[WIDEO, ZDJĘCIA] Wysoka porażka Pelikana z Polonią Warszawa

Dodane przez Pelikan Łowicz

Pelikan Łowicz przegrał z Polonią Warszawa 1:4 (1:2) w środowym (15 maja) meczu 27. kolejki grupy pierwszej III ligi. Honorową bramkę dla biało-zielonych zdobył Michał Żółtowski z rzutu wolnego.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 5. minucie łowiczanie sygnalizowali zagranie ręką jednego z zawodników przyjezdnych, jednak sędzia nie dopatrzył się przekroczenia przepisów.

Chociaż w pierwszym kwadransie pojedynku dominowali gospodarze, to w 14. minucie wynik meczu otworzył Krystian Pieczara. Najlepszy strzelec Polonii pokonał Patryka Orła uderzeniem głową. Nie minęło dziesięć minut i Czarne Koszule prowadziły już 2:0. Prosty błąd Bartosza Broniarka wykorzystał Pieczara.

W 30. minucie biało-zieloni zdobyli bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Michał Żółtowski, który umieścił piłkę w siatce bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po zmianie stron łowiczanie nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną drużynę ze stolicy. Tuż po przerwie zespół Krzysztofa Chrobaka mógł podwyższyć prowadzenie, ale golkiper „Ptaków" odbił uderzenie Eryka Rakowskiego. Ten sam zawodnik zdołał jednak pokonać bramkarza Pelikana w 57. minucie.

Wynik meczu ustalił w 76. minucie Mateusz Małek. To kolejny gol, który obciąża Broniarka. 27-letni stoper „Ptaków" kompletnie zawiódł w tym spotkaniu, bo zarówno przy pierwszym, jak i drugim utraconym golu popełnił proste błędy.

W następnej kolejce podopieczni Mykoły Dremliuka udadzą się do Legionowa. Czekać będzie ich bardzo trudny mecz, bo Legionovia to wicelider, który wciąż walczy o awans do II ligi. Szkoleniowiec łowiczan będzie mógł skorzystać z Grzegorza Wawrzyńskiego, który wraca do kadry po odbytej karze za czerwoną kartkę.

Niedzielny (19 maja) mecz rozpocznie się o godzinie 17:30.

Pelikan Łowicz – Polonia Warszawa 1:4 (1:2)
Michał Żółtowski 30 (rzut wolny) – Krystian Pieczara 14 i 22, Eryk Rakowski 57, Mateusz Małek 76

Pelikan: Patryk Orzeł – Kacper Kaczorowski, Piotr Piekarski, Bartosz Broniarek, Michał Żółtowski (66 Damian Szczepański) – Maciej Kaczorowski, Krystian Stolarczyk – Michał Wrzesiński (62 Dawid Kieplin), Sebastian Czapa (73 Krystian Mycka), Michał Adamczyk – Robert Kowalczyk (77 Damian Kozieł).

Polonia: Jan Balawajder – Sebastian Kobiera, Arkadiusz Zajączkowski, Czarek Sauczek, Krystian Pieczara (84 Wiktor Babiński), Bartosz Wiśniewski, Mateusz Małek (82 Adrian Sołoducha), Marcin Kluska, Eryk Rakowski, Sebastian Olczak (66 Przemysław Szabat), Piotr Maślanka.

Żółte kartki: Sebastian Olczak, Mateusz Małek, Przemysław Szabat (Polonia) oraz Robert Kowalczyk (Pelikan).
Sędzia: Paweł Jarguz (Warmińsko-Mazurski ZPN).

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…

[ZDJĘCIA] Duża kasa dla jednostek OSP. W…