Policjanci i pracownicy z łowickiej policji w akcji "Zostań Super Zakrętakiem"

Dodane przez ELC24.net

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu wzięli udział w akcji charytatywnej pod hasłem "Zostań Super Zakrętakiem" na rzecz wsparcia Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa".


Pomysłodawcą akcji była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi we współpracy z Zarządem Wojewódzkim NSZZP w Łodzi. Akcja pod hasłem "Zostań Super Zakrętakiem" polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, zatyczek, opakowań po zabawkach z jajek-niespodzianek, łyżeczek i różnych plastikowych miarek np. do mleka, syropu itp. Głównym założeniem akcji było zebranie 100 kg zakrętek na 100 rocznicę powstania Policji Państwowej na rzecz Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa", które zajmuje się opieką nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi wymagającymi stałego nadzoru i pielęgnacji.

Policjanci i pracownicy z łowickiej policji bardzo aktywnie włączyli się w tą akcję, której przyświecał szczytny cel. Dzięki dużemu zaangażowaniu pojemniki szybko wypełniły się po brzegi, uzbierano bowiem aż 26 kilogramów plastikowych nakrętek, które przekazane zostały do magazynu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. To już kolejna akcja charytatywna, do której przystąpiliśmy z dużym zaangażowaniem. Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu - mł. insp. Grzegorz Radzikowski - podziękował wszystkim za zaangażowanie i aktywne przyłączenie się do akcji. W jednostce wśród pracowników i policjantów nadal prowadzona jest zbiórka na ten szczytny cel, a pojemniki ponownie się napełniają.


Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zebrała łącznie ze wszystkim powiatami województwa łódzkiego aż 1000 kilogramów plastikowych nakrętek. Symboliczne przekazanie nastąpiło 31 lipca podczas pikniku profilaktycznego na placu manufaktury przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - generała Andrzeja Łapińskiego - przedstawicielowi stowarzyszenia.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…