[ZDJĘCIA] Maszyna skradziona w Niemczech odzyskana przez kryminalnych. Znalazła się w powiecie łowickim

Dodane przez ELC24.net

28 stycznia 2019 roku kryminalni z łęczyckiej komendy odzyskali skradzioną na terenie Niemiec ładowarkę kołową, wartości ponad 30 tys. złotych. Aby tego dokonać pojechali na teren sąsiedniego województwa, po tym jak w powiecie łowickim zatrzymali mężczyznę mającego związek z tym przestępstwem. 22-latek usłyszał zarzut paserstwa, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Maszyna już wkrótce wróci do właściciela. Kolejne zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem to kwestia czasu.


Pod koniec października 2018 roku w Niemczech, na terenie jednej z działających tam firm doszło do kradzieży ładowarki kołowej. Kiedy właściciel maszyny, wartej ponad 30 tys. złotych ujawnił na jednym z portali aukcyjnych ogłoszenie o jej sprzedaży, zawiadomił miejscową policję. Informacja trafiła do funkcjonariuszy Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, którzy przekazali ją policjantom Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Wstępne ustalenia wskazywały, że ładowarka może znajdować się w Łęczycy. Sprawą odzyskania skradzionego sprzętu i ustalenia sprawców kradzieży została powierzona śledczym z łęczyckiej komendy.


Policjanci dysponując jedynie numerem ogłoszenia zaczęli zbierać kolejne dowody. W efekcie 28 stycznia 2019 roku stróże prawa pojechali na teren powiatu łowickiego, gdzie zatrzymali 22–latka. Jak się okazało mężczyzna nabył ładowarkę w atrakcyjnej cenie, po czym sprzedał ją z zyskiem za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Jeszcze tego samego dnia śledczy odzyskali skradzione mienie na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Maszyna już wkrótce wróci do właściciela.


Zarzut paserstwa usłyszał mieszkaniec powiatu łowickiego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejne zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem to kwestia czasu.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…

Pelikan Łowicz remisuje trzeci raz z rzę…