Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in. na zadania szkolne i pozaszkolne

Ministerstwo Edukacji Narodowej pozytywnie rozpatrzyło wnioski złożone przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, w sprawie otrzymania dodatkowych środków pochodzących z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Pozyskano dodatkowe 79 441,00 zł.


Największa część tej kwoty 64 119,00 zł będzie przeznaczona na dofinansowanie wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych, polegającego na wzroście liczby uczniów przeliczeniowych w stosunku do danych przyjętych do naliczenia algorytmem części oświatowej subwencji ogólnej na 2018 r.


Kwota 10 000,00 zł została pozyskana dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu na zakup sprzętu i wyposażenie nowopowstałej pracowni. W przypomnieć, że szkoły w sierpniu br. z rezerwy subwencji, pozyskane zostały pieniądze w kwocie 36 245,00 zł, które przeznaczono na zakup pomocy naukowych dla pracowni chemicznej, fizycznej oraz geograficznej.


Pozostała kwota, tj. 5 322,00 zł została pozyskana z tytułu dofinansowania kosztów związanych z wypłatą odpraw dla zwalnianych nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych w trybie art. 20 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela albo przechodzących na emeryturę na podstawie art. 88 ustawy – Karta Nauczyciela w związku z art. 225 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe lub z art. 20 ww. ustawy Karta Nauczyciela.


Łącznie w tym roku z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej Wydziałowi Spraw Społecznych udało się pozyskać dodatkowo 115 686,00 zł.

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zaproszenie na uroczystości Dnia Wojska …

21-latek z narkotykami zatrzymany przez …

Wójtowie, hodowcy trzody chlewnej, przed…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu dbają o zieleń. …

Kolejni piraci drogowi stracili uprawnie…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu nagrywają sceny do f…

Wójt Głuchowa ogłosił konkurs na stanowi…

Ukradł auto sprzed sklepu w Łowiczu, wpa…

Rafał Garbarz Zastępcą Komendanta Powiat…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…