Policyjny pościg ulicami Łowicza! Kompletnie pijany pirat drogowy zatrzymany na Starym Rynku

Dodane przez ELC24.net

Łowiccy policjanci zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, lekceważył polecenia wydawane przez policjantów, stwarzając zagrożenie na drodze i spowodował kolizję. 47-łowiczanin miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.


Do zdarzenia doszło 29 kwietnia około godziny 22:00 w Łowiczu. Na ulicy Prymasowskiej patrol ruchu drogowego podjął próbę zatrzymania kierującego Volkswagenem Touranem. Kierujący przyhamował tylko na chwilę lecz szybko odjechał. Policjanci ruszyli w pościg za kierującym, ten jednak uciekał, popełniając wykroczenia drogowe, powodując zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna nie stosował się do wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, kontynuując ucieczkę. Ponadto uciekając spowodował kolizję drogową z innym pojazdem w rejonie skrzyżowania z ulicą Piaskową i oddalił się kierunku drogi 92.


W związku z powyższym dyżurny bezzwłocznie skierował w ten rejon dodatkowe patrole. Podczas kolejnych prób zatrzymania pojazdu kierujący nadal lekceważył polecenia policjantów do zatrzymania, ominął blokujący drogę radiowóz i uciekał ulicą Warszawską, a następnie 3 Maja. Stróże prawa zachowując wszelkie zasady ostrożności, zatrzymali mężczyznę na Starym Rynku, wjechał on jeszcze na wysepkę, uderzając w znak drogowy.


Zatrzymanym okazał się 47-letni mieszkaniec Łowicza. Gdy policjanci zbadali stan trzeźwości pirata drogowego okazało się, że ma w organizmie aż 2,8 promila. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia drogowe, ale również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat więzienia.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Trzech nietrzeźwych kierujących w rękach…

[ZDJĘCIA] Łódzkie okręgowe eliminacje Ma…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Bąkowie Górnym, w…

Zbliża się Powiatowy Dzień Strażaka. Spr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Łowiczanin chce wystartować w najtrudnie…

Napadli i pobili dostawcę kebabów. To na…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

Ratusz Miejski w Łowiczu w nowej szacie

Czujność policjantów nie zawiodła. Dwie …

Wypadek przy ulicy Poznańskiej. Dwa poja…

[WIDEO] Tłumy zwiedzających podczas Majó…

Maleo Reggae Rockers, Żabson i Lao Che z…

Bezmyślność i alkohol mogły doprowadzić …

Uczcili 170. rocznicę urodzin Józefa Che…

Już dzisiaj Nadzwyczajna Sesja Rady Miej…

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w gminie Koc…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…