TVP 1 o pracy kapelana w Zakładzie Karnym w Łowiczu

Dodane przez ELC24.net

– Co ci daje spotkanie z Bogiem w zakładzie karnym, jak wygląda praca księdza w jednostce penitencjarnej, dlaczego chodzisz na msze święte w więzieniu? – to tylko niektóre z dziesiątek pytań, które padły w Łowiczu podczas realizacji „Studia Raban" TVP 1, programu religijnego adresowanego do młodzieży, a na które odpowiadali skazani, ksiądz kapelan i osoby go wspierające. Emisję materiału dziennikarskiego, który był realizowany w łowickim więzieniu, można było obejrzeć w minioną sobotę, 5 stycznia.


Kamera towarzyszyła księdzu od momentu wejścia na teren jednostki, poprzez przejście przez biuro przepustek, a skończywszy na odprawieniu przez księdza mszy w zakładowej kaplicy. Była też sposobność porozmawiania z samym księdzem, jak i z osadzonymi biorącymi udział w posługach religijnych. – Pomimo, że przebywam w więzieniu jestem wolnym człowiekiem, bo zmieniłem całkowicie podejście do życia – mówił w rozmowie z dziennikarką jeden z osadzonych.


Czym jest Raban?

„Studio Raban" to pytania niedające spokoju, wątpliwości, z którymi warto się zmierzyć, to historie młodzieży, która swoim życiem i działaniem inspiruje innych. Z niektórymi bohaterami spotkamy się w ich świecie (...) W Studio Raban spotkamy się też z autorytetami, które z młodzieżą porozmawiają o sprawach ważnych." – można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej programu. Tym razem za cel programu wybrali zakład karny, a konkretnie pracę kapelana więziennego pełniącego posługę duszpasterską wśród więźniów.


– O wyborze Łowicza zdecydowała postać ks. Bogdana Skóry, który w łowickiej jednostce penitencjarnej pełni posługę kapelana szósty rok z rzędu – tłumaczyła w rozmowie z nami red. Patrycja Felińska, która realizowała program od strony dziennikarskiej. – Po prostu słyszeliśmy bardzo dobre oceny pracy księdza kapelana – uzasadniała reporterka wybór łowickiej jednostki penitencjarnej.


Całość materiału można obejrzeć pod zamieszczonym linkiem od 12 minuty i 40 sekundy materiału: STUDIO RABAN.


Tekst i zdjęcia por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu

Zobacz także

Wypadek w miejscowości Teresew. Opel zde…

Zakład Karny w Łowiczu na pomoc swojemu …

Zbliża się "Forum Środków Unijnych…

Mundurowa krew dla potrzebujących

Czwarte urodziny Dyskusyjnego Klubu Ksią…

Wypadek na A2. 32-latek stracił panowani…

[WIDEO] Zobacz nagranie z momentu ataku …

[UNIKALNE ZDJĘCIA, WIDEO] Ogromny pożar …

[WIDEO] Za nami kolejne spotkanie z roln…

[AKTUALIZACJA] W Łowiczu spłonął budynek…

[NOWE INFORMACJE] Pożar w Łowiczu, płoni…

[WIDEO] Ogromny pożar w Łowiczu. Wiatr w…

WAŻNE: Ogromny pożar w Łowiczu. Zagrożon…

[ZDJĘCIA] OSP Łowicz ma nowy samochód ra…

Spotkanie Zarzadu Powiatu Łowickiego z r…

[WIDEO] "To bardzo dobry prognostyk…

[ZDJĘCIA] Piękna tradycja w Łowiczu. Mie…

Już dzisiaj maturzyści zatańczą na Stary…