Szukali szóstego „Kwiatu Paproci”

162 osoby wzięły udział w VI Łowickim Rajdzie Nocnym „W poszukiwaniu kwiatu paproci", zorganizowanym z 14/15 czerwca 2019 r. przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu. Rajd polegał na wędrówce drużyn określonymi szlakami, wytyczonymi na terenie miasta Łowicza i Gminy Łowicz.


W rajdzie uczestniczyli zarówno mieszkańcy Łowicza jak i okolicznych miejscowości z Jastrzębi, Małszyc, Wygody, Mastek, Bobrownik, Bednar, a nawet Łodzi, Sochaczewa, Głowna, Bratoszewic, Bolimowa i Domaniewic.


Drużyny na trasy „wypuszczane były" w różnych odstępach czasu. Pierwsze zespoły wyruszyły o godz. 20.00, ostatnie o 21.00. Każda z nich miała swoją indywidualną nazwę i przypisaną trasę wędrówki oraz zadania do wykonania. Wśród nich było sfotografowanie określonych obiektów na trasie, uzupełnienie brakującego hasła oraz odpowiedzenie na wylosowane pytania, dotyczące trasy. Drużyny miały również za zadanie dotrzeć w określonym czasie do trzech punktów kontrolnych.


Czas przyjścia oraz wiedzę z zakresu historii Łowicza i ziemi łowickiej weryfikowali przewodnicy i członkowie PTTK. Za brak realizacji zadania lub dotarcie na punkt kontrolny za wcześnie lub za późno drużyny otrzymywały punkty karne. Trasy rajdu wynosiły od 14,5 do 15,5 km i prowadziły łąkami, leśnymi duktami oraz po asfaltowej, żwirowej i piaszczystej drodze. Wędrówka zakończyła się wspólnym ogniskiem w Domu Ludowym w Wygodzie, wręczeniem nagród dla najlepszej drużyny, najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz szkół biorących udział w rajdzie, a także losowaniem kilkudziesięciu nagród wśród pozostałych uczestników.


Zwycięzcą VI Łowickiego Rajdu Nocnego „W poszukiwaniu kwiatu paproci" została drużyna Frost Team Chłopacy"! Zwycięska drużyna otrzymała w nagrodę zaproszenie do restauracji „Powroty" oraz sprzęt turystyczny. Nagrody gwarantowane przyznano również najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi rajdu. W kolejności byli nimi Janusz Bobras i Szymon Kołudzki.


Wśród pozostałych wędrowców, rozlosowano ponad 50 nagród ufundowanych przez PTTK Oddział w Łowiczu, Miasto Łowicz i Gminę Łowicz. Nieocenioną pomoc przy rajdzie jak co roku okazał kol. Janek Ruciński i w tym roku Sołectwo Wygoda, które udostępniło Domu Ludowy w Wygodzie na finał rajdu, ognisko i słodki poczęstunek.


Nad bezpieczeństwem „rajdowiczów", weryfikacją punktów i organizacją przedsięwzięcia czuwali przewodnicy i członkowie PTTK odział w Łowiczu: Celina Cieszyńska, Jagoda Lendzion, Aneta Kryściak, Kinga Kryściak, Agnieszka Walczak, Joanna Sałata, Katarzyna Zabost, Adam Szymański, Michał, Zalewski, Wojciech Czapnik, Tomasz Caban, Rafał Zabost, Jacek Rybus, Dariusz Milczarek, Marian Sianoszek. Koordynatorem i pomysłodawcą rajdu był Zdzisław Kryściak.

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…