Złodzieje grasowali na Górkach, jeden był poszukiwany. Grozi im po 15 lat więzienia

Dodane przez ELC24.net

Trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem zatrzymali łowiccy kryminalni, po tym jak włamali się do garażu i pomieszczeń gospodarczych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto jeden z nich był poszukiwany listem gończym i trafił już za kratki.


7 kwietnia 2019 roku wieczorem pokrzywdzona zawiadomiła o włamaniu do garażu i dwóch pomieszczeń gospodarczych, znajdujących się na jednej z posesji w rejonie łowickiego osiedla Górki. Sprawcy dostali się do środka obrywając kłódki i podważając drzwi. Następnie skradli różne przedmioty, m.in. elektronarzędzia, narzędzia ślusarskie i sprzęt ogrodniczy. Pokrzywdzona mieszkanka Katowic oszacowała straty na około 20 tysięcy złotych.


9 kwietnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali trzech podejrzewanych o włamania mężczyzn. To znani policji dwaj łowiczanie w wieku 38 i 41 lat oraz 60-latek bez stałego miejsca zameldowania. Dodatkowo okazało się, że 41-latek był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. W związku z tym trafił do zakładu karnego. Jak ustalili kryminalni, sprawcy część łupu przewozili samochodem, a niektóre skradzione rzeczy upłynnili już w punkcie skupu złomu. Część rzeczy pochodzących z przestępstwa kryminalni odzyskali.


Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępstw tych dopuścili się w warunkach tzw. recydywy, za co grozi wyższy wymiar kary nawet do 15 lat więzienia.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…