Przedszkolaki odwiedziły Posterunek Policji w Nieborowie

Dodane przez ELC24.net

Niecodzienna wizyta miała miejsce 13 czerwca w Posterunku Policji w Nieborowie. Zawitały tam dzieciaki z nieborowskiego przedszkola.


O godzinie 10:00 przed Posterunkiem Policji w Nieborowie zebrały się trzy grupy dzieci z Przedszkola w Zespole Placówek Oświatowych w Nieborowie z plakatem "Bezpieczne wakacje". Spotkanie rozpoczęło się zapoznaniem z Kierownikiem i Dzielnicowymi oraz zwiedzaniem wnętrza nowego posterunku.


Kolejna część wizyty z grupą kilkudziesięciu przedszkolaków miała miejsce na zewnątrz. Najpierw policjanci opowiadali o swoim zawodzie i czym się zajmują, a później ze względu na nadchodzące wakacje funkcjonariusze opowiadali o bezpieczeństwie w czasie wolnym. Przypominali przedszkolakom jak bezpiecznie zachować się na drodze, podczas podróży autem i na rowerze. Ponadto przestrzegali przed kontaktem z osobami nieznajomymi i opowiadali o zagrożeniach z tym związanych.


Dużo uwagi poświęcili bezpiecznym zabawom oraz ostrożności podczas prac polowych. Aura sprzyja kąpielom, zatem skupili się również na temacie zasad bezpiecznej kąpieli. Przedszkolaki były bardzo żywe i aktywne, udzieliły wielu prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania. Zdecydowanie najwięcej uśmiechu na twarzy wywołało przymierzanie i oglądanie policyjnego sprzętu wykorzystywanego na co dzień w służbie oraz radiowozu. Potem przyszedł czas na słodki poczęstunek. Uśmiechnięte i zadowolone powróciły do przedszkola.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…