Ukradł auto sprzed sklepu w Łowiczu, wpadł tego samego dnia. Grozi mu 5 lat więzienia

Dodane przez ELC24.net

23-letni mieszkaniec powiatu łowickiego podejrzewany o kradzież samochodu został zatrzymany. Był w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciel niestety pozostawił auto przed sklepem otwarte z kluczykami w środku nie wyłączając zapłonu.


8 sierpnia 2019 roku po godzinie 6.00 łowicka policja otrzymała zgłoszenie, że chwilę wcześniej na ulicy Mostowej w Łowiczu doszło do kradzieży pojazdu. Pokrzywdzony pozostawił Volkswagena Golfa przed sklepem i wszedł zrobić zakupy, niestety pozostawił auto otwarte z kluczykami w środku, nie wyłączając zapłonu. Stojąc w kolejce w pewnym momencie zauważył, że do pojazdu wsiada mężczyzna a następnie odjeżdża. Wartość auta to około 9 tysięcy złotych.


Po zgłoszeniu łowiccy stróże prawa rozpoczęli szeroko zakrojone działania ustalenia kierunku ucieczki sprawcy, odzyskania pojazdu i zatrzymania złodzieja. Na podstawie m.in. rysopisu sprawcy podanego przez pokrzywdzonego oraz analizy monitoringu wytypowano mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Nawiązano również ścisłą współpracę z jednostkami ościennymi.

Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na autostradzie A2 przez policjantów z Grodziska Mazowieckiego. Okazało się, że ma na sumieniu przestępstwa podobne. Poza tym, wsiadając za kierownicę, złamał sądowy zakaz. Usłyszał zarzut kradzieży oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Pojazd został już zwrócony właścicielowi.


Ta sytuacja uczy, że należy dbać o swoje mienie i w należyty sposób je zabezpieczać. Wysiadając z samochodu zawsze należy go zamknąć, zabrać dokumenty i inne wartościowe przedmioty, w przeciwnym razie możemy stać się ofiarą przestępstwa.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Coraz bliżej nowego ambulansu dla Zakład…

III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóraln…

Wypadek w okolicach Bełchowa, są ranni. …

Niebezpiecznie na autostradzie A2. Mężcz…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Nietypowe zadanie strażaków. M…

Muzeum w Łowiczu zaprasza na warsztaty: …

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Niebezpiecznie w Dąbkowicach Górnych. Sa…

Tragiczny wypadek w Nieborowie. Śmiertel…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Gmina Nieborów: Nieostrożność kierowcy z…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu powstanie stacja ład…

Będzie nowy chodnik przy drodze wojewódz…

Nowa siedziba ODR w Łowiczu otwarta

Wizyta niemieckich więzienników w Zakład…