Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in. na zadania szkolne i pozaszkolne

Ministerstwo Edukacji Narodowej pozytywnie rozpatrzyło wnioski złożone przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, w sprawie otrzymania dodatkowych środków pochodzących z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Pozyskano dodatkowe 79 441,00 zł.


Największa część tej kwoty 64 119,00 zł będzie przeznaczona na dofinansowanie wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych, polegającego na wzroście liczby uczniów przeliczeniowych w stosunku do danych przyjętych do naliczenia algorytmem części oświatowej subwencji ogólnej na 2018 r.


Kwota 10 000,00 zł została pozyskana dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu na zakup sprzętu i wyposażenie nowopowstałej pracowni. W przypomnieć, że szkoły w sierpniu br. z rezerwy subwencji, pozyskane zostały pieniądze w kwocie 36 245,00 zł, które przeznaczono na zakup pomocy naukowych dla pracowni chemicznej, fizycznej oraz geograficznej.


Pozostała kwota, tj. 5 322,00 zł została pozyskana z tytułu dofinansowania kosztów związanych z wypłatą odpraw dla zwalnianych nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych w trybie art. 20 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela albo przechodzących na emeryturę na podstawie art. 88 ustawy – Karta Nauczyciela w związku z art. 225 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe lub z art. 20 ww. ustawy Karta Nauczyciela.


Łącznie w tym roku z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej Wydziałowi Spraw Społecznych udało się pozyskać dodatkowo 115 686,00 zł.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Święty Mikołaj odwiedził chory…

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza now…

Powstanie trzeci pas na A2 między Łodzią…

Zagrajmy wszyscy w jego drużynie. W nied…

Jechał po pijaku i bez uprawnień, mógł d…

Świąteczne choinki stanęły na łowickich …

Powiat Łowicki ma nowego sekretarza

[ZDJĘCIA] Kolejne Przedszkolaki odwiedzi…

"Misja Przeżyć". Zbliża się sp…

WAŻNE: Groźny wypadek na autostradzie A2…

Były trener Pelikana Łowicz zakończył pr…

Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in…

"Pożar hali produkcyjnej w Łyszkowi…

WAŻNE: Zdecyduj, jakie gwiazdy muzyki wy…

23-latek wpadł z narkotykami. Grożą mu 3…

Wypadek w Łowiczu. Osobówka potraciła ro…

Strażacy i Start na czele tabeli Zina II…

Łowicka Liga Futsalu: V liga zainaugurow…