Złodzieje grasowali na Górkach, jeden był poszukiwany. Grozi im po 15 lat więzienia

Dodane przez ELC24.net

Trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem zatrzymali łowiccy kryminalni, po tym jak włamali się do garażu i pomieszczeń gospodarczych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto jeden z nich był poszukiwany listem gończym i trafił już za kratki.


7 kwietnia 2019 roku wieczorem pokrzywdzona zawiadomiła o włamaniu do garażu i dwóch pomieszczeń gospodarczych, znajdujących się na jednej z posesji w rejonie łowickiego osiedla Górki. Sprawcy dostali się do środka obrywając kłódki i podważając drzwi. Następnie skradli różne przedmioty, m.in. elektronarzędzia, narzędzia ślusarskie i sprzęt ogrodniczy. Pokrzywdzona mieszkanka Katowic oszacowała straty na około 20 tysięcy złotych.


9 kwietnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali trzech podejrzewanych o włamania mężczyzn. To znani policji dwaj łowiczanie w wieku 38 i 41 lat oraz 60-latek bez stałego miejsca zameldowania. Dodatkowo okazało się, że 41-latek był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. W związku z tym trafił do zakładu karnego. Jak ustalili kryminalni, sprawcy część łupu przewozili samochodem, a niektóre skradzione rzeczy upłynnili już w punkcie skupu złomu. Część rzeczy pochodzących z przestępstwa kryminalni odzyskali.


Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępstw tych dopuścili się w warunkach tzw. recydywy, za co grozi wyższy wymiar kary nawet do 15 lat więzienia.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…

Pelikan Łowicz remisuje trzeci raz z rzę…