[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja "Patosfery" w Łowiczu

Dodane przez ELC24.net

30 maja na łowickich Błoniach odbyła się już piąta edycja "Profilaktyki według Ekonomika". To kolejne tak ogromne przedsięwzięcie profilaktyczne w naszym rejonie, coraz bardziej popularne wśród młodzieży. W tym roku uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu Łowicza i powiatu łowickiego. Wiele atrakcji czekało tego dnia na młodzież, która świetnie spędziła czas.


30 maja 2019 roku po raz piąty odbył się dzień profilaktyki pod nazwą "Patosfera - Profilaktyka według Ekonomika". Tym razem młodzież zgromadziła się na łowickich Błoniach. W łowickiej PATOSFERZE uczestniczyło ponad 400 młodych osób ze szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami tego ogromnego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Łowiczu, Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Piknik profilaktyczny objął patronatem Starosta Łowicki. Na wstępie Burmistrz Łowicza przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu alko- i narko-gogle, które będziemy wykorzystywać prowadząc działania profilaktyczne z młodzieżą.


"Profilaktyka według Ekonomika" to program dla młodzieży, promujący modę na życie bez uzależnień. Młodzież prezentowała sobie nawzajem, jak można spędzać wolny czas, spełniając swoje hobby i realizować jednocześnie swoje zainteresowania w różnych dziedzinach. Przeróżne konkurencje odbywały się w duchu zdrowej sportowej rywalizacji.


Dzień profilaktyki uświetnili swoją obecnością m.in. Starosta Łowicki - Marcin Kosiorek, Wice Starosta Łowicki Piotr Malczyk, Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, Dyrektor ZSP Nr 4 w Łowiczu Ewa Bury, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu - st. kpt. Arkadiusz Makowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - podinsp. Mariusz Kajewski, Powiatowy Inspektor Sanitarny Sławomir Mucha, Dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury w Łowiczu Maciej Malangiewicz. Młodzież świetnie się zorganizowała, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli ciekawie spędzić czas.


Patosfera rozpoczęła się w tym roku happeningiem młodzieży ulicami miasta Łowicza. Marsz rozpoczął się na ulicy Kaliskiej, a zakończył na łowickich Błoniach. W trakcie happeningu młodzież prezentowała własnoręcznie wykonane banery, plakaty i ulotki, na których widniały hasła przeciwstawiające się wszelkim uzależnieniom.


W tym roku odbyły się m.in. IV Łowicki Armageddon o Puchar Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, III Łowickie Warcaby o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu, II Amatorski Puchar Strongman Konrada Karwata, regaty kajakowe na Bzurze o Puchar Starosty Łowickiego, Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Łowicza i turniej wiedzy o nagrodę Dyrektora ZSP nr 4 w Łowiczu. Ponadto zaprezentowały się również zaprzyjaźnione służby: strażacy z PSP w Łowiczu z prezentacją pokazu ratownictwa drogowego, funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Łowiczu z alko- i narko-goglami oraz 37. Sochaczewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej. Młodzież oglądała elementy wyposażenia służb i mogła przymierzyć stroje służb mundurowych. Nie zabrakło również Łowickiego Klubu Motocyklowego No16. Uczniowie pokazywali swoje talenty taneczne, muzyczne i aktorskie i zmagali się w różnych konkurencjach sportowych i sprawnościowych. Największym wydarzeniem jak co roku był bez wątpienia Armageddon, który prowadził asp. Zbigniew Bródka z PSP w Łowiczu, dużym zainteresowaniem cieszyły się żywe warcaby, gdzie rywalizowały ze sobą szkoły, konkurencje siłowe przygotowane przez Konrada Karwata oraz wspinaczka dla odważnych, słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie aby przyjemnie spędzić czas. Program przewidywał różne konkurencje rozgrywane pomiędzy szkołami.


Zwycięzcami IV Łowickiego Armageddonu o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu została drużyna z Pijarskiego LO Królowej Pokoju w Łowiczu, w III Łowickich Żywych Warcabach o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu zwyciężyła ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Amatorski Puchar Strongman Konrada Karwata zdobyła ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu. W zawodach sportowych siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza zwyciężyli uczniowie ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu . Turniej wiedzy o Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu wygrali uczniowie z I LO w Łowiczu. W łowickich regatach kajakowych o Puchar Starosty nie mieli sobie równych uczniowie z ZSP Nr 4 w Łowiczu.


Dziękujemy wszystkim partnerom oraz sponsorom za wsparcie tego młodzieżowego przedsięwzięcia.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Karambol w Nieborowie - przewr…

Wyrusz „Tropem tajemniczego skarbu”

Ukradł kilkanaście butli z gazem w Łyszk…

Akcja policji w gminie Nieborów. Zarekwi…

Brutalne pobicie przy Warszawskiej, nie …

Nowa jakość edukacji w łowickiej integra…

[WIDEO] Amerykański dziennikarz nakręcił…

Dopingujesz „dziesiątaka”, wspierasz łow…

Wypadek z Goleńsku. Samochód rozbił się …

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

W Kocierzewie uczczono 80. rocznicę Bitw…

Jakie gwiazdy wystąpią w Łowiczu w 2020 …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Zbliżają się Dni Otwarte w Komendzie Pow…

Wypadek w Maurzycach. Ciężarówka z nacze…