Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in. na zadania szkolne i pozaszkolne

Ministerstwo Edukacji Narodowej pozytywnie rozpatrzyło wnioski złożone przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, w sprawie otrzymania dodatkowych środków pochodzących z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Pozyskano dodatkowe 79 441,00 zł.


Największa część tej kwoty 64 119,00 zł będzie przeznaczona na dofinansowanie wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych, polegającego na wzroście liczby uczniów przeliczeniowych w stosunku do danych przyjętych do naliczenia algorytmem części oświatowej subwencji ogólnej na 2018 r.


Kwota 10 000,00 zł została pozyskana dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu na zakup sprzętu i wyposażenie nowopowstałej pracowni. W przypomnieć, że szkoły w sierpniu br. z rezerwy subwencji, pozyskane zostały pieniądze w kwocie 36 245,00 zł, które przeznaczono na zakup pomocy naukowych dla pracowni chemicznej, fizycznej oraz geograficznej.


Pozostała kwota, tj. 5 322,00 zł została pozyskana z tytułu dofinansowania kosztów związanych z wypłatą odpraw dla zwalnianych nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych w trybie art. 20 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela albo przechodzących na emeryturę na podstawie art. 88 ustawy – Karta Nauczyciela w związku z art. 225 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe lub z art. 20 ww. ustawy Karta Nauczyciela.


Łącznie w tym roku z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej Wydziałowi Spraw Społecznych udało się pozyskać dodatkowo 115 686,00 zł.

Zobacz także

Zimą też można jeździć na rowerze

Wypadek w Domaniewicach. Samochód potrąc…

X edycja Marki Regionalnej "Łowicki…

Awanse i odznaczenia z okazji Święta Słu…

Okradł firmę transportową w Łowiczu, mia…

Dzisiaj Walentynki! Zakochaj się w Łowic…

Monitoring jakości powietrza w Łowiczu

Zwolnij - jak kocha to poczeka! Wyjątkow…

Dzisiaj Światowy Dzień Radia. Najserdecz…

[ZDJĘCIA] Odprawa roczna w Komendzie Pow…

[WIDEO] Został zamordowany, bo... stanął…

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Łow…

"One Billion Rising – Nazywam się M…

Sparingowa porażka z Legionovią po dobry…

Wypadek w Bednarach. 19-latka potrąciła …

Zbliża się VII bieg "Tropem Wilczym…

Ruszyły ferie w województwie łódzkim. Po…

Uwaga na naciągaczy w Łowiczu! Zakładają…