TVP 1 o pracy kapelana w Zakładzie Karnym w Łowiczu

Dodane przez ELC24.net

– Co ci daje spotkanie z Bogiem w zakładzie karnym, jak wygląda praca księdza w jednostce penitencjarnej, dlaczego chodzisz na msze święte w więzieniu? – to tylko niektóre z dziesiątek pytań, które padły w Łowiczu podczas realizacji „Studia Raban" TVP 1, programu religijnego adresowanego do młodzieży, a na które odpowiadali skazani, ksiądz kapelan i osoby go wspierające. Emisję materiału dziennikarskiego, który był realizowany w łowickim więzieniu, można było obejrzeć w minioną sobotę, 5 stycznia.


Kamera towarzyszyła księdzu od momentu wejścia na teren jednostki, poprzez przejście przez biuro przepustek, a skończywszy na odprawieniu przez księdza mszy w zakładowej kaplicy. Była też sposobność porozmawiania z samym księdzem, jak i z osadzonymi biorącymi udział w posługach religijnych. – Pomimo, że przebywam w więzieniu jestem wolnym człowiekiem, bo zmieniłem całkowicie podejście do życia – mówił w rozmowie z dziennikarką jeden z osadzonych.


Czym jest Raban?

„Studio Raban" to pytania niedające spokoju, wątpliwości, z którymi warto się zmierzyć, to historie młodzieży, która swoim życiem i działaniem inspiruje innych. Z niektórymi bohaterami spotkamy się w ich świecie (...) W Studio Raban spotkamy się też z autorytetami, które z młodzieżą porozmawiają o sprawach ważnych." – można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej programu. Tym razem za cel programu wybrali zakład karny, a konkretnie pracę kapelana więziennego pełniącego posługę duszpasterską wśród więźniów.


– O wyborze Łowicza zdecydowała postać ks. Bogdana Skóry, który w łowickiej jednostce penitencjarnej pełni posługę kapelana szósty rok z rzędu – tłumaczyła w rozmowie z nami red. Patrycja Felińska, która realizowała program od strony dziennikarskiej. – Po prostu słyszeliśmy bardzo dobre oceny pracy księdza kapelana – uzasadniała reporterka wybór łowickiej jednostki penitencjarnej.


Całość materiału można obejrzeć pod zamieszczonym linkiem od 12 minuty i 40 sekundy materiału: STUDIO RABAN.


Tekst i zdjęcia por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Nocna kontrola Hondy zakończon…

[ZDJĘCIA] Pożar poszycia leśnego w Otoli…

[ZDJĘCIA] Baseny zewnętrzne w Łowiczu ju…

[ZDJĘCIA] Pelikan Łowicz: "Dziękuje…

Już w sobotę kolejny wyjątkowy mecz

Biegowa pielgrzymka więzienników i straż…

Kolejne prawo jazdy zatrzymane. W ręce P…

Akcja policji w Łowiczu! W mieszkaniu zn…

Poszukiwany łowiczanin zatrzymany podcza…

[ZDJĘCIA] Daria Zawiałow dała świetny ko…

[ZDJĘCIA] Ich Troje rozdali autorafy i z…

[ZDJĘCIA] Noc Świętojańska za nami. Stra…

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeli…

W środę Sesja Rady Powiatu Łowickiego. Z…

[ZDJĘCIA] Ich Troje w Łowiczu! Była ener…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach wysta…

[ZDJĘCIA] Pudzianowski, Szymański, Tocze…

Policjanci wybili szybę, żeby ratować ps…