Nastolatkowie w rękach policjantów. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem

Dodane przez ELC24.net

Szybkie i skrupulatne działania policji doprowadziły do zatrzymania podejrzanych o kradzież z włamaniem oraz pasera, który ukrył łupy pochodzące z przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny. Policjanci odzyskali również cały skradzione przedmioty.


Do zdarzenia doszło w nocy z 2/3 kwietnia na drodze technicznej autostrady A2 przy węźle Łyszkowice. Policjanci ruchu drogowego, patrolujący ten rejon, zobaczyli zaparkowanego Fiata Panda, który posiadał ślady włamania. Stróże prawa zabezpieczyli auto na policyjnym parkingu. Śledczy potwierdzili fakt, że właściciel pozostawił tam zamknięty samochód, udając się w dalszą podróż innym pojazdem. W tym czasie nieznani sprawcy włamali się do Fiata i ukradli używane elementy serwerowni komputerowej.


Bardzo szybkie i skrupulatne działania kryminalnych doprowadziły do ustalenia osób mogących mieć związek z tą sprawą. 3 kwietnia zatrzymano pierwszego podejrzewanego w tej sprawie. Łącznie zarzuty usłyszało 5 osób, czterech mężczyzn oraz kobieta, podejrzewana o współudział w przestępstwie. Wszyscy to 19-latkowie z powiatu łowickiego.


Cztery osoby usłyszały zarzut kradzieży z włamaniem, ostatni z mężczyzn zarzut paserstwa. To u niego policjanci podczas przeszukania znaleźli część skradzionego łupu. Mienie w całości zostało odzyskane. Dodatkowo jeden z podejrzanych usłyszał jeszcze zarzut kradzieży 4 paneli fotowoltanicznych z bilbordu znajdującego się przy autostradzie A2. Dwa panele znajdowały się już na dachu jego budynku. Ich łączna wartość to ponad tysiąc złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za paserstwo do 5 lat więzienia.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Łowiccy policjanci na straży bezpieczeńs…

Zaatakowali i pobili 55-latka na osiedlu…

[ZDJĘCIA] Strażacy z całego regionu skon…

Rezerwy Pelikana Łowicz podejmą KS Kutno

W piątek kolejne obrady Rady Powiatu Łow…

[WIDEO] Zobacz, jak wyglądała rezurekcja…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli drogie motocykle…

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Kraksa w Łowiczu. Dwa pojazdy rozbite. 2…

[ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów konkursu …

Policjanci skontrolowali Hondę na Nowym …

Akcja "Bezpieczny sezon rowerowy 20…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2, ni…

Wypadek na Łęczyckiej, Mercedes wjechał …

Chętnych nie brakowało! Druga odsłona Ki…

Przedświąteczna akcja łowickich dzielnic…

Sceny jak z horroru przy ulicy Blich. Mę…