Przedszkolaki odwiedziły Posterunek Policji w Nieborowie

Dodane przez ELC24.net

Niecodzienna wizyta miała miejsce 13 czerwca w Posterunku Policji w Nieborowie. Zawitały tam dzieciaki z nieborowskiego przedszkola.


O godzinie 10:00 przed Posterunkiem Policji w Nieborowie zebrały się trzy grupy dzieci z Przedszkola w Zespole Placówek Oświatowych w Nieborowie z plakatem "Bezpieczne wakacje". Spotkanie rozpoczęło się zapoznaniem z Kierownikiem i Dzielnicowymi oraz zwiedzaniem wnętrza nowego posterunku.


Kolejna część wizyty z grupą kilkudziesięciu przedszkolaków miała miejsce na zewnątrz. Najpierw policjanci opowiadali o swoim zawodzie i czym się zajmują, a później ze względu na nadchodzące wakacje funkcjonariusze opowiadali o bezpieczeństwie w czasie wolnym. Przypominali przedszkolakom jak bezpiecznie zachować się na drodze, podczas podróży autem i na rowerze. Ponadto przestrzegali przed kontaktem z osobami nieznajomymi i opowiadali o zagrożeniach z tym związanych.


Dużo uwagi poświęcili bezpiecznym zabawom oraz ostrożności podczas prac polowych. Aura sprzyja kąpielom, zatem skupili się również na temacie zasad bezpiecznej kąpieli. Przedszkolaki były bardzo żywe i aktywne, udzieliły wielu prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania. Zdecydowanie najwięcej uśmiechu na twarzy wywołało przymierzanie i oglądanie policyjnego sprzętu wykorzystywanego na co dzień w służbie oraz radiowozu. Potem przyszedł czas na słodki poczęstunek. Uśmiechnięte i zadowolone powróciły do przedszkola.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro utrudnienia w pobl…

[ZDJĘCIA] Pożar w domu w Dąbkowicach Gór…

Konkurs ELC24: Karol Kopiec wystąpi w Ło…

Więźniowie w mitycznej „krainie szczęśli…

Uwaga kierowcy! Jutro i w sobotę ul. Józ…

Blisko 20 000 złotych na renowację zabyt…

[ZDJĘCIA] W Walewicach podsumowano akcję…

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

[ZDJĘCIA] Młodzieżowa Rada Powiatu Łowic…

Konwent beneficjentów programu „Dom Kult…

W Łowiczu wystąpi Chór D’Voice Sekolah V…

Aby w przyszłości wybrały książkę, a nie…

Zbliża się kolejny wieczór stand-up come…

Zbliżają się Targi Alibi. To największe …

Uruchomiono nowe linie autobusowe w gmin…

Powiatowo-miejskie uroczystości Święta N…

Nowe połączenia i pociągi ŁKA

50 000 złotych dofinansowania na utworze…