Szajka włamywaczy grasuje w regionie! Zabezpieczcie swoje posiadłości

Dodane przez ELC24.net

Uwaga łowiczanie! W naszym regionie grasują złodzieje. Obserwują domu, a następnie wykorzystując nieobecność domowników, okradają je. Taka sytuacja miała miejsce m.;in. w Zgierzu.


W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że we wtorek (22 stycznia) ktoś okradł dom na zgierskich Rudunkach. Internauci chcąc ostrzec innych zgierzan, opublikowali post, który odbył się dużym echem.


- Poszukują biżuterii, pieniędzy oraz wszystkich przedmiotów, które można łatwo spieniężyć. Kradzieży dokonały trzy osoby: dwóch mężczyzn oraz kobieta. Wszystkie osoby, które mogą mieć jakieś przydatne informacje dotyczące winnych sprawy proszę o kontakt - czytamy w apelu zgierzanina.


Dziennikarze naszego zgierskiego portalu, EZG24.net, skontaktowali się w tej sprawie z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu. Oficer prasowy potwierdza informację o wtorkowym zajściu.


- Potwierdzam, że 22 stycznia w godzinach 10:00 - 11:30 doszło do kradzieży w domu jednorodzinnym. Sprawcy podważyli okno balkonowe i weszli do budynku. Skradziono pieniądze i biżuterię - informuje podkom. Magdalena Nowacka. - Prowadzimy czynności w tej sprawie, przesłuchujemy świadków.


Internauci wskazali nawet prawdopodobnych sprawców oraz auto, którym się przemieszczają.


- Przemieszczają się przedliftowym Audi A4, bordowym, na stalowych czarnych felgach z hakiem do przyczepy - czytamy w poście.


Funkcjonariusze policji ze Zgierza na razie nie potwierdzają, że złodzieje poruszają się takim pojazdem. Ma to wykazać prowadzone śledztwo.


Do tej pory do KPP w Zgierzu wpłynęło jedno zgłoszenie o włamaniu i kradzieży. Internauci informują natomiast, że podejrzane osoby kręciły się także przy ulicach: Odzieżowej, Wiosny Ludów, Koszarowej i Konstantynowskiej.


Apelujemy do mieszkańców, aby zabezpieczyli swoje posiadłości.

Zobacz także

Coraz bliżej nowego ambulansu dla Zakład…

III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóraln…

Wypadek w okolicach Bełchowa, są ranni. …

Niebezpiecznie na autostradzie A2. Mężcz…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Nietypowe zadanie strażaków. M…

Muzeum w Łowiczu zaprasza na warsztaty: …

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

Niebezpiecznie w Dąbkowicach Górnych. Sa…

Tragiczny wypadek w Nieborowie. Śmiertel…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Gmina Nieborów: Nieostrożność kierowcy z…

Zbliża się Bieg im. Agaty Matejczuk. Wys…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu powstanie stacja ład…

Będzie nowy chodnik przy drodze wojewódz…

Nowa siedziba ODR w Łowiczu otwarta

Wizyta niemieckich więzienników w Zakład…