[ZDJĘCIA] Łowiccy dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Dodane przez ELC24.net

31 stycznia łowiccy dzielnicowi pojawili się na kolejnych osiedlach, ostrzegając seniorów przed czyhającymi zagrożeniami.


W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, 31 stycznia łowiccy dzielnicowi przeprowadzili kolejną akcję profilaktyczną ukierunkowaną na bezpieczeństwo seniorów pod nazwą "Seniorze nie daj się oszukać". W czwartkowe przedpołudnie pojawili się na łowickich osiedlach Bratkowice oraz Reymonta. Dzielnicowi tych rejonów informowali przechodniów o metodach, jakimi posługują się oszuści, aby "naciągnąć" osoby starsze.


To właśnie najczęściej seniorzy mogą stać się ofiarami oszustów. Często przez swoją ufność i nieuwagę, częściej są narażeni na działania przestępcze bezwzględnych oszustów. Stróże prawa przestrzegali również przed "domokrążcami", którzy pukają do mieszkań, oferując różne towary lub usługi, a ich celem jest kradzież pieniędzy lub kosztowności. Apelowali przy tym o ostrożność i rozwagę.


Działania profilaktyczne łowickich mundurowych są ukierunkowane na zapobieganie takim zdarzeniom. Policjanci rozdawali ulotki informacyjne, pozostawiali je również w pobliskich sklepikach osiedlowych, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Ponieważ świadomość występujących zagrożeń zmniejsza ryzyko stania się ofiarą przestępstw, warto rozmawiać i ostrzegać.


Przechodnie bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat akcji, potwierdzając przydatność takich działań.


Przekażmy tę wiedzę starszym i samotnie mieszkającym, aby byli czujni!. W sytuacjach zagrożenia prosimy o kontakt z Policją. Dzwońmy pod numer 112.


Osoby starsze prosimy o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i nie wpuszczanie ich do mieszkania. Pamiętajmy, że każdorazowo wizyty pracowników technicznych powinna poprzedzić informacja ze spółdzielni mieszkaniowej. Zatem nie dajmy się oszukać i nie ułatwiajmy zadania złodziejom. Przez ufność i łatwowierność można stracić kosztowności i swoje oszczędności.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Zimą też można jeździć na rowerze

Wypadek w Domaniewicach. Samochód potrąc…

X edycja Marki Regionalnej "Łowicki…

Awanse i odznaczenia z okazji Święta Słu…

Okradł firmę transportową w Łowiczu, mia…

Dzisiaj Walentynki! Zakochaj się w Łowic…

Monitoring jakości powietrza w Łowiczu

Zwolnij - jak kocha to poczeka! Wyjątkow…

Dzisiaj Światowy Dzień Radia. Najserdecz…

[ZDJĘCIA] Odprawa roczna w Komendzie Pow…

[WIDEO] Został zamordowany, bo... stanął…

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Łow…

"One Billion Rising – Nazywam się M…

Sparingowa porażka z Legionovią po dobry…

Wypadek w Bednarach. 19-latka potrąciła …

Zbliża się VII bieg "Tropem Wilczym…

Ruszyły ferie w województwie łódzkim. Po…

Uwaga na naciągaczy w Łowiczu! Zakładają…