wersja testowa serwisu

Cmentarz Wojenny w Kompinie doczeka się renowacji. Gmina Nieborów otrzymała duże dofinansowanie

pieniadze5

Gmina Nieborów pozyskała dofinansowanie na renowację nagrobków Żołnierzy Polskich oraz remont alejek na Cmentarzu Wojennym w Kompinie.

- Bardzo ważną rolą samorządu jest dbałość o pamięć tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny. Dlatego złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego składający się z dwóch etapów - "Renowacja nagrobków Żołnierzy Polskich oraz remont alejek na Cmentarzu Wojennym w Kompinie" - mówi Wójt Jarosław Papuga.

Gmina Nieborów na pierwszy etap prac otrzymała 180 000 złotych, natomiast na drugi - 106 700 złotych, co łącznie daje 286 700 złotych. Pieniądze zostały przydzielone tylko 76 wnioskom z 224 pozytywnie ocenionych.

- Chciałbym podkreślić tutaj bardzo dużą rolę naszej Pani inspektor Urszuli Fijałkowskiej, która mocno zaangażowała się w przygotowanie tego wniosku i przyczyniła się tym do tak wysokiej oceny. Przy opracowywaniu dokumentacji technicznej wspierał nas także fachowo pan inż. Andrzej Borek - mieszkaniec naszej gminy - dodał Wójt Gminy Nieborów.

Cmentarz Wojenny w Kompinie już od lat zasługiwał na generalną renowację.