Podsumowanie projektu "Zawodowcy w Łódzkiem - stypendia dla najzdolniejszych" w Łowiczu

Dodane przez ELC24.net

W Łowiczu odbyło się pierwsze z pięciu planowanych spotkań ze stypendystami biorącymi udział w projekcie „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych". W najbliższych dniach podobne spotkania podsumowujące projekt odbędą się także w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim i Sieradzu. W sumie programem objętych zostało 2821 uczniów z regionu łódzkiego.


W pierwszym z cyklu spotkań, które odbyło się w środę (2 października) w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu wziął udział członek zarządu województwa Andrzej Górczyński. Celem spotkań jest podsumowanie projektu realizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w roku szkolnym 2018/2019 oraz promocja jego nowej edycji. Stypendyści mają też okazję zaprezentować swoje dotychczasowe osiągnięcia. Na spotkania zaproszono m.in. przedstawicieli władz samorządowych, doradców zawodowych oraz dyrektorów, stypendystów i ich nauczycieli-opiekunów dydaktycznych ze szkół, które brały udział w projekcie.

Projekt „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych" współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych. Jego wartość to ponad 20,5 mln zł, z czego ponad 19,5 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Wsparciem objęci zostali szczególnie uzdolnieni uczniowie szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Wśród nich są m.in. technika, szkoły muzyczne oraz plastyczne.


Program skierowany jest do uczniów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, ze średnią nie niższą niż 4,5 ze wszystkich przedmiotów zawodowych. W projekcie stypendialnym w roku szkolnym 2018/2019 wypłatę stypendium otrzymało 2 821 uczniów, w tym 87 osób z niepełnosprawnościami. Stypendyści otrzymali wypłatę stypendium za 10 miesięcy w kwocie 6 tys. zł brutto lub 10 tys. zł brutto, w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Opiekę dydaktyczną nad stypendystą w okresie pobierania stypendium sprawował nauczyciel – opiekun dydaktyczny.


info. lodzkie.pl

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…