Szok! Mieli blisko 4 promile i kierowali autami! Jeden z nich uciekał przed policją

Dodane przez ELC24.net

Łowiccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. Każdy z nich miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, a 48-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał. Szybko zatrzymali go jednak dzielnicowi.


Wczoraj (17 czerwca) przed godziną 15:00 w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzenia kierowania pod wpływem alkoholu dzielnicowi w rejonie miejscowości Kiernozia podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej Fiata Punto. Jednak kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy i kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu w Czerniewie dzielnicowi zatrzymali mężczyznę w polach kukurydzy. Okazało się, że kierujący to 48-latek z powiatu łowickiego, od którego czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejnym niechlubnym rekordzistą z wynikiem prawie 3,8 promila alkoholu w organizmie okazał się 44-latek z powiatu łowickiego, zatrzymany przez funkcjonariuszy również 17 czerwca o godzinie 17.30. Mężczyzna zakończył swoją jazdę Chevroletem w Łaguszewie. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Ponownie apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym. Kierowco pamiętaj! Nie bądź lekkomyślny! Nie ryzykuj! Alkohol za kierownicą może doprowadzić do tragedii!


Pamiętajmy, aby zdecydowanie reagować, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę! Dzwońmy pod numer alarmowy 112!


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…