Podziękowania za niepodległościowy jubileusz dla ZK w Łowiczu

Dodane przez ELC24.net

„Inicjatywa poprzez która włączyli się Państwo w obchody wielkiego narodowego jubileuszu (...) służyła pogłębieniu wartości patriotycznych i umacnianiu pamięci o niepodległościowych dokonaniach Polaków i chwale Państwa Polskiego, wśród mieszkańców naszej Małej Ojczyzny" – to fragment podziękowań w formie listu, który z rąk burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego odbierał, w imieniu dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu, mjr Zdzisław Kryściak – zastępca kierownika działu penitencjarnego łowickiego więzienia.


Pod koniec stycznia zaplanowano w Łowiczu uroczystości podsumowujące miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Swój udział w nich miał Zakład Karny w Łowiczu. Dlatego władze Łowicza, które były organizatorem i koordynatorem niepodległościowych inicjatyw upamiętniających narodowy zryw Polaków sprzed 100 lat, postanowiły wyróżnić osoby i instytucje, które miały znaczny udział w tych obchodach w wymiarze lokalnej wspólnoty.


Docenienie inicjatyw łowickiego więzienia

Uroczystość odbyła się sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury. Uświetnił ją koncert pt. „Z piosenką przez stulecie niepodległości" w wykonaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbyło się też rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie historycznym dla uczniów szkół podstawowych pn. „Od odzyskania niepodległości do teraźniejszości". Władze miasta wręczyły podziękowania stowarzyszeniom, instytucjom i organizacjom, które włączyły się w przygotowanie wydarzeń w ramach obchodów 100-lecia niepodległości.


Koncerty wykłady, konkursy, jubileusze

W samym Zakładzie Karnym w Łowiczu odbyło się 15 różnego rodzaju inicjatyw upamiętniających to doniosłe wydarzenie. Najważniejszym dla łowickiego więzienia był jubileusz 40-lecia naszej jednostki penitencjarnej, który był obchodzony w maju 2018 r. i odbił się głębokim echem w lokalnej społeczności, ze względu na uroczysty charakter obchodów tego jubileuszu.


– „Cieszę się, że tak chętnie zaangażowaliście się Państwo w organizację wielu wydarzeń patriotycznych w Łowiczu. Taka postawa jest świetnym przykładem dla młodych mieszkańców Łowicza i zasługuje na najwyższe uznanie. Jestem wdzięczny za każdą podjęte inicjatywę, wydarzenie, za obecność i udzieloną pomoc, w tak ważnym dla wszystkich Polek i Polaków roku" – napisał burmistrz w liście.


Tekst i zdjęcia por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Zaproszenie na uroczystości Dnia Wojska …

21-latek z narkotykami zatrzymany przez …

Wójtowie, hodowcy trzody chlewnej, przed…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu dbają o zieleń. …

Kolejni piraci drogowi stracili uprawnie…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

[ZDJĘCIA] W Łowiczu nagrywają sceny do f…

Wójt Głuchowa ogłosił konkurs na stanowi…

Ukradł auto sprzed sklepu w Łowiczu, wpa…

Rafał Garbarz Zastępcą Komendanta Powiat…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…