Mobilne Muzeum Multimedialne przyjedzie do Łowicza

Na Nowym Rynku w Łowiczu zaparkuje Mobilne Muzeum Multimedialne, przygotowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Można je będzie zwiedzać w dniach 6 listopada 2018 w godz. 12:00-18:00 i 7 listopada 2018 w godz. 10:00-16:00.


Muzeum składać się będzie z różnego rodzaju najnowocześniejszych urządzeń ekspozycyjnych, ukazujących setki archiwalnych fotografii, dokumentów i fragmentów filmów historycznych oraz hologramów i nowoczesnych animacji, a także interaktywnych aplikacji, ukazujących fascynującą narrację poświęconą Niepodległej. Dzięki ekranom dotykowym, każdy zwiedzający będzie mógł samodzielnie obrać sobie kierunek i zakres zwiedzania ekspozycji.


Tematyka wystawy obejmować będzie okres II Rzeczypospolitej, czas odbudowy struktur i potencjału gospodarczego, społecznego i kulturalnego Państwa. Prezentować biogramy i dokonania wybitnych Polaków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie oraz ich wynalazki. Urządzenia holograficzne pokażą trójwymiarowe obrazy symboli tożsamości narodowej i przedmioty sztuki użytkowej powstałe w czasach II RP.


Zwiedzając Mobilne Muzeum Multimedialne, będzie można również samodzielnie wykonać pamiątkę z wystawy, którą będzie własnoręcznie wykonany odcisk pieczęci z wizerunkiem 5 prezentowanych Orłów Białych z różnych epok, w tym obowiązującego wzoru godła. Ponadto odwiedzający będą mogli wykonać sobie zdjęcie z 6 Ojcami Niepodległości w foto budce i wysłać je na własny adres e-mail, uczestniczyć w rozgrywce plenerowej gry planszowej „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP" oraz złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.


Zwiedzanie wystawy będzie nieodpłatne.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Niebezpiecznie w Czatolinie. O…

Marcin Pluta przejął obowiązki dyrektora…

Zdarzenie przy Prymasowskiej oraz nietrz…

Wypadek w Kompinie. Auto rozbiło się w r…

[DUŻO ZDJĘĆ] Premier Mateusz Morawiecki …

Wygrana Pelikana na inaugurację rundy wi…

Konkurs dla uczniów szkół średnich o puc…

Piotr Piekarski nowym zawodnikiem Pelika…

Wypadek na DK 14. Zderzyły się cztery po…

Nowi policjanci z Łowicza złożyli ślubow…

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Do…

Ciągnik rolniczy uszkodził i zepchnął do…

[AKTUALIZACJA] Michalina Wielemborek sty…

Kadra Pelikana Łowicz na rundę wiosenną …

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Trzciance…

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Bielawa…

„Moda nieborowskich dam” w Pałacu w Nieb…

Skierniewicka Gmina ogłosiła przetarg na…