[ZDJĘCIA] Kolejne Przedszkolaki odwiedziły Burmistrza

Dzieci z Przedszkola Nr 3 w Łowiczu odwiedziły wczoraj, 4 grudnia 2018 r. burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego. Wizyta najmłodszych mieszkańców Łowicza w ratuszu miejskim, podyktowana była chęcią spotkania się z burmistrzem. Burmistrz przyjął dzieci w sali radzieckiej, w której odbywają się różnego rodzaju oficjalne spotkania oraz sesje Rady Miejskiej.


Przybliżył dzieciom historię ratusza oraz opowiedział Legendę o Pelikanie, który wpisany jest w herb miasta. Wyjaśnił również dzieciom znaczenie łacińskiej dewizy znajdującej się pod Herbem Dużym Miasta Łowicza: Patriae Commodis Serviens. W tłumaczeniu znaczy ona: Być Ojczyźnie pożytecznym.


Dewiza ta dotyczy się nie tylko osób sprawujących aktualnie władzę, ale każdego z nas. Szczególne znaczenie ma w kontekście „małej Ojczyzny", a więc miasta w którym się żyje. Tylko od nas zależy, jak ono będzie wyglądało i czy będzie się nam w nim żyło dobrze czy źle.


Dzieci zachwycone były sztandarem miasta oraz będącą symbolem władzy, laską przewodniczącego Rady Miejskiej. Oba przedmioty znajdują się w specjalnych szafach w sali radzieckiej. Pytały burmistrza m.in. o to czy jego praca jest trudna. Burmistrz przyznał że tak, bo każdego dnia podejmuje bardzo ważne decyzje. Są jednak również miłe chwile tej pracy. Jedną z nich są właśnie odwiedziny dzieci z których zawsze bardzo się cieszy. Następnie poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Niektóre z nich miały okazję założenia na siebie burmistrzowskiego łańcucha - jednego z symbolu władzy miasta.


Spotkanie przebiegało w radosnej i żartobliwej atmosferze. Na zakończenie zrobiono sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zaproszenie na uroczystości Dnia Wojska …

21-latek z narkotykami zatrzymany przez …

Wójtowie, hodowcy trzody chlewnej, przed…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu dbają o zieleń. …

Kolejni piraci drogowi stracili uprawnie…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu nagrywają sceny do f…

Wójt Głuchowa ogłosił konkurs na stanowi…

Ukradł auto sprzed sklepu w Łowiczu, wpa…

Rafał Garbarz Zastępcą Komendanta Powiat…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…