Zbliża się VI Łowicki Rajd Nocny "W poszukiwaniu kwiatu paproci"

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego Oddział w Łowiczu zaprasza do udziału w „VI Łowickim Rajdzie Nocnym - W poszukiwaniu kwiatu paproci". Rajd skierowany jest do uczestników w różnym wieku (młodzieży szkolnej, seniorów, rodzin, grup znajomych) i ma na celu integrację pokoleniową, propagowanie wiedzy ekologicznej oraz popularyzację turystyki pieszej.


Polega na pokonaniu przez drużyny określonej trasy zgodnie z otrzymana od organizatorów mapą, dotarcie na punkty kontrolne o określonym czasie oraz odpowiedziach na zadawane pytania, związane z trasą. Jak przystało na Rajd Nocny rozpocznie się on wieczorem, a zakończy po północy. Trasa rajdu wyniesie ok. 15 km i poprowadzona zostanie tym razem przez wschodnie tereny miasta i Gminy Łowicz. Meta znajdować się będzie w Domu Ludowym w Wygodzie.


W rajdzie mogą wziąć udział drużyny liczące od 3 do 10 osób. Osoby małoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie tylko pod opieką osób dorosłych.


Grupy rajdowe wyruszą na trasę w piątek, 14 czerwca 2019 r. o godz. 19.00. Planowane dotarcie na metę rajdu pierwszych grup ok. 23.00. W ramach rajdu przewidziane są nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, najlepszej drużyny oraz losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników rajdu.


Ze względów organizacyjnych ilość uczestników rajdu jest ograniczona do 150 osób, a ilość drużyn do 20. Warto więc się pospieszyć z rejestracja grupy.


Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszeń na stronie: http://pttklowicz.pl/2019/05/29/ruszyly-zapisy-na-lowicki-rajd-nocny-w-poszukiwaniu-kwiatu-paproci/


Rajd realizowany jest w ramach zadania publicznego z budżetu Gminy Miasta Łowicz. Partnerami rajdu są Gmina Łowicz, Restauracja Powroty oraz Sołectwo Wygoda.

Zobacz także

Wsparcie dla łowickich szkół, uczniów i …

Szok! Mieli blisko 4 promile i kierowali…

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowi…

KPP w Łowiczu: Zero tolerancji dla chuli…

Muzeum w Łowiczu: Wkrótce wernisaż wysta…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

Będzie więcej miejsc parkingowych przy Z…

Szukali szóstego „Kwiatu Paproci”

Wypadek w Popowie. Zderzenie samochodu i…

Zwiedzanie zamku prymasowskiego: Wrota p…

[ZDJĘCIA] Dwadzieścia lat minęło. W Łowi…

[ZDJĘCIA] Duży pożar na autostradzie A2…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Nowych Zdunach. N…

Konkurs o bezpieczeństwie rozstrzygnięty…

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowan…

Przedszkolaki odwiedziły Posterunek Poli…

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu…

Inauguracja Festiwalu Kolory Polski w Ło…