Zza miedzy: Tragiczna noc w Piątku. Spłonął dom mieszkalny, dwie osoby nie żyją. W akcji gaśniczej strażacy z Łowicza

Dodane przez ELC24.net

Dwie osoby nie żyją - to tragiczny bilans pożaru, do którego doszło dzisiaj (4 lutego) w Piątku. Na miejscu cały czas pracują strażacy.


We wtorek, 4 lutego chwilę przed godziną 4:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Pokrzywnej w Piątku. Na miejsce zadysponowano łącznie jedenaście zastępów straży pożarnej powiatów: łęczyckiego, łowickiego i zgierskiego.

​Jak informuje asp. mgr Grzegorz Sobiński, rzecznik prasowy KP PSP w Łęczycy, ze zgłoszenia wynikało, że ogniem objęty jest budynek jednorodzinny, w którym mogą znajdować się dwie osoby. Po rozpoznaniu okazało się, że pali się budynek o konstrukcji murowanej, ale o drewnianym dachu. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, pożar był już w pełni rozwinięty, a część dachu była złamana do środka.

- Siedem metrów od palącego się budynku znajduje się drugi budynek wielorodzinny, w którym znajdowało się szesnaście osób. Wszyscy samodzielnie się stamtąd ewakuowali - relacjonuje asp. mgr Grzegorz Sobiński. - Poza podaniem prądów wody na palący się budynek, zapobiegawczo podano także jeden prąd wody na budynek obok.


Podczas przeszukiwania miejsca zdarzenia odnaleziono dwie nieżyjące osoby. Jak podają ratownicy, na tę chwilę nie udało ustalić się ich tożsamości. Na miejscu cały czas pozostają strażacy. Pożar został ugaszony, trwa sprzątanie i dalsze przeszukiwanie miejsca zdarzenia w celu wykluczenia dodatkowych poszkodowanych.

Na miejscu pojawił się także dowódca JRG Łęczyca, Komendant KP PSP w Łęczycy. W akcji gaśniczej pomagały jednostki JRG Łowicz, JRG Zgierz i dwa zastępy OSP z powiatu zgierskiego. O zdarzeniu poinformowano Burmistrza Piątku oraz Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.


Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.


fot. KP PSP w Łęczycy

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…