Wkrótce kolejna edycja zajęć edukacyjno-terapeutycznych, skierowanych do osób z syndromem Dorosłych Dzieci Alkoholików

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński informuje, że w ramach realizacji tegorocznego Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii realizowana będzie, kolejna edycja zajęć edukacyjno-terapeutycznych, skierowanych do osób z syndromem Dorosłych Dzieci Alkoholików, mieszkańców Łowicza.


Do grupy edukacyjno-terapeutycznej mogą przystąpić osoby, które wychowywały się w rodzinach z problemem alkoholowym i w dorosłym życiu mają liczne problemy związane z traumatycznymi doświadczeniami z dzieciństwa.


Syndrom DDA to „zespół utrwalonych osobowościowych schematów funkcjonowania psychospołecznego powstałych w dzieciństwie w rodzinie alkoholowej, które utrudniają osobie adekwatny, bezpośredni kontakt z teraźniejszością i powodują psychologiczne zamknięcie się w traumatycznej przeszłości. Powoduje to przeżywanie i interpretowanie aktualnych wydarzeń i relacji przez pryzmat bolesnych doświadczeń z dzieciństwa. Zniekształcenia te nie są przez DDA uświadomione. Schematy te są destrukcyjne i powodują wiele zaburzeń pacjenta w kontakcie z samym sobą oraz z innymi osobami, szczególnie z tymi, z którymi pacjent jest w bliskich związkach (Zofia Sobolewska-Mellibruda)".

Terapia dla DDA nie jest refundowana przez NFZ, a stanowi ważną część pracy z osobami, których losy zostały zdominowane przez alkoholizm.


Zajęcia odbywać się będą w budynku obok Muszli Koncertowej w Łowiczu, ul. Św. Floriana 7 (Park Błonie) w soboty od godziny 9.00 do 17.00.


Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się 15 lutego 2020 r. o godz. 9:00. Zajęcia prowadzić będzie Małgorzata Rożniata – Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień, posiadająca dodatkowe specjalistyczne szkolenia dotyczące pracy z DDA.


Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach, proszone są o indywidualny kontakt telefoniczny z Małgorzatą Rożniatą pod nr. tel. 609-568-973.


Z powodu ograniczonej liczby uczestników w grupie edukacyjno-terapeutycznej, liczyć się będzie kolejność zgłoszenia!

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…