O bezpieczeństwie na drodze z dziećmi podczas akcji "Twój miś może zostać ratownikiem"

Dodane przez ELC24.net

27 listopada 2018 roku policjantki z Łowicza odwiedziły kilka łowickich placówek oświatowych. Działania zaplanowane zostały w związku z trwającą akcją "Twój miś może zostać ratownikiem", której celem jest zbieranie maskotek dla maluchów uczestniczących w wypadkach drogowych.


27 listopada 2018 roku policjantki z Łowicza odwiedziły kilka łowickich szkół i przedszkoli. Działania zaplanowane zostały w związku z trwającą akcją "Twój miś może zostać ratownikiem". Jej celem jest zbiórka maskotek, które docelowo zostaną przekazane przez służby ratownicze dzieciom, uczestniczącym w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach po to, aby zminimalizować choć w niewielkim stopniu stres maluchów dotykanych takimi traumatycznymi wydarzeniami. Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu przyłączyła się do akcji, przekazując zebrane przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych maskotki. Ponadto w kilku placówkach oświatowych odbyły się prelekcje, których tematem było bezpieczne zachowanie się na drodze. Policjantkom towarzyszył Radosław Frydrysiak, główny organizator akcji w województwie łódzkim. Pan Radek opowiadał dzieciakom o głównych założeniach akcji i dziękował maluchom, bo poprzez pomoc innym rówieśnikom i przekazanie ulubionej zabawki, wywołują w ten sposób uśmiech na ich twarzach.


Funkcjonariuszki przekazywały wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze dziecka jako pieszego, rowerzysty ale i pasażera w samochodzie. Przestrzegały, że niewłaściwe zachowania, mogą doprowadzać do sytuacji niebezpiecznych, a w konsekwencji nawet do wypadków drogowych. Utrwalane były także numery alarmowe służb, po to by odpowiednio zareagować, gdy inni potrzebują pomocy. Dzieciaki były bardzo aktywne i udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane pytania.


Przypominanie o zasadach bezpieczeństwa ma na celu kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze, gdyż każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo. Właściwe postawy i przestrzeganie przepisów sprawiają, że na drodze jest bezpieczniej.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Zimą też można jeździć na rowerze

Wypadek w Domaniewicach. Samochód potrąc…

X edycja Marki Regionalnej "Łowicki…

Awanse i odznaczenia z okazji Święta Słu…

Okradł firmę transportową w Łowiczu, mia…

Dzisiaj Walentynki! Zakochaj się w Łowic…

Monitoring jakości powietrza w Łowiczu

Zwolnij - jak kocha to poczeka! Wyjątkow…

Dzisiaj Światowy Dzień Radia. Najserdecz…

[ZDJĘCIA] Odprawa roczna w Komendzie Pow…

[WIDEO] Został zamordowany, bo... stanął…

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Łow…

"One Billion Rising – Nazywam się M…

Sparingowa porażka z Legionovią po dobry…

Wypadek w Bednarach. 19-latka potrąciła …

Zbliża się VII bieg "Tropem Wilczym…

Ruszyły ferie w województwie łódzkim. Po…

Uwaga na naciągaczy w Łowiczu! Zakładają…