Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu odwiedzili radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu, wzięli udział w uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Redzie. Wizyta radnych w dniach 14-16 czerwca 2019 r. podyktowana była zaproszeniem, otrzymanym od samorządu Redy - miasta partnerskiego Łowicza.


Skład łowickiej delegacji tworzyli przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu Szymon Szaleniec oraz radni Zuzanna Strzyżewska, Bruno Wawrzyniecki, Marcel Filipiak, Agata Kołaczek, Klaudia Korejwo i Jan Dałek. Towarzyszyli im koordynatorzy działań Rady, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Krzysztof Olko i radny powiatowy Krystian Cipiński.


W czasie swojego pobytu delegacja Łowiczan, oprócz udziału w sesji, zwiedziła miasto oraz przyjrzała się ciekawym inwestycjom i rozwiązaniom, występujących w redzkiej, przestrzeni miejskiej. Wymieniła się również doświadczeniami i pomysłami z młodzieżowymi radnymi z Redy.


Łowiczanie, szczególną uwagę zwrócili m.in. na niezwykle ciekawe zagospodarowanie parku z miejscami grillowymi, w którym ulokowane zostały również dwie fontanny, rozbudowany skatepark oraz wiele ławek i ławo-stołów. Co ciekawe, park ten jest objęty strefą wolną od zakazu spożywania niskoprocentowych napojów alkoholowych i funkcjonuje bez żadnych zastrzeżeń. Uwagę młodych radnych wróciła również biblioteczka miejska. Podobny pomysł, będą chcieli zrealizować w Łowiczu.


Pobyt w mieście partnerskim Łowicza, zakończył udział w Dniach Redy. Zarówno Łowiczanie jak i radni z Redy zadeklarowali chęć dalszej, ścisłej współpracy pomiędzy młodzieżowymi samorządami. Rewizyta, odbędzie się w przyszłym roku w Dni Łowicza.

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro utrudnienia w pobl…

[ZDJĘCIA] Pożar w domu w Dąbkowicach Gór…

Konkurs ELC24: Karol Kopiec wystąpi w Ło…

Więźniowie w mitycznej „krainie szczęśli…

Uwaga kierowcy! Jutro i w sobotę ul. Józ…

Blisko 20 000 złotych na renowację zabyt…

[ZDJĘCIA] W Walewicach podsumowano akcję…

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

[ZDJĘCIA] Młodzieżowa Rada Powiatu Łowic…

Konwent beneficjentów programu „Dom Kult…

W Łowiczu wystąpi Chór D’Voice Sekolah V…

Aby w przyszłości wybrały książkę, a nie…

Zbliża się kolejny wieczór stand-up come…

Zbliżają się Targi Alibi. To największe …

Uruchomiono nowe linie autobusowe w gmin…

Powiatowo-miejskie uroczystości Święta N…

Nowe połączenia i pociągi ŁKA

50 000 złotych dofinansowania na utworze…