[ZDJĘCIA] Kolejne Przedszkolaki odwiedziły Burmistrza

Dzieci z Przedszkola Nr 3 w Łowiczu odwiedziły wczoraj, 4 grudnia 2018 r. burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego. Wizyta najmłodszych mieszkańców Łowicza w ratuszu miejskim, podyktowana była chęcią spotkania się z burmistrzem. Burmistrz przyjął dzieci w sali radzieckiej, w której odbywają się różnego rodzaju oficjalne spotkania oraz sesje Rady Miejskiej.


Przybliżył dzieciom historię ratusza oraz opowiedział Legendę o Pelikanie, który wpisany jest w herb miasta. Wyjaśnił również dzieciom znaczenie łacińskiej dewizy znajdującej się pod Herbem Dużym Miasta Łowicza: Patriae Commodis Serviens. W tłumaczeniu znaczy ona: Być Ojczyźnie pożytecznym.


Dewiza ta dotyczy się nie tylko osób sprawujących aktualnie władzę, ale każdego z nas. Szczególne znaczenie ma w kontekście „małej Ojczyzny", a więc miasta w którym się żyje. Tylko od nas zależy, jak ono będzie wyglądało i czy będzie się nam w nim żyło dobrze czy źle.


Dzieci zachwycone były sztandarem miasta oraz będącą symbolem władzy, laską przewodniczącego Rady Miejskiej. Oba przedmioty znajdują się w specjalnych szafach w sali radzieckiej. Pytały burmistrza m.in. o to czy jego praca jest trudna. Burmistrz przyznał że tak, bo każdego dnia podejmuje bardzo ważne decyzje. Są jednak również miłe chwile tej pracy. Jedną z nich są właśnie odwiedziny dzieci z których zawsze bardzo się cieszy. Następnie poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Niektóre z nich miały okazję założenia na siebie burmistrzowskiego łańcucha - jednego z symbolu władzy miasta.


Spotkanie przebiegało w radosnej i żartobliwej atmosferze. Na zakończenie zrobiono sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz także

Łowiccy policjanci na straży bezpieczeńs…

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…