[ZDJĘCIA] Łowiccy dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Dodane przez ELC24.net

31 stycznia łowiccy dzielnicowi pojawili się na kolejnych osiedlach, ostrzegając seniorów przed czyhającymi zagrożeniami.


W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, 31 stycznia łowiccy dzielnicowi przeprowadzili kolejną akcję profilaktyczną ukierunkowaną na bezpieczeństwo seniorów pod nazwą "Seniorze nie daj się oszukać". W czwartkowe przedpołudnie pojawili się na łowickich osiedlach Bratkowice oraz Reymonta. Dzielnicowi tych rejonów informowali przechodniów o metodach, jakimi posługują się oszuści, aby "naciągnąć" osoby starsze.


To właśnie najczęściej seniorzy mogą stać się ofiarami oszustów. Często przez swoją ufność i nieuwagę, częściej są narażeni na działania przestępcze bezwzględnych oszustów. Stróże prawa przestrzegali również przed "domokrążcami", którzy pukają do mieszkań, oferując różne towary lub usługi, a ich celem jest kradzież pieniędzy lub kosztowności. Apelowali przy tym o ostrożność i rozwagę.


Działania profilaktyczne łowickich mundurowych są ukierunkowane na zapobieganie takim zdarzeniom. Policjanci rozdawali ulotki informacyjne, pozostawiali je również w pobliskich sklepikach osiedlowych, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Ponieważ świadomość występujących zagrożeń zmniejsza ryzyko stania się ofiarą przestępstw, warto rozmawiać i ostrzegać.


Przechodnie bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat akcji, potwierdzając przydatność takich działań.


Przekażmy tę wiedzę starszym i samotnie mieszkającym, aby byli czujni!. W sytuacjach zagrożenia prosimy o kontakt z Policją. Dzwońmy pod numer 112.


Osoby starsze prosimy o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i nie wpuszczanie ich do mieszkania. Pamiętajmy, że każdorazowo wizyty pracowników technicznych powinna poprzedzić informacja ze spółdzielni mieszkaniowej. Zatem nie dajmy się oszukać i nie ułatwiajmy zadania złodziejom. Przez ufność i łatwowierność można stracić kosztowności i swoje oszczędności.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Łowiccy policjanci na straży bezpieczeńs…

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…