Policjanci i pracownicy z łowickiej policji w akcji "Zostań Super Zakrętakiem"

Dodane przez ELC24.net

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu wzięli udział w akcji charytatywnej pod hasłem "Zostań Super Zakrętakiem" na rzecz wsparcia Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa".


Pomysłodawcą akcji była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi we współpracy z Zarządem Wojewódzkim NSZZP w Łodzi. Akcja pod hasłem "Zostań Super Zakrętakiem" polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, zatyczek, opakowań po zabawkach z jajek-niespodzianek, łyżeczek i różnych plastikowych miarek np. do mleka, syropu itp. Głównym założeniem akcji było zebranie 100 kg zakrętek na 100 rocznicę powstania Policji Państwowej na rzecz Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa", które zajmuje się opieką nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi wymagającymi stałego nadzoru i pielęgnacji.

Policjanci i pracownicy z łowickiej policji bardzo aktywnie włączyli się w tą akcję, której przyświecał szczytny cel. Dzięki dużemu zaangażowaniu pojemniki szybko wypełniły się po brzegi, uzbierano bowiem aż 26 kilogramów plastikowych nakrętek, które przekazane zostały do magazynu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. To już kolejna akcja charytatywna, do której przystąpiliśmy z dużym zaangażowaniem. Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu - mł. insp. Grzegorz Radzikowski - podziękował wszystkim za zaangażowanie i aktywne przyłączenie się do akcji. W jednostce wśród pracowników i policjantów nadal prowadzona jest zbiórka na ten szczytny cel, a pojemniki ponownie się napełniają.


Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zebrała łącznie ze wszystkim powiatami województwa łódzkiego aż 1000 kilogramów plastikowych nakrętek. Symboliczne przekazanie nastąpiło 31 lipca podczas pikniku profilaktycznego na placu manufaktury przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - generała Andrzeja Łapińskiego - przedstawicielowi stowarzyszenia.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Zakulinie. Dw…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Logistycy z Blichu uczą się od najlepszy…

Rafał Czajka i Marcin Klimkiewicz w fina…

38. rocznica wprowadzenia Stanu Wojenneg…

Powstał Klubu Turystyki Pieszej „Z Buta”…

Znamy zwycięskie projekty w Budżecie Oby…

Działania dzielnicowych na rzecz bezpiec…

Dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych prze…

W sobotę koncert charytatywny w OSP Kars…

Odszedł zasłużony pielgrzym i przewodnik…

[ZDJĘCIA] Za nami XI Puchar Dyrektora OS…

Kreacje Eli Piorun w konkursie Miss Pols…

OSM Łowicz na 26. Miejscu w rankingu Zło…

I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu: Kto…

Świetne wyniki Błyskawicy Domaniewice na…

Warsztaty taneczne, nauka gwary i haftu …

Choinka Miejska: Sprawdź! Może nagroda c…