wersja testowa serwisu

3,2 mln zł zaległego podatku VAT na koncie łódzkiej KAS

pieniadze
Na konto Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łodzi wpłynęło 3,2 mln zł zaległego podatku VAT. Pieniądze wpłaciła firma z województwa łódzkiego, która bezzasadnie odliczyła podatek z tytułu zakupu stali.

Nieprawidłowości wykryli pracownicy Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi. W trakcie kontroli w firmie handlującej stalą ustalili, że spółka odliczyła VAT na podstawie faktur otrzymanych od nieuczciwych kontrahentów. Jak się okazało, w rzeczywistości były to podmioty pozorujące działalność gospodarczą w celu wyłudzeń podatku VAT.

Łódzki podatnik nie dochował należytej staranności przy doborze partnerów handlowych, chociaż mógł łatwo odkryć, że otrzymane dowody zakupu nie pochodzą od firm, od których nabył stal. Tym samym pozbawił się prawa do odliczenia podatku należnego o podatek wykazany w kwestionowanych fakturach.

Decyzję podatkową, wydaną w tej sprawie przez naczelnika Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi, utrzymał w mocy dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Na jej podstawie spółka wpłaciła na konto łódzkiej KAS 3,2 mln zł zaległego podatku VAT.

źródło: KAS