Rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa Mirona B. Para kochanków nie przyznaje się do winy

Dodane przez ELC24.net

​Wczoraj (8 maja) w Sądzie Okręgowym w Łodzi rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa Mirona B., do którego doszło w 2017 roku. Para kochanków, podejrzana o popełnienie przestępstwa nie przyznała się do winy. Grozi im kara dożywotniego pozbawiania wolności.


Podczas rozprawy Prokurator Jan Snopkiewicz z Prokuratury Rejonowej w Łowiczu przedstawił akt oskarżenia, z którego wynikało, że w nocy z 26 na 27 listopada 2017 roku żona Mirona B. - Marzena B. i jej przyjaciel Mariusz S. działali w porozumieniu i z premedytacją. Najpierw ogłuszyli Mirona B. paralizatorem, a następnie pobili i udusili.


Ciało mężczyzny zawinęli w koc, kołdrę i worki foliowe, po czym Mariusz S. samochodem należącym do żony zabitego wywiózł ciało do wynajętego garażu, znajdującego się w Łodzi. 6 stycznia, zwłoki w stanie znacznego rozkładu odkryła przypadkowo właścicielka garażu, który wynajmował Mariusz S. Nie płacił on należnego wynajmu i z tego powodu kobieta weszła do środka i dokonała makabrycznego odkrycia.


W czasie rozprawy, Mariusz S. nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Marzena B. także nie przyznała się do winy, lecz złożyła obszerne wyjaśnienia, w których obciążyła przyjaciela.


Według niej, podczas nocy z 26 na 27 listopada 2017 między nią a mężem doszło do szarpaniny. Kobieta zadzwoniła do Mariusza S. i poskarżyła się na zachowanie męża. Po kilku godzinach Mariusz S. pojawił się w domu małżeństwa, dopuścił się straszliwego czynu, po czym zagroził kobiecie, że skończy źle jeżeli mu nie pomoże. Zwłoki mężczyzny zostały włożone do samochodu oskarżonej i wywiezione do Łodzi. Kobieta następnie zatarła ślady zabójstwa. Następnego dnia, Mariusz S. zwrócił pojazd oskarżonej i zniknął.


Rozprawa będzie kontynuowana dziś (9 maja).

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…