Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu nawiązał współpracę z placówkami na Łotwie i Litwie

Dodane przez ELC24.net

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu nawiązał partnerską współpracę ze szkołami średnimi na Łotwie i Litwie. Podpisanie partnerskich umów miało miejsce podczas oficjalnej wizyty delegacji z Powiatu Łowickiego w tych krajach, która odbyła się w dniach 26-29 maja br.


W skład delegacji weszli Wicestarosta Łowicki Piotr Malczyk, Dyrektor ZSP Nr 2 RCKUiP Jerzy Zabost oraz Jolanta Sikorska nauczycielka języka rosyjskiego szkoły na Blichu. Delegacja odwiedziła na Litwie miasto Rokiszki, natomiast na Łotwie-Jekabpils.


Przedstawiciele delegacji polskiej  i merowie odwiedzanych miast rozmawiali na temat funkcjonowania placówek oświatowych, nakładach finansowych potrzebnych do ich prowadzenia, czy też różnicach systemów oświaty. Spotkania miały również na celu omówienie płaszczyzn na jakich szkoły planują realizować zapisy partnerskich umów, tak, by w jak najszerszy sposób uatrakcyjnić ofertę edukacyjną dla swych uczniów.


Wicestarosta Łowicki Piotr Malczyk zauważa, iż pozyskanie partnerów w krajach przybałtyckich niewątpliwie przyczyni się w przyszłości do zwiększenia możliwości realizacji projektów unijnych oraz owocnych działań  między miastami Rokiszki i Jekabpils a Powiatem Łowickim. Nawiązana między szkołami współpraca to nie tylko jej wymiar dydaktyczny ale również możliwość prezentacji specyficznych kultur regionów i ich tradycji. To kwestia tym bardziej istotna, bowiem dotąd Powiat Łowicki nie podejmował inicjatyw partnerskiej współpracy w wymiarze międzynarodowym.

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…