Nietrzeźwi kierujący spowodowali kolizje drogowe

Dodane przez ELC24.net

Mimo policyjnych apeli nadal nie brakuje osób ,które wsiadają za kierownicę auta wcześniej spożywając alkohol. Każdy kierowca, który prowadzi pojazd z w stanie nietrzeźwości jest potencjalnym zabójcą na drodze. W Boborowej kierujący alfą romeo uderzył w drzewo. Okazało się, że miał 1 promil alkoholu w organizmie. W Strzebieszewie zaś kierujący mazdą doprowadził do zderzenia z innym autem mając 2,7 promila alkoholu. Apelujemy o rozsądek!


10 września łowiccy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. W tych przypadkach omal nie doszło do tragedii. Do pierwszego zdarzenia doszło około 15.30 w miejscowości Bobrowa, gdzie 48-letni mieszkaniec Łowicza kierując alfa romeo na skutek niedostosowania prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jak się okazało miał 1 promil alkoholu w organizmie.


Kolejny z nieodpowiedzialnych mężczyzn w miejscowości Strzebieszew około 20.30 na skutek nieprawidłowego wymijania spowodował kolizję z volkswagenem passatem. Jak się okazało był to 32-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. W jego organizmie było aż 2,7 promila alkoholu.


Obaj nietrzeźwi oprócz odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego - w pierwszym przypadku mandat karny a w drugim wniosek do sądu o ukaranie, stracili już prawa jazdy, a ponadto grozi im jeszcze do dwóch lat więzienia.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

W bazylii sprzedawanej w Netto wykryto b…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej w łowicki…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Prezydent RP Andrzej D…

Przeciwnicy Andrzeja Dudy na spotkaniu w…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[WIDEO] Prezydent Andrzej Duda spotkał s…

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę …

Wypadek na ul. Bolimowskiej w Łowiczu. O…

Prezydent Andrzej Duda spotka się z mies…

W piątek koncert finałowy Och! Film Fest…

Zderzenie dwóch samochodów na autostradz…

27-latek posiadał amfetaminę i marihuanę…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Pelikan…

Wypadek w Boczkach Chełmońskich. Audi wp…

Jakub Pająk Halowym Wicemistrzem Polski…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…