[ZDJĘCIA] Kolejne Przedszkolaki odwiedziły Burmistrza

Dzieci z Przedszkola Nr 3 w Łowiczu odwiedziły wczoraj, 4 grudnia 2018 r. burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego. Wizyta najmłodszych mieszkańców Łowicza w ratuszu miejskim, podyktowana była chęcią spotkania się z burmistrzem. Burmistrz przyjął dzieci w sali radzieckiej, w której odbywają się różnego rodzaju oficjalne spotkania oraz sesje Rady Miejskiej.


Przybliżył dzieciom historię ratusza oraz opowiedział Legendę o Pelikanie, który wpisany jest w herb miasta. Wyjaśnił również dzieciom znaczenie łacińskiej dewizy znajdującej się pod Herbem Dużym Miasta Łowicza: Patriae Commodis Serviens. W tłumaczeniu znaczy ona: Być Ojczyźnie pożytecznym.


Dewiza ta dotyczy się nie tylko osób sprawujących aktualnie władzę, ale każdego z nas. Szczególne znaczenie ma w kontekście „małej Ojczyzny", a więc miasta w którym się żyje. Tylko od nas zależy, jak ono będzie wyglądało i czy będzie się nam w nim żyło dobrze czy źle.


Dzieci zachwycone były sztandarem miasta oraz będącą symbolem władzy, laską przewodniczącego Rady Miejskiej. Oba przedmioty znajdują się w specjalnych szafach w sali radzieckiej. Pytały burmistrza m.in. o to czy jego praca jest trudna. Burmistrz przyznał że tak, bo każdego dnia podejmuje bardzo ważne decyzje. Są jednak również miłe chwile tej pracy. Jedną z nich są właśnie odwiedziny dzieci z których zawsze bardzo się cieszy. Następnie poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Niektóre z nich miały okazję założenia na siebie burmistrzowskiego łańcucha - jednego z symbolu władzy miasta.


Spotkanie przebiegało w radosnej i żartobliwej atmosferze. Na zakończenie zrobiono sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Święty Mikołaj odwiedził chory…

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza now…

Powstanie trzeci pas na A2 między Łodzią…

Zagrajmy wszyscy w jego drużynie. W nied…

Jechał po pijaku i bez uprawnień, mógł d…

Świąteczne choinki stanęły na łowickich …

Powiat Łowicki ma nowego sekretarza

[ZDJĘCIA] Kolejne Przedszkolaki odwiedzi…

"Misja Przeżyć". Zbliża się sp…

WAŻNE: Groźny wypadek na autostradzie A2…

Były trener Pelikana Łowicz zakończył pr…

Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in…

"Pożar hali produkcyjnej w Łyszkowi…

WAŻNE: Zdecyduj, jakie gwiazdy muzyki wy…

23-latek wpadł z narkotykami. Grożą mu 3…

Wypadek w Łowiczu. Osobówka potraciła ro…

Strażacy i Start na czele tabeli Zina II…

Łowicka Liga Futsalu: V liga zainaugurow…