Ukradł auto sprzed sklepu w Łowiczu, wpadł tego samego dnia. Grozi mu 5 lat więzienia

Dodane przez ELC24.net

23-letni mieszkaniec powiatu łowickiego podejrzewany o kradzież samochodu został zatrzymany. Był w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciel niestety pozostawił auto przed sklepem otwarte z kluczykami w środku nie wyłączając zapłonu.


8 sierpnia 2019 roku po godzinie 6.00 łowicka policja otrzymała zgłoszenie, że chwilę wcześniej na ulicy Mostowej w Łowiczu doszło do kradzieży pojazdu. Pokrzywdzony pozostawił Volkswagena Golfa przed sklepem i wszedł zrobić zakupy, niestety pozostawił auto otwarte z kluczykami w środku, nie wyłączając zapłonu. Stojąc w kolejce w pewnym momencie zauważył, że do pojazdu wsiada mężczyzna a następnie odjeżdża. Wartość auta to około 9 tysięcy złotych.


Po zgłoszeniu łowiccy stróże prawa rozpoczęli szeroko zakrojone działania ustalenia kierunku ucieczki sprawcy, odzyskania pojazdu i zatrzymania złodzieja. Na podstawie m.in. rysopisu sprawcy podanego przez pokrzywdzonego oraz analizy monitoringu wytypowano mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Nawiązano również ścisłą współpracę z jednostkami ościennymi.

Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na autostradzie A2 przez policjantów z Grodziska Mazowieckiego. Okazało się, że ma na sumieniu przestępstwa podobne. Poza tym, wsiadając za kierownicę, złamał sądowy zakaz. Usłyszał zarzut kradzieży oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Pojazd został już zwrócony właścicielowi.


Ta sytuacja uczy, że należy dbać o swoje mienie i w należyty sposób je zabezpieczać. Wysiadając z samochodu zawsze należy go zamknąć, zabrać dokumenty i inne wartościowe przedmioty, w przeciwnym razie możemy stać się ofiarą przestępstwa.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…