Mobilne Muzeum Multimedialne przyjedzie do Łowicza

Na Nowym Rynku w Łowiczu zaparkuje Mobilne Muzeum Multimedialne, przygotowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Można je będzie zwiedzać w dniach 6 listopada 2018 w godz. 12:00-18:00 i 7 listopada 2018 w godz. 10:00-16:00.


Muzeum składać się będzie z różnego rodzaju najnowocześniejszych urządzeń ekspozycyjnych, ukazujących setki archiwalnych fotografii, dokumentów i fragmentów filmów historycznych oraz hologramów i nowoczesnych animacji, a także interaktywnych aplikacji, ukazujących fascynującą narrację poświęconą Niepodległej. Dzięki ekranom dotykowym, każdy zwiedzający będzie mógł samodzielnie obrać sobie kierunek i zakres zwiedzania ekspozycji.


Tematyka wystawy obejmować będzie okres II Rzeczypospolitej, czas odbudowy struktur i potencjału gospodarczego, społecznego i kulturalnego Państwa. Prezentować biogramy i dokonania wybitnych Polaków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie oraz ich wynalazki. Urządzenia holograficzne pokażą trójwymiarowe obrazy symboli tożsamości narodowej i przedmioty sztuki użytkowej powstałe w czasach II RP.


Zwiedzając Mobilne Muzeum Multimedialne, będzie można również samodzielnie wykonać pamiątkę z wystawy, którą będzie własnoręcznie wykonany odcisk pieczęci z wizerunkiem 5 prezentowanych Orłów Białych z różnych epok, w tym obowiązującego wzoru godła. Ponadto odwiedzający będą mogli wykonać sobie zdjęcie z 6 Ojcami Niepodległości w foto budce i wysłać je na własny adres e-mail, uczestniczyć w rozgrywce plenerowej gry planszowej „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP" oraz złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.


Zwiedzanie wystawy będzie nieodpłatne.

Zobacz także

Kiedy I Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu, …

To nasze wspólne dzieło i sukces! PTTK p…

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Zakulinie…

Organizacja z Paryża nagrodziła łowickie…

Pirat drogowy zatrzymany w Łowiczu! 41-l…

„Warto wspomagać szpital. To dla matek i…

Szli nocą, promieniście, aby uczcić Niep…

Zbliża się kolejny przegląd filmowy DKF …

Raban w Zakładzie Karnym w Łowiczu

Czy praca burmistrza jest łatwa? Przedsz…

W piątek promocja książki „Stefan Cieśla…

Burmistrz Miasta zaprasza... W sobotę ko…

"Wysoce zjadliwa grypa ptaków - zas…

Miejsko-powiatowe uroczystości z okazji …

X Konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzen…

Szok! Pili razem alkohol, doszło do awan…

„Niematerialne dziedzictwo - pieśni patr…

W niedzielę bezpłatny pokaz Klasyki Pols…