[ZDJĘCIA] Dzień Dziecka w więziennych murach ZK w Łowiczu

Dodane przez ELC24.net

Słoneczna pogoda, taneczna muzyka, gry i zabawy, a przede wszystkim obecność dzieci i możliwość spotkania się z nimi – to przepis na udane obchody Dnia Dziecka, które co roku organizowane są dla dzieci ojców odbywających karę pozbawienia wolności w łowickiej jednostce penitencjarnej.


Tradycją Zakładu Karnego w Łowiczu jest organizowanie w pierwszą niedzielę czerwca, spotkania rodzinno-integrującego dla więźniów ze swoimi dziećmi. Dzień Dziecka jest doskonałą sposobnością uświadomienia skazanym do odpowiedzialności jaka spoczywa na nich jako ojcach.


Rodzinny piknik za więziennym murem

Trawnik przed budynkiem administracji Zakładu Karnego w Łowiczu w niedzielny dzień, trzeciego czerwca, na kilka godzin zamienił się w wielki plac zabaw i piknik rodzinny. Dzieci, dzięki zaangażowaniu kadry wychowawczej, miały możliwość udziału w szeregu wcześniej przygotowanych grach i konkurencjach zespołowych oraz indywidualnych. Spotkanie umilała muzyka emitowana z zakładowego radiowęzła. Atmosfera rodzinnego pikniku, która towarzyszyła temu świętu, była możliwa m.in. sprzyjającej pogodzie. Dzień Dziecka został przygotowany w ramach programu „Tato pamiętaj o mnie" służącemu przygotowaniu do readaptacji społecznej oraz integracji rodzin. Ogółem w spotkaniu uczestniczyły rodziny 40 osadzonych.


Wymierną i materialną pamiątką dla dzieci z tego spotkania były pluszaki podarowane przez niezawodną firmę Sun Day Pana Andrzeja Szafarowicza z Łowicza, książeczki dla dzieci pt. „Co robi Służba Więzienna?" autorstwa kpt. Anny Kruk i pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony skazanych i było pozytywnie ocenione ze strony rodzin osadzonych.


Tekst i zdjęcia por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu.

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…