[ZDJĘCIA] W Łowiczu nagrywają sceny do filmu historycznego. Uwaga na utrudnienia w ruchu

W Łowiczu kręcone są sceny do serialu historycznego pt. „Ludzie i Bogowie", produkcji Telewizji Polskiej. Fabuła serialu oparta jest na autentycznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej i opowiada historię oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu Armii Krajowej. Zdjęcia do serialu kręcone są dziś, 12 sierpnia 2019 r. na ul. Podrzecznej i ul. Bielawskiej. Dlatego w tych miejscach należy spodziewać się częściowego wyłączenia ruchu dla samochodów i pieszych!


Głównymi bohaterami serialu „Ludzie i Bogowie" są dwaj przyjaciele - dowódca oddziału „Pazur", Leszek Zaremba, ps. „Onyks" i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager". Pierwszego z nich cechuje sumienność i opanowanie. Powierzone zadania wykonuje bardzo precyzyjnie i skutecznie. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania. Drugi, wręcz przeciwnie, okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje w jego przekonaniu posługiwanie się złem w imię wyższych celów.


Serial reżyseruje Bodo Kox. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska i Bartłomiej Kotschedoff. W sumie powstanie trzynaście 40-minutowych odcinków serialu. Serial zobaczymy w przyszłym roku.


Warto znaczyć, że oprócz Łowicza w filmie wykorzystane zostaną również plenery w Łęczycy, Piotrkowie Trybunalskim i Modlinie.

Zobacz także

Coraz bliżej nowego ambulansu dla Zakład…

III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóraln…

Wypadek w okolicach Bełchowa, są ranni. …

Niebezpiecznie na autostradzie A2. Mężcz…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Nietypowe zadanie strażaków. M…

Muzeum w Łowiczu zaprasza na warsztaty: …

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Niebezpiecznie w Dąbkowicach Górnych. Sa…

Tragiczny wypadek w Nieborowie. Śmiertel…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Gmina Nieborów: Nieostrożność kierowcy z…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu powstanie stacja ład…

Będzie nowy chodnik przy drodze wojewódz…

Nowa siedziba ODR w Łowiczu otwarta

Wizyta niemieckich więzienników w Zakład…