[ZDJĘCIA] Łódzkie okręgowe eliminacje Marszobiegu Terenowego o Puchar Dyrektora Okręgowego SW rozstrzygnięte

Dodane przez ELC24.net

Urokliwe ścieżki rekreacyjne kompleksu leśnego w Łowiczu, tzw. miejskiego lasu, były miejscem (w piątek, 24 maja br.) rywalizacji sportowej reprezentacji składających się z funkcjonariuszy aresztów śledczych i zakładów karnych podległych Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Łodzi. Mundurowi rywalizowali w bieganiu, celności strzelania, celności rzutu granatem ćwiczebnym i wspinania się po linie. Najlepsi, zarówno indywidualnie i drużynowo byli strażnicy z łowickiej jednostki penitencjarnej i to oni będą reprezentowali okręg łódzki w Ogólnopolskich Finałach VIII Mistrzostw Służby Więziennej w Marszobiegu Terenowym, który odbędzie się jesienią br. w Suchej.


Do rywalizacji stanęło siedem czteroosobowych reprezentacji jednostek penitencjarnych okręgu łódzkiego. Uczestników zawodów przywitał – w obecności rzecznika prasowego Dyrektora Okręgowego OISW w Łodzi, kpt. Pawła Wochala – zastępca Dyrektora ZK w Łowiczu mjr Piotr Stefański, który pełnił obowiązki gospodarza i organizatora zawodów. Zawodnikom życzył powodzenia w rywalizacji i bezkontuzyjnych biegów, a przy okazji rywalizacji zgodnej z duchem fair play.


Konkurencje w trakcie biegu

Zawodnicy, w polowym umundurowaniu, mieli do przebiegnięcia trasę 2 km, podczas której musieli wykonać określone zadania. Na 100 metrze biegu było pierwsze strzelanie (5 strzałów) z karabinka pneumatycznego do tarczy o rozmiarach 14x14 cm z odległości 15 metrów w pozycji stojącej, które wymagało zespojenia celności oka z przyśpieszonym oddechem i biegowym tętnem. Po przebiegnięciu kolejnych 170 metrów czekało wspinanie się po linie na wysokość 5 metrów. Ta sprawność wymagała nie tylko siły rąk i nóg ale i zastosowania odpowiedniej techniki koordynującej pracę obu kończyn podczas wspinania, co miało niebagatelne znaczenie w wykonaniu tej czynności. Na 920 metrze biegu dwukrotny rzut granatem ćwiczebnym do okręgu o średnicy 3,5 m. z odległości 20 m. I ponowna seria pięciu strzałów na 1100 metrze biegu. Wszystkie te konkurencje wymagały koordynacji, celności, sprawności i wytrzymałości aby nie doszło do naliczania karnych sekund gdyż prawidłowość wykonania poszczególnych konkurencji, a nie tylko szybkość samego biegu, składały się na jego wynik końcowy. Można było uzyskać bonusy czasowe ale też doliczyć sekundy, a nawet minuty karne w przypadku niecelności lub nieprawidłowości wykonania zadania.


Łowiczanie bezkonkurencyjni

Zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, równych sobie nie mieli funkcjonariusze z ZK w Łowiczu, bowiem zajęli dwa pierwsze z trzech medalowych miejsc. Odpowiednio wg kolejności: kpt. Ernest Polit z łącznym czasem 9 min. 43:78 s. zajął 1. miejsce. Warto dodać, że był to najstarszy wiekiem uczestnik zawodów (44 lata) i pogratulować jednocześnie wspaniałej kondycji, sprawności i celności. Drugie miejsce zajął plut. Łukasz Wróblewski (9.50:12) z ZK Łowicz a trzecie miejsce zajął, chor. Bartosz Pekowski (10.33:58) z ZK nr 1 w Łodzi. Łowicką drużynę stanowili ponadto Adam Gładki z łącznym czasem 11.29:64 (8 m.) i Radosław Kuciński 13.36:60 (18 m.) i to ich łączne wyniki złożyły się na I miejsce drużynowe (44.40:14). Drugie miejsce zajęła reprezentacja Zakładu Karnego w Garbalinie z łącznym czasem 49.58:64, a trzecie miejsce ZK w Sieradzu z czasem 53.17:14. Gratulacje i puchary najlepszym wręczył – w imieniu płk. Włodzimierza Jacka Głucha Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi, który patronował zawodom, jego rzecznik – kpt. Paweł Wochal.


W sztafetówce też wygrał Łowicz

Osobną konkurencją, zaliczającą się do spartakiady SW w 2019 r., był bieg sztafetowy, który sprowadzał się do samego biegu i w jego tracie strzelania. W tych zawodach starowało po trzech zawodników z poszczególnych jednostek organizacyjnych z najlepszymi czasami, które osiągnęli indywidualnie w marszobiegu. W tej rywalizacji te same reprezentacje rozstrzygnęły zawody między sobą, które zajęły pierwsze trzy miejsca w marszobiegu terenowym. Pierwsze miejsce ZK w Łowiczu w składzie: Radosław Kuciński, Łukasz Wróblewski i Ernest Polit z łącznym czasem 18 minut 03:76 sek. Drugie miejsce reprezentanci ZK w Garbalinie: Andrzej Bujanowski, Sebastian Bieliński i Adam Kubas (19.29:83) a trzecie miejsce zajęli mundurowi z ZK w Sieradzu: Andrzej Osetek, Michał Napióra, Roman Hadrian z czasem 19.41:92.


Kategoria mundurowych VIP-ów

Swoje zawody mieli też mundurowi zajmujący kierownicze stanowiska. Rywalizacja polegała na strzelaniu. W tej konkurencji zwyciężył por. Piotr Trzeciak – specjalista ds. ochronnych w OISW w Łodzi, przed mjr. Piotrem Stefańskim – zastępcą Dyrektora ZK w Łowiczu i kpt. Pawłem Wochalem– rzecznikiem Dyrektora Okręgowego SW w Łodzi.


Zawody zakończyły się wręczeniem pamiątkowych pucharów i wspólnymi zdjęciami.


Tekst i zdjęcia por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu


Ogólna Drużynowa Klasyfikacja Marszobiegu

1. ZK Łowicz (44.40:14)

2. ZK Garbalin ( 49.58:64)

3. ZK Sieradz (53.17:14)

4. ZK nr 1 w Łodzi (55.41:44)

5. AŚ w Łodzi (56.11:30)

6. AŚ w Piotrkowie Tryb. (57.57:57)

7. ZK nr 2 w Łodzi (60.59:05)


Bieg sztafetowy

1. ZK Łowiczu (18.03:76)

2.ZK Garbalin (19.29:83)

3. ZK Sieradz (19.41:92)

4.ZK nr 2 w Łodzi (20.17:80)

5. ZK nr 1 w Łodzi (21.10:67)

6. AŚ w Piotrkowie Tryb. (21.49:86)

7. AŚ w Łodzi (22.02:84)

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Karambol w Nieborowie - przewr…

Wyrusz „Tropem tajemniczego skarbu”

Ukradł kilkanaście butli z gazem w Łyszk…

Akcja policji w gminie Nieborów. Zarekwi…

Brutalne pobicie przy Warszawskiej, nie …

Nowa jakość edukacji w łowickiej integra…

[WIDEO] Amerykański dziennikarz nakręcił…

Dopingujesz „dziesiątaka”, wspierasz łow…

Wypadek z Goleńsku. Samochód rozbił się …

Szkolne ubezpieczenie dziecka: już ponad…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

W Kocierzewie uczczono 80. rocznicę Bitw…

Jakie gwiazdy wystąpią w Łowiczu w 2020 …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Zbliżają się Dni Otwarte w Komendzie Pow…

Wypadek w Maurzycach. Ciężarówka z nacze…