[ZDJĘCIA] Składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w naszej tradycji, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem i do których przygotowujemy się szczególnie starannie. To czas Pokoju i Miłości. Czas, kiedy wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole, składając sobie serdeczne życzenia, przełamując się opłatkiem - symbolem nowonarodzonego dziecka Bożego.


Jak co roku w Sali Barokowej łowickiego muzeum, zorganizowana została wspólna, miejsko-powiatowa wigilia. Spotkanie odbyło się 19 grudnia 2018 r. gromadząc licznie przybyłych gości. Wśród nich obecni byli przedstawiciele kościoła (biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial i proboszcz parafii katedralnej Robert Kwatek), parlamentarzyści, radni miasta i powiatu łowickiego, wójtowie gmin oraz przedstawiciele instytucji, szkół i organizacji pozarządowych działających w mieście.


Spotkanie prowadzili burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i starosta łowicki Marcin Kosiorek, którzy zapewniali, że wigilia nie będzie jedynym wspólnym przedsięwzięciem obu samorządów. Planowane jest wspólne działanie na wielu płaszczyznach dla dobra Łowicza i ziemi łowickiej.


Po oficjalnych przemówieniach gospodarzy i gości, biskup Wojciech Osial pobłogosławił opłatki, którymi dzielono się, skradając sobie życzenia świąteczne.


Spotkanie uświetnił występ dziecięco-młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki" oraz zespołu kameralnego „Aldo Duo", skład którego tworzyli klarnecista Dominik Domińczak, akordeonista Aleksander Stachowski i solistka Marta Wróblewska. Śpiewano kolędy i pastorałki. Dzielono się opłatkiem i dobrym słowem. Było niezwykle świątecznie.

Zobacz także

Wypadek w miejscowości Teresew. Opel zde…

Zakład Karny w Łowiczu na pomoc swojemu …

Zbliża się "Forum Środków Unijnych…

Mundurowa krew dla potrzebujących

Czwarte urodziny Dyskusyjnego Klubu Ksią…

Wypadek na A2. 32-latek stracił panowani…

[WIDEO] Zobacz nagranie z momentu ataku …

[UNIKALNE ZDJĘCIA, WIDEO] Ogromny pożar …

[WIDEO] Za nami kolejne spotkanie z roln…

[AKTUALIZACJA] W Łowiczu spłonął budynek…

[NOWE INFORMACJE] Pożar w Łowiczu, płoni…

[WIDEO] Ogromny pożar w Łowiczu. Wiatr w…

WAŻNE: Ogromny pożar w Łowiczu. Zagrożon…

[ZDJĘCIA] OSP Łowicz ma nowy samochód ra…

Spotkanie Zarzadu Powiatu Łowickiego z r…

[WIDEO] "To bardzo dobry prognostyk…

[ZDJĘCIA] Piękna tradycja w Łowiczu. Mie…

Już dzisiaj maturzyści zatańczą na Stary…