Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in. na zadania szkolne i pozaszkolne

Ministerstwo Edukacji Narodowej pozytywnie rozpatrzyło wnioski złożone przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, w sprawie otrzymania dodatkowych środków pochodzących z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Pozyskano dodatkowe 79 441,00 zł.


Największa część tej kwoty 64 119,00 zł będzie przeznaczona na dofinansowanie wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych, polegającego na wzroście liczby uczniów przeliczeniowych w stosunku do danych przyjętych do naliczenia algorytmem części oświatowej subwencji ogólnej na 2018 r.


Kwota 10 000,00 zł została pozyskana dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu na zakup sprzętu i wyposażenie nowopowstałej pracowni. W przypomnieć, że szkoły w sierpniu br. z rezerwy subwencji, pozyskane zostały pieniądze w kwocie 36 245,00 zł, które przeznaczono na zakup pomocy naukowych dla pracowni chemicznej, fizycznej oraz geograficznej.


Pozostała kwota, tj. 5 322,00 zł została pozyskana z tytułu dofinansowania kosztów związanych z wypłatą odpraw dla zwalnianych nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych w trybie art. 20 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela albo przechodzących na emeryturę na podstawie art. 88 ustawy – Karta Nauczyciela w związku z art. 225 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe lub z art. 20 ww. ustawy Karta Nauczyciela.


Łącznie w tym roku z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej Wydziałowi Spraw Społecznych udało się pozyskać dodatkowo 115 686,00 zł.

Zobacz także

Łowiccy policjanci na straży bezpieczeńs…

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…