[ZDJĘCIA] Składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w naszej tradycji, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem i do których przygotowujemy się szczególnie starannie. To czas Pokoju i Miłości. Czas, kiedy wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole, składając sobie serdeczne życzenia, przełamując się opłatkiem - symbolem nowonarodzonego dziecka Bożego.


Jak co roku w Sali Barokowej łowickiego muzeum, zorganizowana została wspólna, miejsko-powiatowa wigilia. Spotkanie odbyło się 19 grudnia 2018 r. gromadząc licznie przybyłych gości. Wśród nich obecni byli przedstawiciele kościoła (biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial i proboszcz parafii katedralnej Robert Kwatek), parlamentarzyści, radni miasta i powiatu łowickiego, wójtowie gmin oraz przedstawiciele instytucji, szkół i organizacji pozarządowych działających w mieście.


Spotkanie prowadzili burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i starosta łowicki Marcin Kosiorek, którzy zapewniali, że wigilia nie będzie jedynym wspólnym przedsięwzięciem obu samorządów. Planowane jest wspólne działanie na wielu płaszczyznach dla dobra Łowicza i ziemi łowickiej.


Po oficjalnych przemówieniach gospodarzy i gości, biskup Wojciech Osial pobłogosławił opłatki, którymi dzielono się, skradając sobie życzenia świąteczne.


Spotkanie uświetnił występ dziecięco-młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki" oraz zespołu kameralnego „Aldo Duo", skład którego tworzyli klarnecista Dominik Domińczak, akordeonista Aleksander Stachowski i solistka Marta Wróblewska. Śpiewano kolędy i pastorałki. Dzielono się opłatkiem i dobrym słowem. Było niezwykle świątecznie.

Zobacz także

Wsparcie dla łowickich szkół, uczniów i …

Szok! Mieli blisko 4 promile i kierowali…

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowi…

KPP w Łowiczu: Zero tolerancji dla chuli…

Muzeum w Łowiczu: Wkrótce wernisaż wysta…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

Będzie więcej miejsc parkingowych przy Z…

Szukali szóstego „Kwiatu Paproci”

Wypadek w Popowie. Zderzenie samochodu i…

Zwiedzanie zamku prymasowskiego: Wrota p…

[ZDJĘCIA] Dwadzieścia lat minęło. W Łowi…

[ZDJĘCIA] Duży pożar na autostradzie A2…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Nowych Zdunach. N…

Konkurs o bezpieczeństwie rozstrzygnięty…

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowan…

Przedszkolaki odwiedziły Posterunek Poli…

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu…

Inauguracja Festiwalu Kolory Polski w Ło…