Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu nawiązał współpracę z placówkami na Łotwie i Litwie

Dodane przez ELC24.net

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu nawiązał partnerską współpracę ze szkołami średnimi na Łotwie i Litwie. Podpisanie partnerskich umów miało miejsce podczas oficjalnej wizyty delegacji z Powiatu Łowickiego w tych krajach, która odbyła się w dniach 26-29 maja br.


W skład delegacji weszli Wicestarosta Łowicki Piotr Malczyk, Dyrektor ZSP Nr 2 RCKUiP Jerzy Zabost oraz Jolanta Sikorska nauczycielka języka rosyjskiego szkoły na Blichu. Delegacja odwiedziła na Litwie miasto Rokiszki, natomiast na Łotwie-Jekabpils.


Przedstawiciele delegacji polskiej  i merowie odwiedzanych miast rozmawiali na temat funkcjonowania placówek oświatowych, nakładach finansowych potrzebnych do ich prowadzenia, czy też różnicach systemów oświaty. Spotkania miały również na celu omówienie płaszczyzn na jakich szkoły planują realizować zapisy partnerskich umów, tak, by w jak najszerszy sposób uatrakcyjnić ofertę edukacyjną dla swych uczniów.


Wicestarosta Łowicki Piotr Malczyk zauważa, iż pozyskanie partnerów w krajach przybałtyckich niewątpliwie przyczyni się w przyszłości do zwiększenia możliwości realizacji projektów unijnych oraz owocnych działań  między miastami Rokiszki i Jekabpils a Powiatem Łowickim. Nawiązana między szkołami współpraca to nie tylko jej wymiar dydaktyczny ale również możliwość prezentacji specyficznych kultur regionów i ich tradycji. To kwestia tym bardziej istotna, bowiem dotąd Powiat Łowicki nie podejmował inicjatyw partnerskiej współpracy w wymiarze międzynarodowym.

Zobacz także

Wsparcie dla łowickich szkół, uczniów i …

Szok! Mieli blisko 4 promile i kierowali…

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowi…

KPP w Łowiczu: Zero tolerancji dla chuli…

Muzeum w Łowiczu: Wkrótce wernisaż wysta…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

Będzie więcej miejsc parkingowych przy Z…

Szukali szóstego „Kwiatu Paproci”

Wypadek w Popowie. Zderzenie samochodu i…

Zwiedzanie zamku prymasowskiego: Wrota p…

[ZDJĘCIA] Dwadzieścia lat minęło. W Łowi…

[ZDJĘCIA] Duży pożar na autostradzie A2…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Nowych Zdunach. N…

Konkurs o bezpieczeństwie rozstrzygnięty…

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowan…

Przedszkolaki odwiedziły Posterunek Poli…

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu…

Inauguracja Festiwalu Kolory Polski w Ło…