Startują Pociągi Zimowe z Rogowa do Jeżowa. Już jutro pierwsze kursy

Dodane przez ELC24.net

Kolej Wąskotorowa Rogów - Rawa - Biała razem z Łódzką Koleją Aglomeracyjną zapraszają na zimowe wycieczki. Kolej Wąskotorowa uruchomi specjalne pociągi zimowe. Przejazdy realizowane będą ogrzewanymi wagonami z lat 50. i 60. XX wieku. Na pasażerów czekać będzie ognisko i dodatkowe atrakcje. A z Rogowa do domu pasażerowie ŁKA będą mogli wrócić gratis.


Kolej Rogowska, jak co roku, organizuje przejazdy zabytkowymi pociągami zimowymi na trasie Rogów Osobowy Wąsk. - Jeżów. Z oferty przewoźnika będzie można skorzystać w trzy niedziele: 19 i 26 stycznia oraz 23 lutego. Kolej wąskotorowa uruchomi w tych dniach po trzy pary pociągów. Odjazdy z Rogowa zaplanowane są o godz.: 10:40, 12:20 oraz 14:00 ze stacji Rogów Osobowy Wąsk., oddalonej od stacji normalnotorowej „Rogów" o około 50 metrów.

- W zapewnienie dogodnego dojazdu z Łodzi i Warszawy pomoże Łódzka Kolej Aglomeracyjna, która od kilku sezonów współpracuje z Koleją Rogowską. Pociągi ŁKA są skomunikowane z pociągami KWRRB. Każdy, kto zdecyduje się na dojazd do Rogowa pociągiem ŁKA, będzie mógł skorzystać ze specjalnej oferty „Ferie z ŁKA", dzięki której powrót pociągiem ŁKA do stacji początkowej będzie bezpłatny. Wystarczy zdobyć stempel kolej wąskotorowej na bilecie ŁKA do Rogowa - informuje Joanna Osińska, rzecznik prasowy ŁKA.


Bilety na pociągi wąskotorowe można nabyć wyłącznie za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży dostępnego na stronie kolejrogowska.pl.


Kolej Wąskotorowa zapewnia przejazd w ogrzewanych wagonach, a na stacji w Jeżowie podróżni będą mogli skorzystać z oferty punkty gastronomicznego z ciepłymi lokalnymi przysmakami oraz ogrzać się przy ognisku. Jeżeli wystąpią intensywne opady śniegu, na pasażerów będzie czekała dodatkowa atrakcja. W skład pociągu zostanie włączony czynny kolejowy pług odśnieżny z lar 40. XX wieku.

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…