Rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa Mirona B. Para kochanków nie przyznaje się do winy

Dodane przez ELC24.net

​Wczoraj (8 maja) w Sądzie Okręgowym w Łodzi rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa Mirona B., do którego doszło w 2017 roku. Para kochanków, podejrzana o popełnienie przestępstwa nie przyznała się do winy. Grozi im kara dożywotniego pozbawiania wolności.


Podczas rozprawy Prokurator Jan Snopkiewicz z Prokuratury Rejonowej w Łowiczu przedstawił akt oskarżenia, z którego wynikało, że w nocy z 26 na 27 listopada 2017 roku żona Mirona B. - Marzena B. i jej przyjaciel Mariusz S. działali w porozumieniu i z premedytacją. Najpierw ogłuszyli Mirona B. paralizatorem, a następnie pobili i udusili.


Ciało mężczyzny zawinęli w koc, kołdrę i worki foliowe, po czym Mariusz S. samochodem należącym do żony zabitego wywiózł ciało do wynajętego garażu, znajdującego się w Łodzi. 6 stycznia, zwłoki w stanie znacznego rozkładu odkryła przypadkowo właścicielka garażu, który wynajmował Mariusz S. Nie płacił on należnego wynajmu i z tego powodu kobieta weszła do środka i dokonała makabrycznego odkrycia.


W czasie rozprawy, Mariusz S. nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Marzena B. także nie przyznała się do winy, lecz złożyła obszerne wyjaśnienia, w których obciążyła przyjaciela.


Według niej, podczas nocy z 26 na 27 listopada 2017 między nią a mężem doszło do szarpaniny. Kobieta zadzwoniła do Mariusza S. i poskarżyła się na zachowanie męża. Po kilku godzinach Mariusz S. pojawił się w domu małżeństwa, dopuścił się straszliwego czynu, po czym zagroził kobiecie, że skończy źle jeżeli mu nie pomoże. Zwłoki mężczyzny zostały włożone do samochodu oskarżonej i wywiezione do Łodzi. Kobieta następnie zatarła ślady zabójstwa. Następnego dnia, Mariusz S. zwrócił pojazd oskarżonej i zniknął.


Rozprawa będzie kontynuowana dziś (9 maja).

Zobacz także

Trzech nietrzeźwych kierujących w rękach…

[ZDJĘCIA] Łódzkie okręgowe eliminacje Ma…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Bąkowie Górnym, w…

Zbliża się Powiatowy Dzień Strażaka. Spr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Łowiczanin chce wystartować w najtrudnie…

Napadli i pobili dostawcę kebabów. To na…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

Ratusz Miejski w Łowiczu w nowej szacie

Czujność policjantów nie zawiodła. Dwie …

Wypadek przy ulicy Poznańskiej. Dwa poja…

[WIDEO] Tłumy zwiedzających podczas Majó…

Maleo Reggae Rockers, Żabson i Lao Che z…

Bezmyślność i alkohol mogły doprowadzić …

Uczcili 170. rocznicę urodzin Józefa Che…

Już dzisiaj Nadzwyczajna Sesja Rady Miej…

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w gminie Koc…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…