[ZDJĘCIA] Maszyna skradziona w Niemczech odzyskana przez kryminalnych. Znalazła się w powiecie łowickim

Dodane przez ELC24.net

28 stycznia 2019 roku kryminalni z łęczyckiej komendy odzyskali skradzioną na terenie Niemiec ładowarkę kołową, wartości ponad 30 tys. złotych. Aby tego dokonać pojechali na teren sąsiedniego województwa, po tym jak w powiecie łowickim zatrzymali mężczyznę mającego związek z tym przestępstwem. 22-latek usłyszał zarzut paserstwa, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Maszyna już wkrótce wróci do właściciela. Kolejne zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem to kwestia czasu.


Pod koniec października 2018 roku w Niemczech, na terenie jednej z działających tam firm doszło do kradzieży ładowarki kołowej. Kiedy właściciel maszyny, wartej ponad 30 tys. złotych ujawnił na jednym z portali aukcyjnych ogłoszenie o jej sprzedaży, zawiadomił miejscową policję. Informacja trafiła do funkcjonariuszy Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, którzy przekazali ją policjantom Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Wstępne ustalenia wskazywały, że ładowarka może znajdować się w Łęczycy. Sprawą odzyskania skradzionego sprzętu i ustalenia sprawców kradzieży została powierzona śledczym z łęczyckiej komendy.


Policjanci dysponując jedynie numerem ogłoszenia zaczęli zbierać kolejne dowody. W efekcie 28 stycznia 2019 roku stróże prawa pojechali na teren powiatu łowickiego, gdzie zatrzymali 22–latka. Jak się okazało mężczyzna nabył ładowarkę w atrakcyjnej cenie, po czym sprzedał ją z zyskiem za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Jeszcze tego samego dnia śledczy odzyskali skradzione mienie na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Maszyna już wkrótce wróci do właściciela.


Zarzut paserstwa usłyszał mieszkaniec powiatu łowickiego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejne zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem to kwestia czasu.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zaproszenie na uroczystości Dnia Wojska …

21-latek z narkotykami zatrzymany przez …

Wójtowie, hodowcy trzody chlewnej, przed…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu dbają o zieleń. …

Kolejni piraci drogowi stracili uprawnie…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu nagrywają sceny do f…

Wójt Głuchowa ogłosił konkurs na stanowi…

Ukradł auto sprzed sklepu w Łowiczu, wpa…

Rafał Garbarz Zastępcą Komendanta Powiat…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…