Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Łowicza

Dodane przez ELC24.net

Podobnie jak w latach minionych, ulicami Łowicza przejdzie Orszak Trzech Króli. Według tradycji chrześcijańskiej i Ewangelii Świętego Mateusza (2,1-12), mieli oni podążać za Gwiazdą Betlejemską, aby przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary: mirrę, kadzidło i złoto.


Kolorowy Orszak Trzech Króli, któremu patronować będzie hasło: „Odnowi oblicze ziemi" wyruszy ze śpiewem i muzyką około godz. 11:00 sprzed kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce, w którym odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. Eucharystii o godz. 10:00 przewodniczył będzie biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial. Następnie orszak przejdzie ulicami dzielnicy: Brzozową, Legionów, Seminaryjną, Blich i Mostową na Stary Rynek, gdzie na wszystkich jego uczestników czekać będzie ciepły posiłek.


W Orszaku Trzech Króli, który zorganizowany zostanie w Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r. może wziąć udział każdy. Wystarczy tylko przebrać się „po królewsku", a więc w barwne, kolorowe stroje, nawiązujące swoim wyglądem do strojów królewskich i koronę. Można ubrać się również zgodnie z obowiązująca kolorystyką danego orszaku króla.


Kolor czerwony przypisany jest orszakowi europejskiego króla Kacpra, zielony orszakowi azjatyckiego króla Melchiora, a niebieski - afrykańskiemu orszakowi króla Baltazara. W tym roku jest prośba aby parafianie z Korabki ubrali się na zielono, z katedry – na niebiesko, a ze Świętego Ducha – na czerwono. Każda osoba biorąca udział w orszaku będzie mogła otrzymać koronę z papieru, którą organizatorzy otrzymają od Fundacji „Orszak Trzech Króli". Mile widziane są w orszaku osoby grające na różnych instrumentach – zachęca proboszcz parafii na Korabce ks. Adam Domański.


Podobnie jak w roku ubiegłym Urząd Miejski Łowiczu zapewni transport dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w orszaku. Do kościoła na Korabce zorganizowane zostaną dwa kursy autobusów MZK ze Starego Rynku i Nowego Rynku: o godz. 9.30 – dla osób, które chcą uczestniczyć we mszy św. oraz o 10.30 – dla pozostałych.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Nocna kontrola Hondy zakończon…

[ZDJĘCIA] Pożar poszycia leśnego w Otoli…

[ZDJĘCIA] Baseny zewnętrzne w Łowiczu ju…

[ZDJĘCIA] Pelikan Łowicz: "Dziękuje…

Już w sobotę kolejny wyjątkowy mecz

Biegowa pielgrzymka więzienników i straż…

Kolejne prawo jazdy zatrzymane. W ręce P…

Akcja policji w Łowiczu! W mieszkaniu zn…

Poszukiwany łowiczanin zatrzymany podcza…

[ZDJĘCIA] Daria Zawiałow dała świetny ko…

[ZDJĘCIA] Ich Troje rozdali autorafy i z…

[ZDJĘCIA] Noc Świętojańska za nami. Stra…

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeli…

W środę Sesja Rady Powiatu Łowickiego. Z…

[ZDJĘCIA] Ich Troje w Łowiczu! Była ener…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach wysta…

[ZDJĘCIA] Pudzianowski, Szymański, Tocze…

Policjanci wybili szybę, żeby ratować ps…