Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Łowicza

Dodane przez ELC24.net

Podobnie jak w latach minionych, ulicami Łowicza przejdzie Orszak Trzech Króli. Według tradycji chrześcijańskiej i Ewangelii Świętego Mateusza (2,1-12), mieli oni podążać za Gwiazdą Betlejemską, aby przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary: mirrę, kadzidło i złoto.


Kolorowy Orszak Trzech Króli, któremu patronować będzie hasło: „Odnowi oblicze ziemi" wyruszy ze śpiewem i muzyką około godz. 11:00 sprzed kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce, w którym odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. Eucharystii o godz. 10:00 przewodniczył będzie biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. Następnie orszak przejdzie ulicami dzielnicy: Brzozową, Legionów, Seminaryjną, Blich i Mostową na Stary Rynek, gdzie na wszystkich jego uczestników czekać będzie ciepły posiłek.


W Orszaku Trzech Króli, który zorganizowany zostanie w Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. może wziąć udział każdy. Wystarczy tylko przebrać się „po królewsku", a więc w barwne, kolorowe stroje, nawiązujące swoim wyglądem do strojów królewskich i koronę. Można ubrać się również zgodnie z obowiązująca kolorystyką danego orszaku króla.


Kolor czerwony przypisany jest orszakowi europejskiego króla Kacpra, zielony orszakowi azjatyckiego króla Melchiora, a niebieski - afrykańskiemu orszakowi króla Baltazara. W tym roku jest prośba aby parafianie z Korabki ubrali się na zielono, z katedry – na niebiesko, a ze Świętego Ducha – na czerwono. Każda osoba biorąca udział w orszaku będzie mogła otrzymać koronę z papieru, którą organizatorzy otrzymają od Fundacji „Orszak Trzech Króli". Mile widziane są w orszaku osoby grające na różnych instrumentach – zachęca proboszcz parafii na Korabce ks. Adam Domański.


Podobnie jak w roku ubiegłym Urząd Miejski Łowiczu zapewni transport dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w orszaku. Do kościoła na Korabce zorganizowane zostaną dwa kursy autobusów MZK ze Starego Rynku i Nowego Rynku: o godz. 9.30 – dla osób, które chcą uczestniczyć we mszy św. oraz o 10.30 – dla pozostałych.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Niebezpiecznie w Czatolinie. O…

Marcin Pluta przejął obowiązki dyrektora…

Zdarzenie przy Prymasowskiej oraz nietrz…

Wypadek w Kompinie. Auto rozbiło się w r…

[DUŻO ZDJĘĆ] Premier Mateusz Morawiecki …

Wygrana Pelikana na inaugurację rundy wi…

Konkurs dla uczniów szkół średnich o puc…

Piotr Piekarski nowym zawodnikiem Pelika…

Wypadek na DK 14. Zderzyły się cztery po…

Nowi policjanci z Łowicza złożyli ślubow…

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Do…

Ciągnik rolniczy uszkodził i zepchnął do…

[AKTUALIZACJA] Michalina Wielemborek sty…

Kadra Pelikana Łowicz na rundę wiosenną …

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Trzciance…

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Bielawa…

„Moda nieborowskich dam” w Pałacu w Nieb…

Skierniewicka Gmina ogłosiła przetarg na…