Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu odwiedzili radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu, wzięli udział w uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Redzie. Wizyta radnych w dniach 14-16 czerwca 2019 r. podyktowana była zaproszeniem, otrzymanym od samorządu Redy - miasta partnerskiego Łowicza.


Skład łowickiej delegacji tworzyli przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu Szymon Szaleniec oraz radni Zuzanna Strzyżewska, Bruno Wawrzyniecki, Marcel Filipiak, Agata Kołaczek, Klaudia Korejwo i Jan Dałek. Towarzyszyli im koordynatorzy działań Rady, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Krzysztof Olko i radny powiatowy Krystian Cipiński.


W czasie swojego pobytu delegacja Łowiczan, oprócz udziału w sesji, zwiedziła miasto oraz przyjrzała się ciekawym inwestycjom i rozwiązaniom, występujących w redzkiej, przestrzeni miejskiej. Wymieniła się również doświadczeniami i pomysłami z młodzieżowymi radnymi z Redy.


Łowiczanie, szczególną uwagę zwrócili m.in. na niezwykle ciekawe zagospodarowanie parku z miejscami grillowymi, w którym ulokowane zostały również dwie fontanny, rozbudowany skatepark oraz wiele ławek i ławo-stołów. Co ciekawe, park ten jest objęty strefą wolną od zakazu spożywania niskoprocentowych napojów alkoholowych i funkcjonuje bez żadnych zastrzeżeń. Uwagę młodych radnych wróciła również biblioteczka miejska. Podobny pomysł, będą chcieli zrealizować w Łowiczu.


Pobyt w mieście partnerskim Łowicza, zakończył udział w Dniach Redy. Zarówno Łowiczanie jak i radni z Redy zadeklarowali chęć dalszej, ścisłej współpracy pomiędzy młodzieżowymi samorządami. Rewizyta, odbędzie się w przyszłym roku w Dni Łowicza.

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…