Szukali szóstego „Kwiatu Paproci”

162 osoby wzięły udział w VI Łowickim Rajdzie Nocnym „W poszukiwaniu kwiatu paproci", zorganizowanym z 14/15 czerwca 2019 r. przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu. Rajd polegał na wędrówce drużyn określonymi szlakami, wytyczonymi na terenie miasta Łowicza i Gminy Łowicz.


W rajdzie uczestniczyli zarówno mieszkańcy Łowicza jak i okolicznych miejscowości z Jastrzębi, Małszyc, Wygody, Mastek, Bobrownik, Bednar, a nawet Łodzi, Sochaczewa, Głowna, Bratoszewic, Bolimowa i Domaniewic.


Drużyny na trasy „wypuszczane były" w różnych odstępach czasu. Pierwsze zespoły wyruszyły o godz. 20.00, ostatnie o 21.00. Każda z nich miała swoją indywidualną nazwę i przypisaną trasę wędrówki oraz zadania do wykonania. Wśród nich było sfotografowanie określonych obiektów na trasie, uzupełnienie brakującego hasła oraz odpowiedzenie na wylosowane pytania, dotyczące trasy. Drużyny miały również za zadanie dotrzeć w określonym czasie do trzech punktów kontrolnych.


Czas przyjścia oraz wiedzę z zakresu historii Łowicza i ziemi łowickiej weryfikowali przewodnicy i członkowie PTTK. Za brak realizacji zadania lub dotarcie na punkt kontrolny za wcześnie lub za późno drużyny otrzymywały punkty karne. Trasy rajdu wynosiły od 14,5 do 15,5 km i prowadziły łąkami, leśnymi duktami oraz po asfaltowej, żwirowej i piaszczystej drodze. Wędrówka zakończyła się wspólnym ogniskiem w Domu Ludowym w Wygodzie, wręczeniem nagród dla najlepszej drużyny, najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz szkół biorących udział w rajdzie, a także losowaniem kilkudziesięciu nagród wśród pozostałych uczestników.


Zwycięzcą VI Łowickiego Rajdu Nocnego „W poszukiwaniu kwiatu paproci" została drużyna Frost Team Chłopacy"! Zwycięska drużyna otrzymała w nagrodę zaproszenie do restauracji „Powroty" oraz sprzęt turystyczny. Nagrody gwarantowane przyznano również najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi rajdu. W kolejności byli nimi Janusz Bobras i Szymon Kołudzki.


Wśród pozostałych wędrowców, rozlosowano ponad 50 nagród ufundowanych przez PTTK Oddział w Łowiczu, Miasto Łowicz i Gminę Łowicz. Nieocenioną pomoc przy rajdzie jak co roku okazał kol. Janek Ruciński i w tym roku Sołectwo Wygoda, które udostępniło Domu Ludowy w Wygodzie na finał rajdu, ognisko i słodki poczęstunek.


Nad bezpieczeństwem „rajdowiczów", weryfikacją punktów i organizacją przedsięwzięcia czuwali przewodnicy i członkowie PTTK odział w Łowiczu: Celina Cieszyńska, Jagoda Lendzion, Aneta Kryściak, Kinga Kryściak, Agnieszka Walczak, Joanna Sałata, Katarzyna Zabost, Adam Szymański, Michał, Zalewski, Wojciech Czapnik, Tomasz Caban, Rafał Zabost, Jacek Rybus, Dariusz Milczarek, Marian Sianoszek. Koordynatorem i pomysłodawcą rajdu był Zdzisław Kryściak.

Zobacz także

Zbliża się Choinka Miejska w Łowiczu. Za…

Rozstrzygnięto Ekologiczny Konkurs Fotog…

[AKTUALIZACJA] Pożar samochodu na autost…

W papryce konserwowej wykryto substancję…

W piątek kolejne spotkanie dla zainteres…

Zbliża się koncert „Weronika Mońka i Goś…

[ZDJĘCIA] Wyjątkowi goście z wizytą w po…

Sprawdź swoją wiedzę na temat zasad orto…

Kinga Sęk z Łowicza walczy o koronę Miss…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Specjalny pokaz filmu „Obłoki śmierci. B…

[ZDJĘCIA] W Skansenie w Maurzycach posad…

Patriotyczna lekcja religii uczniów ZSP …

Zaatakował 50-latka i ukradł mu telefon …

Zbyt duża prędkość może prowadzić do tra…

[ZDJĘCIA] Awanse w Zakładzie Karnym w Ło…

Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplo…

[ZDJĘCIA] Uczniowie ZSP nr 2 w Łowiczu ś…