Szajka włamywaczy grasuje w regionie! Zabezpieczcie swoje posiadłości

Dodane przez ELC24.net

Uwaga łowiczanie! W naszym regionie grasują złodzieje. Obserwują domu, a następnie wykorzystując nieobecność domowników, okradają je. Taka sytuacja miała miejsce m.;in. w Zgierzu.


W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że we wtorek (22 stycznia) ktoś okradł dom na zgierskich Rudunkach. Internauci chcąc ostrzec innych zgierzan, opublikowali post, który odbył się dużym echem.


- Poszukują biżuterii, pieniędzy oraz wszystkich przedmiotów, które można łatwo spieniężyć. Kradzieży dokonały trzy osoby: dwóch mężczyzn oraz kobieta. Wszystkie osoby, które mogą mieć jakieś przydatne informacje dotyczące winnych sprawy proszę o kontakt - czytamy w apelu zgierzanina.


Dziennikarze naszego zgierskiego portalu, EZG24.net, skontaktowali się w tej sprawie z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu. Oficer prasowy potwierdza informację o wtorkowym zajściu.


- Potwierdzam, że 22 stycznia w godzinach 10:00 - 11:30 doszło do kradzieży w domu jednorodzinnym. Sprawcy podważyli okno balkonowe i weszli do budynku. Skradziono pieniądze i biżuterię - informuje podkom. Magdalena Nowacka. - Prowadzimy czynności w tej sprawie, przesłuchujemy świadków.


Internauci wskazali nawet prawdopodobnych sprawców oraz auto, którym się przemieszczają.


- Przemieszczają się przedliftowym Audi A4, bordowym, na stalowych czarnych felgach z hakiem do przyczepy - czytamy w poście.


Funkcjonariusze policji ze Zgierza na razie nie potwierdzają, że złodzieje poruszają się takim pojazdem. Ma to wykazać prowadzone śledztwo.


Do tej pory do KPP w Zgierzu wpłynęło jedno zgłoszenie o włamaniu i kradzieży. Internauci informują natomiast, że podejrzane osoby kręciły się także przy ulicach: Odzieżowej, Wiosny Ludów, Koszarowej i Konstantynowskiej.


Apelujemy do mieszkańców, aby zabezpieczyli swoje posiadłości.

Zobacz także

Zimą też można jeździć na rowerze

Wypadek w Domaniewicach. Samochód potrąc…

X edycja Marki Regionalnej "Łowicki…

Awanse i odznaczenia z okazji Święta Słu…

Okradł firmę transportową w Łowiczu, mia…

Dzisiaj Walentynki! Zakochaj się w Łowic…

Monitoring jakości powietrza w Łowiczu

Zwolnij - jak kocha to poczeka! Wyjątkow…

Dzisiaj Światowy Dzień Radia. Najserdecz…

[ZDJĘCIA] Odprawa roczna w Komendzie Pow…

[WIDEO] Został zamordowany, bo... stanął…

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Łow…

"One Billion Rising – Nazywam się M…

Sparingowa porażka z Legionovią po dobry…

Wypadek w Bednarach. 19-latka potrąciła …

Zbliża się VII bieg "Tropem Wilczym…

Ruszyły ferie w województwie łódzkim. Po…

Uwaga na naciągaczy w Łowiczu! Zakładają…