Zimą też można jeździć na rowerze

910 mieszkańców Łowicza dołączyło w grudniu 2018 r. do systemu rowerów miejskich, uruchomionego na terenie województwa łódzkiego w ramach pilotażowego projektu „Rowerowe Łódzkie" .


Przypomnijmy, że projektodawcą sytemu był Samorząd Województwa Łódzkiego do którego przystąpiło 10 gmin: Gmina Koluszki, Gmina Miasto Kutno, Gmina Łask, Gmina Miasto Łowicz, Gmina Miasto Łódź, Miasto Pabianice, Miasto Sieradz, Miasto Skierniewice, Miasto Zduńska Wola, Gmina Miasto Zgierz. Dzięki temu w Łowiczu powstało 12 stacji rowerowych wraz z parkingiem dla 96 rowerów.


Łącznie od 14 grudnia do 31 grudnia 2018 roku z rowerów, znajdujących się na stacjach rowerowych w Łowiczu, skorzystano 356 razy. W styczniu 2019 r. zarejestrowało się kolejnych 318 nowych osób. Rower wypożyczony został 371 razy. Chociaż jeżdżenie zimą na rowerze, wielu osobom może wydawać się dziwne, taki sposób poruszania się również o tej porze roku, ma wielu zwolenników. Cieszy nas fakt, że pomimo warunków atmosferycznych, mieszkańcy Łowicza chętnie korzystają z rowerów. W tym właśnie celu zostały one sprowadzone do miasta.


Więcej informacji i jak działa system i jak się zarejestrować można znaleźć na stronie stronie: https://rowerowelodzkie.pl/jak-to-dziala/.

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

Policjanci podsumowali akcję "Niela…

Od 1 kwietnia więcej policjantów na ulic…

[ZDJĘCIA] Okradli działkę w gminie Biela…

Łowiccy stróże prawa o swoim zawodzie w …

XIX Targi edukacyjne w Łowiczu. Dzielnic…

Victoria Sulejówek kolejnym rywalem Peli…

Dwa remisy Pelikana 2003

Działania "Prędkość" na drogac…

XVI edycja Konkursu na najlepszą pracę d…

Konkurs literacki "Skąd, dokąd. Rod…

Pelikan 2009 po sparingu z Jutrzenką Byc…

[ZDJĘCIA] Audi uderzyło w ciężarówkę, wy…

Wypadkowy poniedziałek w powiecie. Samoc…

[ZDJĘCIA] Niebezpiecznie w Czatolinie. O…

Marcin Pluta przejął obowiązki dyrektora…

Zdarzenie przy Prymasowskiej oraz nietrz…

Wypadek w Kompinie. Auto rozbiło się w r…