Pelikan Łowicz: Remis w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

Dodane przez ELC24.net

Remisem 2:2(1:1) zakończył się drugi sparing KS Pelikan z ligowym rywalem- Pogonią Grodzisk Mazowiecki.


Pelikan dwukrotnie wychodził w tym meczu na prowadzenie. Pierwszą bramkę dla biało- zielonych strzelił Maciej Wyszogrodzki z rzutu karnego. Drugiego gola gospodarze strzelili sobie sami. Po dośrodkowaniu Piotra Piekarskiego piłkę do własnej bramki skierował jeden z obrońców Pogoni.


Mecz z Pogonią był kolejną okazją do sprawdzenia przez trenera młodych wychowanków Pelikana. W sobotnim meczu zagrało aż 7 wychowanków ze statusem młodzieżowca.

Sparing oceniam pozytywnie. Dałem wszystkim szansę pokazać się, wykazać się, na co kogo stać. Próbowałem innego ustawienia, niektórzy zagrali na różnych pozycjach. Widać, że jednak nie wszyscy są przygotowani do gry w pierwszym zespole, ale po to mamy, ale po to mamy rezerwy, aby można ogrywać się. Mieliśmy zaliczoną jednostkę treningową w postaci meczu. Graliśmy na dwa różne składy. Przy wyniku 1:0, fajnie wyszliśmy trzy na dwa z kontry, mogliśmy podwyższyć, ale nie udało się. Kilka ciekawych akcji mieliśmy po przejściu z obrony do ataku, ale też ich nie wykorzystaliśmy. Parę razy fajnie wychodziliśmy spod pressingu na 1-2 kontakty przyśpieszone. Minusem jest to, że szybko traciliśmy piłkę po odbiorze. Dobrze byliśmy zorganizowani w obronie, ale po odbiorze, gdy możemy przejść do ataku, pierwsze lub drugie podanie i strata, i znów musimy gonić. Dlatego z tego aspektu gry jestem niezadowolony. Niektórzy zagrali na innych pozycjach niż zwykle, po to są zresztą sparingi, żeby się sprawdzać i jestem z tego zadowolony – opowiedział trener Dremliuk.

GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki KS Pelikan Łowicz 2:2 (1:1);

br.: Damian Jaroń (28 karny) i Jakub Łabęda (60) – Maciej Wyszogrodzki (22 karny) i Piotr Zieliński (48 samobójcza).


Pelikan: Bartosz Przybysz – Krystian Rutkowski, Grzegorz Wawrzyński, Piotr Tkacz, Maciej Wyszogrodzki – Patryk Pomianowski, Jan Sejdak – Filip Kowalczyk, Kamil Woźniak, Krystian Kruk – Dawid Kieplin. Na zmianę wchodzili: Bartosz Przybysz – Wiktor Babiński, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski, Damian Kozieł – Piotr Piekarski, Patryk Pomianowski (75 Mateusz Kardas) – Patryk Papuga, Dawid Kieplin, Kuba Jóźwiak – Krystian Białas.


Fot. Tomasz Barczyński

Info: Pelikan Łowicz 

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…