wersja testowa serwisu

390 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów przejęte przez łódzką KAS na autostradzie A2

68
fot. Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z łódzkiego Wydziału Realizacji przejęli transport 390 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. Straty jakie mógł ponieść Skarb Państwa wynoszą ponad 350 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 24 października. Funkcjonariusze celno-skarbowi prowadzili tego dnia kontrolę przewozu tzw. towarów wrażliwych, takich jak susz tytoniowy, paliwa płynne czy alkohol, podlegających zgłoszeniu do systemu SENT.

Na autostradzie A2, w okolicach węzła Łódź-Północ, jeden z patroli KAS zatrzymał samochód ciężarowy Fiat Ducato. W trakcie kontroli auta funkcjonariusze znaleźli 39 zamkniętych pudełek kartonowych. Okazało się, że w każdym z nich przewożono po 500 paczek nielegalnych papierosów.

Łącznie zabezpieczono 390 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. Jako dowody w sprawie funkcjonariusze zajęli nie tylko papierosy, ale również pojazd służący do ich przewozu, dwa telefony komórkowe i dokumenty znalezione w aucie.

Kierowca auta, 33-letni mieszkaniec Zgierza, usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego, za które grozi wysoka grzywna. Dalsze postępowania w sprawie prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy.

Źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi