Plaga nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu. Rekordzista miał 1,75 promila w organizmie

Dodane przez ELC24.net

Funkcjonariusze z ruchu drogowego w ubiegły weekend zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Ponownie apelujemy o rozsądek!


W miniony weekend łowiccy policjanci wyeliminowali z dróg powiatu łowickiego kolejnych czterech kierujących, którzy pod wpływem alkoholu kierowali pojazdami mechanicznymi. Najpierw 31 maja około 8-ej w Pilaszkowie 41-latek z powiatu łowickiego wsiadł za kierownicę fiata seicento mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. 1 czerwca po godzinie 12-tej w Bełchowie 37-letni skierniewiczanin kierował audi mając prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jeszcze tego samego dnia przed godziną 20-tą w Kiernozi 66-latek z powiatu łowickiego podróżował volkswagenem polo również pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą okazał 47-latek z powiatu łowickiego zatrzymany przez mundurowych w Łyszkowicach, który wsiadł za kierownicę opla corsy mając 1,75 promila alkoholu w organizmie. Kierujący stracili uprawnienia do kierowania a dodatkowo grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Oprócz nietrzeźwych, policjanci zatrzymali także 56-latka kierującego motorowerem, który złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Łowiczu. Do zatrzymania doszło 1 czerwca, tuż po północy w Bełchowie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.


Niestety, nietrzeźwi kierujący na drodze, to krok od tragedii, stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie lecz również innych użytkowników drogi! Kierowco pamiętaj! Nie bądź lekkomyślny!


Pamiętajmy, aby zdecydowanie reagować, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę! Dzwońmy pod numer alarmowy 112!


info. KPP Łowicz

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…