Wsparcie dla łowickich szkół, uczniów i nauczycieli

W Ratuszu Miejskim w Łowiczu, 18 czerwca 2019 r. odbyła się konferencja, dotycząca projektu „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów łowickich szkół podstawowych" realizowanego przez Miasto Łowicz ze wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.


Projekt zakłada m.in. realizację dodatkowych zajęć dla dzieci z kół zainteresowań i dydaktyczno-wyrównawczych oraz doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt do wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Przypominamy, że realizacja projektu, zaplanowana w 2018 r., rozpoczęła się 2 stycznia 2019 r. Zorganizowane zostały już m.in. zajęcia z kół zainteresowań oraz dydaktyczno-wyrównawcze dla dzieci. W marcu br. rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli pn. „Wykorzystanie narzędzi ICT w pracy nauczyciela" we wszystkich szkołach podstawowych w Łowiczu. W maju i czerwcu w ramach realizacji projektu zorganizowane zostały wyjazdy edukacyjne do EC1 i Muzeum do Łodzi dla dzieci biorących udział w zajęciach z kół zainteresowań.


Całkowita wartość projektu wynosi 1 388 832,00 zł, na którą składa się dofinansowanie w kwocie 1 291 632,00 zł (środki UE: 1 180 507,20 zł, środki z dotacji celowych budżetu państwa: 111 124,80 zł oraz wkład własny niefinansowy o wartości 97 200,00 zł (koszty sal lekcyjnych wykorzystywanych do prowadzenia zajęć).

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…