maju okaże się, czy dzięki wspólnemu działaniu udało się pozyskać nowy plac zabaw dla Łowicza. 

źródło: UM Łowicz