[ZDJĘCIA] W Łowiczu nagrywają sceny do filmu historycznego. Uwaga na utrudnienia w ruchu

W Łowiczu kręcone są sceny do serialu historycznego pt. „Ludzie i Bogowie", produkcji Telewizji Polskiej. Fabuła serialu oparta jest na autentycznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej i opowiada historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu Armii Krajowej. Zdjęcia do serialu kręcone są dziś, 12 sierpnia 2019 r. na ul. Podrzecznej i ul. Bielawskiej. Dlatego w tych miejscach należy spodziewać się częściowego wyłączenia ruchu dla samochodów i pieszych!


Głównymi bohaterami serialu „Ludzie i Bogowie" są dwaj przyjaciele - dowódca oddziału „Pazur", Leszek Zaremba, ps. „Onyks" i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager". Pierwszego z nich cechuje sumienność i opanowanie. Powierzone zadania wykonuje bardzo precyzyjnie i skutecznie. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania. Drugi, wręcz przeciwnie, okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje w jego przekonaniu posługiwanie się złem w imię wyższych celów.


Serial reżyseruje Bodo Kox. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska i Bartłomiej Kotschedoff. W sumie powstanie trzynaście 40-minutowych odcinków serialu. Serial zobaczymy w przyszłym roku.


Warto znaczyć, że oprócz Łowicza w filmie wykorzystane zostaną również plenery w Łęczycy, Piotrkowie Trybunalskim i Modlinie.

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…