Szok! Mieli blisko 4 promile i kierowali autami! Jeden z nich uciekał przed policją

Dodane przez ELC24.net

Łowiccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. Każdy z nich miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, a 48-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał. Szybko zatrzymali go jednak dzielnicowi.


Wczoraj (17 czerwca) przed godziną 15:00 w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzenia kierowania pod wpływem alkoholu dzielnicowi w rejonie miejscowości Kiernozia podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej Fiata Punto. Jednak kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy i kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu w Czerniewie dzielnicowi zatrzymali mężczyznę w polach kukurydzy. Okazało się, że kierujący to 48-latek z powiatu łowickiego, od którego czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejnym niechlubnym rekordzistą z wynikiem prawie 3,8 promila alkoholu w organizmie okazał się 44-latek z powiatu łowickiego, zatrzymany przez funkcjonariuszy również 17 czerwca o godzinie 17.30. Mężczyzna zakończył swoją jazdę Chevroletem w Łaguszewie. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Ponownie apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym. Kierowco pamiętaj! Nie bądź lekkomyślny! Nie ryzykuj! Alkohol za kierownicą może doprowadzić do tragedii!


Pamiętajmy, aby zdecydowanie reagować, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę! Dzwońmy pod numer alarmowy 112!


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro utrudnienia w pobl…

[ZDJĘCIA] Pożar w domu w Dąbkowicach Gór…

Konkurs ELC24: Karol Kopiec wystąpi w Ło…

Więźniowie w mitycznej „krainie szczęśli…

Uwaga kierowcy! Jutro i w sobotę ul. Józ…

Blisko 20 000 złotych na renowację zabyt…

[ZDJĘCIA] W Walewicach podsumowano akcję…

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

[ZDJĘCIA] Młodzieżowa Rada Powiatu Łowic…

Konwent beneficjentów programu „Dom Kult…

W Łowiczu wystąpi Chór D’Voice Sekolah V…

Aby w przyszłości wybrały książkę, a nie…

Zbliża się kolejny wieczór stand-up come…

Zbliżają się Targi Alibi. To największe …

Uruchomiono nowe linie autobusowe w gmin…

Powiatowo-miejskie uroczystości Święta N…

Nowe połączenia i pociągi ŁKA

50 000 złotych dofinansowania na utworze…