[ZDJĘCIA] Składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w naszej tradycji, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem i do których przygotowujemy się szczególnie starannie. To czas Pokoju i Miłości. Czas, kiedy wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole, składając sobie serdeczne życzenia, przełamując się opłatkiem - symbolem nowonarodzonego dziecka Bożego.


Jak co roku w Sali Barokowej łowickiego muzeum, zorganizowana została wspólna, miejsko-powiatowa wigilia. Spotkanie odbyło się 19 grudnia 2018 r. gromadząc licznie przybyłych gości. Wśród nich obecni byli przedstawiciele kościoła (biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial i proboszcz parafii katedralnej Robert Kwatek), parlamentarzyści, radni miasta i powiatu łowickiego, wójtowie gmin oraz przedstawiciele instytucji, szkół i organizacji pozarządowych działających w mieście.


Spotkanie prowadzili burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i starosta łowicki Marcin Kosiorek, którzy zapewniali, że wigilia nie będzie jedynym wspólnym przedsięwzięciem obu samorządów. Planowane jest wspólne działanie na wielu płaszczyznach dla dobra Łowicza i ziemi łowickiej.


Po oficjalnych przemówieniach gospodarzy i gości, biskup Wojciech Osial pobłogosławił opłatki, którymi dzielono się, skradając sobie życzenia świąteczne.


Spotkanie uświetnił występ dziecięco-młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki" oraz zespołu kameralnego „Aldo Duo", skład którego tworzyli klarnecista Dominik Domińczak, akordeonista Aleksander Stachowski i solistka Marta Wróblewska. Śpiewano kolędy i pastorałki. Dzielono się opłatkiem i dobrym słowem. Było niezwykle świątecznie.

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

Policjanci podsumowali akcję "Niela…

Od 1 kwietnia więcej policjantów na ulic…

[ZDJĘCIA] Okradli działkę w gminie Biela…

Łowiccy stróże prawa o swoim zawodzie w …

XIX Targi edukacyjne w Łowiczu. Dzielnic…

Victoria Sulejówek kolejnym rywalem Peli…

Dwa remisy Pelikana 2003

Działania "Prędkość" na drogac…

XVI edycja Konkursu na najlepszą pracę d…

Konkurs literacki "Skąd, dokąd. Rod…

Pelikan 2009 po sparingu z Jutrzenką Byc…

[ZDJĘCIA] Audi uderzyło w ciężarówkę, wy…

Wypadkowy poniedziałek w powiecie. Samoc…

[ZDJĘCIA] Niebezpiecznie w Czatolinie. O…

Marcin Pluta przejął obowiązki dyrektora…

Zdarzenie przy Prymasowskiej oraz nietrz…

Wypadek w Kompinie. Auto rozbiło się w r…