[ZDJĘCIA] Kolejne Przedszkolaki odwiedziły Burmistrza

Dzieci z Przedszkola Nr 3 w Łowiczu odwiedziły wczoraj, 4 grudnia 2018 r. burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego. Wizyta najmłodszych mieszkańców Łowicza w ratuszu miejskim, podyktowana była chęcią spotkania się z burmistrzem. Burmistrz przyjął dzieci w sali radzieckiej, w której odbywają się różnego rodzaju oficjalne spotkania oraz sesje Rady Miejskiej.


Przybliżył dzieciom historię ratusza oraz opowiedział Legendę o Pelikanie, który wpisany jest w herb miasta. Wyjaśnił również dzieciom znaczenie łacińskiej dewizy znajdującej się pod Herbem Dużym Miasta Łowicza: Patriae Commodis Serviens. W tłumaczeniu znaczy ona: Być Ojczyźnie pożytecznym.


Dewiza ta dotyczy się nie tylko osób sprawujących aktualnie władzę, ale każdego z nas. Szczególne znaczenie ma w kontekście „małej Ojczyzny", a więc miasta w którym się żyje. Tylko od nas zależy, jak ono będzie wyglądało i czy będzie się nam w nim żyło dobrze czy źle.


Dzieci zachwycone były sztandarem miasta oraz będącą symbolem władzy, laską przewodniczącego Rady Miejskiej. Oba przedmioty znajdują się w specjalnych szafach w sali radzieckiej. Pytały burmistrza m.in. o to czy jego praca jest trudna. Burmistrz przyznał że tak, bo każdego dnia podejmuje bardzo ważne decyzje. Są jednak również miłe chwile tej pracy. Jedną z nich są właśnie odwiedziny dzieci z których zawsze bardzo się cieszy. Następnie poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Niektóre z nich miały okazję założenia na siebie burmistrzowskiego łańcucha - jednego z symbolu władzy miasta.


Spotkanie przebiegało w radosnej i żartobliwej atmosferze. Na zakończenie zrobiono sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz także

Zimą też można jeździć na rowerze

Wypadek w Domaniewicach. Samochód potrąc…

X edycja Marki Regionalnej "Łowicki…

Awanse i odznaczenia z okazji Święta Słu…

Okradł firmę transportową w Łowiczu, mia…

Dzisiaj Walentynki! Zakochaj się w Łowic…

Monitoring jakości powietrza w Łowiczu

Zwolnij - jak kocha to poczeka! Wyjątkow…

Dzisiaj Światowy Dzień Radia. Najserdecz…

[ZDJĘCIA] Odprawa roczna w Komendzie Pow…

[WIDEO] Został zamordowany, bo... stanął…

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Łow…

"One Billion Rising – Nazywam się M…

Sparingowa porażka z Legionovią po dobry…

Wypadek w Bednarach. 19-latka potrąciła …

Zbliża się VII bieg "Tropem Wilczym…

Ruszyły ferie w województwie łódzkim. Po…

Uwaga na naciągaczy w Łowiczu! Zakładają…