[ZDJĘCIA] Łowiccy dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Dodane przez ELC24.net

31 stycznia łowiccy dzielnicowi pojawili się na kolejnych osiedlach, ostrzegając seniorów przed czyhającymi zagrożeniami.


W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, 31 stycznia łowiccy dzielnicowi przeprowadzili kolejną akcję profilaktyczną ukierunkowaną na bezpieczeństwo seniorów pod nazwą "Seniorze nie daj się oszukać". W czwartkowe przedpołudnie pojawili się na łowickich osiedlach Bratkowice oraz Reymonta. Dzielnicowi tych rejonów informowali przechodniów o metodach, jakimi posługują się oszuści, aby "naciągnąć" osoby starsze.


To właśnie najczęściej seniorzy mogą stać się ofiarami oszustów. Często przez swoją ufność i nieuwagę, częściej są narażeni na działania przestępcze bezwzględnych oszustów. Stróże prawa przestrzegali również przed "domokrążcami", którzy pukają do mieszkań, oferując różne towary lub usługi, a ich celem jest kradzież pieniędzy lub kosztowności. Apelowali przy tym o ostrożność i rozwagę.


Działania profilaktyczne łowickich mundurowych są ukierunkowane na zapobieganie takim zdarzeniom. Policjanci rozdawali ulotki informacyjne, pozostawiali je również w pobliskich sklepikach osiedlowych, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Ponieważ świadomość występujących zagrożeń zmniejsza ryzyko stania się ofiarą przestępstw, warto rozmawiać i ostrzegać.


Przechodnie bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat akcji, potwierdzając przydatność takich działań.


Przekażmy tę wiedzę starszym i samotnie mieszkającym, aby byli czujni!. W sytuacjach zagrożenia prosimy o kontakt z Policją. Dzwońmy pod numer 112.


Osoby starsze prosimy o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i nie wpuszczanie ich do mieszkania. Pamiętajmy, że każdorazowo wizyty pracowników technicznych powinna poprzedzić informacja ze spółdzielni mieszkaniowej. Zatem nie dajmy się oszukać i nie ułatwiajmy zadania złodziejom. Przez ufność i łatwowierność można stracić kosztowności i swoje oszczędności.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zaproszenie na uroczystości Dnia Wojska …

21-latek z narkotykami zatrzymany przez …

Wójtowie, hodowcy trzody chlewnej, przed…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu dbają o zieleń. …

Kolejni piraci drogowi stracili uprawnie…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu nagrywają sceny do f…

Wójt Głuchowa ogłosił konkurs na stanowi…

Ukradł auto sprzed sklepu w Łowiczu, wpa…

Rafał Garbarz Zastępcą Komendanta Powiat…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…