[ZDJĘCIA] Maszyna skradziona w Niemczech odzyskana przez kryminalnych. Znalazła się w powiecie łowickim

Dodane przez ELC24.net

28 stycznia 2019 roku kryminalni z łęczyckiej komendy odzyskali skradzioną na terenie Niemiec ładowarkę kołową, wartości ponad 30 tys. złotych. Aby tego dokonać pojechali na teren sąsiedniego województwa, po tym jak w powiecie łowickim zatrzymali mężczyznę mającego związek z tym przestępstwem. 22-latek usłyszał zarzut paserstwa, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Maszyna już wkrótce wróci do właściciela. Kolejne zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem to kwestia czasu.


Pod koniec października 2018 roku w Niemczech, na terenie jednej z działających tam firm doszło do kradzieży ładowarki kołowej. Kiedy właściciel maszyny, wartej ponad 30 tys. złotych ujawnił na jednym z portali aukcyjnych ogłoszenie o jej sprzedaży, zawiadomił miejscową policję. Informacja trafiła do funkcjonariuszy Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, którzy przekazali ją policjantom Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Wstępne ustalenia wskazywały, że ładowarka może znajdować się w Łęczycy. Sprawą odzyskania skradzionego sprzętu i ustalenia sprawców kradzieży została powierzona śledczym z łęczyckiej komendy.


Policjanci dysponując jedynie numerem ogłoszenia zaczęli zbierać kolejne dowody. W efekcie 28 stycznia 2019 roku stróże prawa pojechali na teren powiatu łowickiego, gdzie zatrzymali 22–latka. Jak się okazało mężczyzna nabył ładowarkę w atrakcyjnej cenie, po czym sprzedał ją z zyskiem za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Jeszcze tego samego dnia śledczy odzyskali skradzione mienie na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Maszyna już wkrótce wróci do właściciela.


Zarzut paserstwa usłyszał mieszkaniec powiatu łowickiego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejne zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem to kwestia czasu.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Zimą też można jeździć na rowerze

Wypadek w Domaniewicach. Samochód potrąc…

X edycja Marki Regionalnej "Łowicki…

Awanse i odznaczenia z okazji Święta Słu…

Okradł firmę transportową w Łowiczu, mia…

Dzisiaj Walentynki! Zakochaj się w Łowic…

Monitoring jakości powietrza w Łowiczu

Zwolnij - jak kocha to poczeka! Wyjątkow…

Dzisiaj Światowy Dzień Radia. Najserdecz…

[ZDJĘCIA] Odprawa roczna w Komendzie Pow…

[WIDEO] Został zamordowany, bo... stanął…

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Łow…

"One Billion Rising – Nazywam się M…

Sparingowa porażka z Legionovią po dobry…

Wypadek w Bednarach. 19-latka potrąciła …

Zbliża się VII bieg "Tropem Wilczym…

Ruszyły ferie w województwie łódzkim. Po…

Uwaga na naciągaczy w Łowiczu! Zakładają…