Podziękowania za niepodległościowy jubileusz dla ZK w Łowiczu

Dodane przez ELC24.net

„Inicjatywa poprzez która włączyli się Państwo w obchody wielkiego narodowego jubileuszu (...) służyła pogłębieniu wartości patriotycznych i umacnianiu pamięci o niepodległościowych dokonaniach Polaków i chwale Państwa Polskiego, wśród mieszkańców naszej Małej Ojczyzny" – to fragment podziękowań w formie listu, który z rąk burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego odbierał, w imieniu dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu, mjr Zdzisław Kryściak – zastępca kierownika działu penitencjarnego łowickiego więzienia.


Pod koniec stycznia zaplanowano w Łowiczu uroczystości podsumowujące miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Swój udział w nich miał Zakład Karny w Łowiczu. Dlatego władze Łowicza, które były organizatorem i koordynatorem niepodległościowych inicjatyw upamiętniających narodowy zryw Polaków sprzed 100 lat, postanowiły wyróżnić osoby i instytucje, które miały znaczny udział w tych obchodach w wymiarze lokalnej wspólnoty.


Docenienie inicjatyw łowickiego więzienia

Uroczystość odbyła się sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury. Uświetnił ją koncert pt. „Z piosenką przez stulecie niepodległości" w wykonaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbyło się też rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie historycznym dla uczniów szkół podstawowych pn. „Od odzyskania niepodległości do teraźniejszości". Władze miasta wręczyły podziękowania stowarzyszeniom, instytucjom i organizacjom, które włączyły się w przygotowanie wydarzeń w ramach obchodów 100-lecia niepodległości.


Koncerty wykłady, konkursy, jubileusze

W samym Zakładzie Karnym w Łowiczu odbyło się 15 różnego rodzaju inicjatyw upamiętniających to doniosłe wydarzenie. Najważniejszym dla łowickiego więzienia był jubileusz 40-lecia naszej jednostki penitencjarnej, który był obchodzony w maju 2018 r. i odbił się głębokim echem w lokalnej społeczności, ze względu na uroczysty charakter obchodów tego jubileuszu.


– „Cieszę się, że tak chętnie zaangażowaliście się Państwo w organizację wielu wydarzeń patriotycznych w Łowiczu. Taka postawa jest świetnym przykładem dla młodych mieszkańców Łowicza i zasługuje na najwyższe uznanie. Jestem wdzięczny za każdą podjęte inicjatywę, wydarzenie, za obecność i udzieloną pomoc, w tak ważnym dla wszystkich Polek i Polaków roku" – napisał burmistrz w liście.


Tekst i zdjęcia por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu

Zobacz także

Łowiccy policjanci na straży bezpieczeńs…

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…