[ZDJĘCIA] Za nami III Runda Mistrzostw Polski Centralnej. Jak wypadł Łowicki Klub Motorowy?

Dodane przez Łowicki Klub Motorowy

​III Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej odbyła się 05.05.19 na bardzo widowiskowym, ale zarazem bardzo wymagającym torze w Lipnie. Na starcie stanęło prawie 170 zawodników, w tym 8 reprezentantów Łowickiego Klubu Motorowego.

Po całonocnych opadach wszystko wskazywało na powtórkę ze Strykowa i rywalizację w błocie. Jednak pogoda była łaskawa dla zawodników i słońce szybko wysuszyło tor. Oprócz dużej frekwencji zawodników na torze pojawiła się też ogromna ilość kibiców. W klasie MX65 surową lekcję motocrossu dostali najmłodsi zawodnicy Łowickiego Klubu Motorowego Darek Tybulczuk i Kacper Ratko. Mimo ambitniej walki, ogromne muldy jakie zrobiły się na torze wykończyły łowickich zawodników. Chłopaki nie poddają się jednak i już nie mogą doczekać się kolejnych zawodów. W Lipnie Darek zajął 21 miejsce, a Kacper ukończył zawody na 22 pozycji. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Darek zajmuje 9 miejsce, natomiast Kacper jest 13.

W klasie MX85 z bardzo dobrej strony po raz kolejny zaprezentował się Norbert Wojciechowski. Norbert po bardzo szybkiej i rozważnej jeździe w obu wyścigach zajął 2 miejsce. Mimo nie najlepszych startów, szybko wyprzedzał rywali, a potem utrzymywał bezpieczną przewagę. Zawodnik ŁKM w obu wyścigach wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Janka Kotowicza. Po zawodach w Lipnie przewaga Janka zmalała już tylko do 2 punktów. Walka o tytuł Mistrza zapowiada się pasjonująco.

W zawodach nie wystąpił niestety drugi z zawodników ŁKM w tej klasie Piotrek Warchoł. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Piotrek spadł na 4 pozycję. W klasie MX1C Łowicki Klub Motorowy reprezentował Daniel Tarasiewicz. Pierwszy wyścig to prawdziwa huśtawka emocji. Daniel po kolizji z jednym z rywali przewrócił się w pierwszym zakręcie. Zanim się pozbierał był ostatni, a najgroźniejsi rywale daleko z przodu. Łowicki zawodnik jednak się nie poddał i rozpoczął szaleńczą pogoń, wyprzedzając w tempie ekspresowym kolejnych rywali. Na szóstym okrążeniu prowadził już w wyścigu. Jednak wtedy zaczęły się problemy z motocyklem. Motocykl gasł i nie chciał ponownie odpalić. Daniel dojechał do mety ostatecznie na 9 miejscu.

W drugim wyścigu łowicki zawodnik nie miał już problemów i pewnie zwyciężył wyprzedzając drugiego zawodnika o ponad minutę. Dzięki zwycięstwu w drugim biegu Daniel zakończył zawody na 2 miejscu. W klasyfikacji mistrzostw nadal prowadzi z dużą przewagą nad rywalami.

W klasie MX B wystartowało dwóch reprezentantów Łowickiego Klubu Motorowego Filip Hetke i Łukasz Walczak. Po raz kolejny blisko podium był Filip. W pierwszym wyścigu zajął 5 miejsce, natomiast w drugim, pomimo upadku na starcie, dogonił rywali i zakończył wyścig na 3 pozycji. W zawodach został sklasyfikowany tuż za podium, na 4 miejscu. Łukasz po nie najlepszym pierwszym wyścigu, w którym zajął 8 miejsce, w drugim znacznie się poprawił, zajmując 4 pozycje. W klasyfikacji mistrzostw Filip awansował na 3 miejsce, natomiast Łukasz utrzymał 5 lokatę.

W klasie Masters kolejne dwa zwycięstwa odniósł Paweł Wizgier. Paweł dobrze radził sobie na piaszczystym torze w Lipnie, dodatkowo rozgrzewając publiczność efektownymi skokami. Szybko obejmował prowadzenie i uzyskiwał bezpieczną przewagę, choć w pierwszym wyścigu musiał do końca mieć się na baczności, ponieważ rywal wpadł na metę tuż za łowickim zawodnikiem. Paweł prowadzi z kompletem punktów w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Strefy.

W klasie MX Junior barwy Łowickiego Klubu Motorowego reprezentował Mateusz Urbański. Występ był jednak bardzo pechowy ponieważ w pierwszym biegu łowicki zawodnik po upadku uszkodził nadgarstek i nie wystartował do drugiego wyścigu. W klasyfikacji klubowej Łowicki Klub Motorowy ukończył zawody tym razem poza podium, na 4 miejscu. Niesamowity wynik osiągnął zespół MX Lipno, który na własnym torze zdobył aż 1272 punkty. Tak wysoka zdobycz pozwoliła awansować ekipie z Lipna na 2 miejsce. Łowicki zespół spadł na 3 miejsce, a w zestawieniu wciąż prowadzi Klub Motorowy X RACING Lesznowola.