Zdecydowana postawa obywatelska doprowadziła do ujęcia nietrzeźwych kierujących

Dodane przez ELC24.net

W miniony weekend dwie kobiety wykazały się odpowiedzialnością i ujęły nietrzeźwych kierujących. To postawa godna naśladowania. Być może dzięki temu nie doszło do tragedii na drodze. Pamiętajmy, by nie pozostawać obojętnym, gdy widzimy osobę, która wcześniej spożywała alkohol i wsiada za kierownicę. Wystarczy wykonać telefon pod numer alarmowy 112.


Do zdarzeń doszło 26 października 2018 roku w godzinach wieczornych. Przed godziną 21:00 mieszkanka województwa dolnośląskiego, w miejscowości Bełchów poruszając się za pojazdem chrysler zauważyła, że kierujący jedzie nieostrożnie, od jednej strony jezdni do drugiej. Tor jazdy tego auta wydał się jej podejrzany i wskazywał, że kierujący tym pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Kobiecie udało się zatrzymać auto i unieruchomić je. Jednocześnie powiadomiła policję. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że kierujący, to 45-latek z powiatu łowickiego. Jak się okazało był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu. Ponadto policjanci sprawdzili, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony przez Sąd Rejonowy w Skierniewicach. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.


Chwilę później stróże prawa otrzymali podobne wezwanie. W rejonie Zdun w kierunku Kutna miał poruszać się pojazd, którego kierujący miał być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mieszkanka powiatu łowickiego poruszając się drogą krajową numer 92 zauważyła, że jadąca przed nią mazda premacy nie trzymała się swojego pasa ruchu, zjeżdżając na pobocze i stwarzając zagrożenie na drodze. Kobieta nie zawahała się i powiadomiła policję. Gdy mazda zjechała na stację paliw, kobieta zrobiła podobnie i pozostała na miejscu do momentu przybycia na miejsce policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 46-latek z powiatu łowickiego ma ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" odpowie za swój czyn. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto już stracił prawo jazdy.


Obywatelska postawa interweniujących kobiet zasługuje na pochwałę. Być może dzięki ich odpowiedzialności nie doszło do tragedii. Pamiętajmy, aby w takiej sytuacji zdecydowanie reagować i nie dopuszczać, by osoba pod wpływem alkoholu wsiadała za kierownicę.Policja apeluje!

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze! Bądźmy odpowiedzialni, nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu.


Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymaniem prawa jazdy i zakazem prowadzenia pojazdów do 10 lat.


Spowodowanie wypadku śmiertelnego w takim stanie zagrożone jest karą 12 lat więzienia !


Wraz ze zwiększającym się stężeniem alkoholu w organizmie zmniejsza się szybkość reakcji kierującego na to co dzieje się na drodze.


Policja otrzymuje coraz więcej sygnałów od kierowców, którzy podejrzewają, że inni uczestnicy ruchu drogowego są nietrzeźwi. Każda taka informacja jest sprawdzana.


Jeśli widzisz dziwne zachowanie kierowcy na drodze, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu , niezwłocznie powiadom policję. Zadzwoń pod numer 112 lub 997. Podczas rozmowy określ miejsce, w którym się znajdujesz i powiedz, jakie zachowania kierowcy wzbudzają Twój niepokój. Opisz samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor).

Zobacz także

Kiedy I Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu, …

To nasze wspólne dzieło i sukces! PTTK p…

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Zakulinie…

Organizacja z Paryża nagrodziła łowickie…

Pirat drogowy zatrzymany w Łowiczu! 41-l…

„Warto wspomagać szpital. To dla matek i…

Szli nocą, promieniście, aby uczcić Niep…

Zbliża się kolejny przegląd filmowy DKF …

Raban w Zakładzie Karnym w Łowiczu

Czy praca burmistrza jest łatwa? Przedsz…

W piątek promocja książki „Stefan Cieśla…

Burmistrz Miasta zaprasza... W sobotę ko…

"Wysoce zjadliwa grypa ptaków - zas…

Miejsko-powiatowe uroczystości z okazji …

X Konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzen…

Szok! Pili razem alkohol, doszło do awan…

„Niematerialne dziedzictwo - pieśni patr…

W niedzielę bezpłatny pokaz Klasyki Pols…