O bezpieczeństwie na drodze z dziećmi podczas akcji "Twój miś może zostać ratownikiem"

Dodane przez ELC24.net

27 listopada 2018 roku policjantki z Łowicza odwiedziły kilka łowickich placówek oświatowych. Działania zaplanowane zostały w związku z trwającą akcją "Twój miś może zostać ratownikiem", której celem jest zbieranie maskotek dla maluchów uczestniczących w wypadkach drogowych.


27 listopada 2018 roku policjantki z Łowicza odwiedziły kilka łowickich szkół i przedszkoli. Działania zaplanowane zostały w związku z trwającą akcją "Twój miś może zostać ratownikiem". Jej celem jest zbiórka maskotek, które docelowo zostaną przekazane przez służby ratownicze dzieciom, uczestniczącym w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach po to, aby zminimalizować choć w niewielkim stopniu stres maluchów dotykanych takimi traumatycznymi wydarzeniami. Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu przyłączyła się do akcji, przekazując zebrane przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych maskotki. Ponadto w kilku placówkach oświatowych odbyły się prelekcje, których tematem było bezpieczne zachowanie się na drodze. Policjantkom towarzyszył Radosław Frydrysiak, główny organizator akcji w województwie łódzkim. Pan Radek opowiadał dzieciakom o głównych założeniach akcji i dziękował maluchom, bo poprzez pomoc innym rówieśnikom i przekazanie ulubionej zabawki, wywołują w ten sposób uśmiech na ich twarzach.


Funkcjonariuszki przekazywały wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze dziecka jako pieszego, rowerzysty ale i pasażera w samochodzie. Przestrzegały, że niewłaściwe zachowania, mogą doprowadzać do sytuacji niebezpiecznych, a w konsekwencji nawet do wypadków drogowych. Utrwalane były także numery alarmowe służb, po to by odpowiednio zareagować, gdy inni potrzebują pomocy. Dzieciaki były bardzo aktywne i udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania.


Przypominanie o zasadach bezpieczeństwa ma na celu kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze, gdyż każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo. Właściwe postawy i przestrzeganie przepisów sprawiają, że na drodze jest bezpieczniej.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Święty Mikołaj odwiedził chory…

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza now…

Powstanie trzeci pas na A2 między Łodzią…

Zagrajmy wszyscy w jego drużynie. W nied…

Jechał po pijaku i bez uprawnień, mógł d…

Świąteczne choinki stanęły na łowickich …

Powiat Łowicki ma nowego sekretarza

[ZDJĘCIA] Kolejne Przedszkolaki odwiedzi…

"Misja Przeżyć". Zbliża się sp…

WAŻNE: Groźny wypadek na autostradzie A2…

Były trener Pelikana Łowicz zakończył pr…

Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in…

"Pożar hali produkcyjnej w Łyszkowi…

WAŻNE: Zdecyduj, jakie gwiazdy muzyki wy…

23-latek wpadł z narkotykami. Grożą mu 3…

Wypadek w Łowiczu. Osobówka potraciła ro…

Strażacy i Start na czele tabeli Zina II…

Łowicka Liga Futsalu: V liga zainaugurow…