O bezpieczeństwie na drodze z dziećmi podczas akcji "Twój miś może zostać ratownikiem"

Dodane przez ELC24.net

27 listopada 2018 roku policjantki z Łowicza odwiedziły kilka łowickich placówek oświatowych. Działania zaplanowane zostały w związku z trwającą akcją "Twój miś może zostać ratownikiem", której celem jest zbieranie maskotek dla maluchów uczestniczących w wypadkach drogowych.


27 listopada 2018 roku policjantki z Łowicza odwiedziły kilka łowickich szkół i przedszkoli. Działania zaplanowane zostały w związku z trwającą akcją "Twój miś może zostać ratownikiem". Jej celem jest zbiórka maskotek, które docelowo zostaną przekazane przez służby ratownicze dzieciom, uczestniczącym w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach po to, aby zminimalizować choć w niewielkim stopniu stres maluchów dotykanych takimi traumatycznymi wydarzeniami. Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu przyłączyła się do akcji, przekazując zebrane przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych maskotki. Ponadto w kilku placówkach oświatowych odbyły się prelekcje, których tematem było bezpieczne zachowanie się na drodze. Policjantkom towarzyszył Radosław Frydrysiak, główny organizator akcji w województwie łódzkim. Pan Radek opowiadał dzieciakom o głównych założeniach akcji i dziękował maluchom, bo poprzez pomoc innym rówieśnikom i przekazanie ulubionej zabawki, wywołują w ten sposób uśmiech na ich twarzach.


Funkcjonariuszki przekazywały wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze dziecka jako pieszego, rowerzysty ale i pasażera w samochodzie. Przestrzegały, że niewłaściwe zachowania, mogą doprowadzać do sytuacji niebezpiecznych, a w konsekwencji nawet do wypadków drogowych. Utrwalane były także numery alarmowe służb, po to by odpowiednio zareagować, gdy inni potrzebują pomocy. Dzieciaki były bardzo aktywne i udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania.


Przypominanie o zasadach bezpieczeństwa ma na celu kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze, gdyż każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo. Właściwe postawy i przestrzeganie przepisów sprawiają, że na drodze jest bezpieczniej.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Zbliża się Powiatowy Dzień Strażaka. Spr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Łowiczanin chce wystartować w najtrudnie…

Napadli i pobili dostawcę kebabów. To na…

Tysiące mieszkańców na pogrzebie Ilony R…

Ratusz Miejski w Łowiczu w nowej szacie

Czujność policjantów nie zawiodła. Dwie …

Wypadek przy ulicy Poznańskiej. Dwa poja…

[WIDEO] Tłumy zwiedzających podczas Majó…

Maleo Reggae Rockers, Żabson i Lao Che z…

Bezmyślność i alkohol mogły doprowadzić …

Uczcili 170. rocznicę urodzin Józefa Che…

Już dzisiaj Nadzwyczajna Sesja Rady Miej…

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w gminie Koc…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

Łowiczanka Kinga Sęk została Miss Uniwer…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Wysoka porażka Pelikana…