Mobilne Muzeum Multimedialne przyjedzie do Łowicza

Na Nowym Rynku w Łowiczu zaparkuje Mobilne Muzeum Multimedialne, przygotowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Można je będzie zwiedzać w dniach 6 listopada 2018 w godz. 12:00-18:00 i 7 listopada 2018 w godz. 10:00-16:00.


Muzeum składać się będzie z różnego rodzaju najnowocześniejszych urządzeń ekspozycyjnych, ukazujących setki archiwalnych fotografii, dokumentów i fragmentów filmów historycznych oraz hologramów i nowoczesnych animacji, a także interaktywnych aplikacji, ukazujących fascynującą narrację poświęconą Niepodległej. Dzięki ekranom dotykowym, każdy zwiedzający będzie mógł samodzielnie obrać sobie kierunek i zakres zwiedzania ekspozycji.


Tematyka wystawy obejmować będzie okres II Rzeczypospolitej, czas odbudowy struktur i potencjału gospodarczego, społecznego i kulturalnego Państwa. Prezentować biogramy i dokonania wybitnych Polaków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie oraz ich wynalazki. Urządzenia holograficzne pokażą trójwymiarowe obrazy symboli tożsamości narodowej i przedmioty sztuki użytkowej powstałe w czasach II RP.


Zwiedzając Mobilne Muzeum Multimedialne, będzie można również samodzielnie wykonać pamiątkę z wystawy, którą będzie własnoręcznie wykonany odcisk pieczęci z wizerunkiem 5 prezentowanych Orłów Białych z różnych epok, w tym obowiązującego wzoru godła. Ponadto odwiedzający będą mogli wykonać sobie zdjęcie z 6 Ojcami Niepodległości w foto budce i wysłać je na własny adres e-mail, uczestniczyć w rozgrywce plenerowej gry planszowej „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP" oraz złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.


Zwiedzanie wystawy będzie nieodpłatne.

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…