Mobilne Muzeum Multimedialne przyjedzie do Łowicza

Na Nowym Rynku w Łowiczu zaparkuje Mobilne Muzeum Multimedialne, przygotowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Można je będzie zwiedzać w dniach 6 listopada 2018 w godz. 12:00-18:00 i 7 listopada 2018 w godz. 10:00-16:00.


Muzeum składać się będzie z różnego rodzaju najnowocześniejszych urządzeń ekspozycyjnych, ukazujących setki archiwalnych fotografii, dokumentów i fragmentów filmów historycznych oraz hologramów i nowoczesnych animacji, a także interaktywnych aplikacji, ukazujących fascynującą narrację poświęconą Niepodległej. Dzięki ekranom dotykowym, każdy zwiedzający będzie mógł samodzielnie obrać sobie kierunek i zakres zwiedzania ekspozycji.


Tematyka wystawy obejmować będzie okres II Rzeczypospolitej, czas odbudowy struktur i potencjału gospodarczego, społecznego i kulturalnego Państwa. Prezentować biogramy i dokonania wybitnych Polaków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie oraz ich wynalazki. Urządzenia holograficzne pokażą trójwymiarowe obrazy symboli tożsamości narodowej i przedmioty sztuki użytkowej powstałe w czasach II RP.


Zwiedzając Mobilne Muzeum Multimedialne, będzie można również samodzielnie wykonać pamiątkę z wystawy, którą będzie własnoręcznie wykonany odcisk pieczęci z wizerunkiem 5 prezentowanych Orłów Białych z różnych epok, w tym obowiązującego wzoru godła. Ponadto odwiedzający będą mogli wykonać sobie zdjęcie z 6 Ojcami Niepodległości w foto budce i wysłać je na własny adres e-mail, uczestniczyć w rozgrywce plenerowej gry planszowej „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP" oraz złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.


Zwiedzanie wystawy będzie nieodpłatne.

Zobacz także

Wypadek w miejscowości Teresew. Opel zde…

Zakład Karny w Łowiczu na pomoc swojemu …

Zbliża się "Forum Środków Unijnych…

Mundurowa krew dla potrzebujących

Czwarte urodziny Dyskusyjnego Klubu Ksią…

Wypadek na A2. 32-latek stracił panowani…

[WIDEO] Zobacz nagranie z momentu ataku …

[UNIKALNE ZDJĘCIA, WIDEO] Ogromny pożar …

[WIDEO] Za nami kolejne spotkanie z roln…

[AKTUALIZACJA] W Łowiczu spłonął budynek…

[NOWE INFORMACJE] Pożar w Łowiczu, płoni…

[WIDEO] Ogromny pożar w Łowiczu. Wiatr w…

WAŻNE: Ogromny pożar w Łowiczu. Zagrożon…

[ZDJĘCIA] OSP Łowicz ma nowy samochód ra…

Spotkanie Zarzadu Powiatu Łowickiego z r…

[WIDEO] "To bardzo dobry prognostyk…

[ZDJĘCIA] Piękna tradycja w Łowiczu. Mie…

Już dzisiaj maturzyści zatańczą na Stary…