"Misja Przeżyć". Zbliża się spotkanie z Navalem - byłym operatorem zespołu bojowego GROMu

Dodane przez ELC24.net

W czwartek, 13 grudnia o godzinie 19:00 w sali kina Fenix odbędzie się spotkanie z byłym operatorem zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM.


Przez 14 lat prawie nikt z jego bliskich nie wiedział, że jest operatorem GROMu. Połowę tego czasu spędził na misjach zagranicznych, biorąc udział w akcjach bojowych. Odznaczany wielokrotnie, w tym: Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego dla wybitnie zasłużonych w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia. Zapracował także na Złotą Odznakę GROMu, która dla żołnierzy GROM jest najwyższym zaszczytem. mW 2012 roku mogliście usłyszeć o nim, gdy do sklepów trafiła gra komputerowa Medal of Honor: Warfighter – to on był jednym z dwóch pierwowzorów postaci GROMowca, w którą może wcielić się gracz.


Od niecałego roku jest na bardzo aktywnej emeryturze, gdzie próbuje swoich sił na rynku cywilnym. Organizuje wyprawy np. w Himalaje, prowadzi szkolenia, doradza w sprawach bezpieczeństwa, postanowił też napisać książkę.


Ma na imię Paweł, ale wszyscy znają go, jako NAVAL!.


Czytaliście już Camp Pozzi / Zatoka / Ostatnich gryzą psy / Przetrwać Belize ? Jeśli nie to jest to ostatnia chwila, żeby nadrobić zaległości.


Podczas pierwszego spotkania "Tajne/Poufne" dowiedzieliście się jak wygląda GROM, jak się do tam dostać, gdzie działa, co potrafi. Dowiedzieliście się jakie cechy są w GROM-ie niezbędne. Płk. Gąstał przybliżył wam GROM i jego tajemnice jako Dowódca tej Jednostki. Czas zajrzeć za czterometrowy mur GROMu oczami operatora - od kuchni.


Ile strzałów trzeba, aby przejąc opanowaną przez terrorystów platformę - terminal przeładunkowy ropy naftowej? Ile szczęścia trzeba mieć, żeby przeżyć? Czy spawacz = komandos? Jak przygotować się do selekcji? Czy to prawda, że łatwo to było wczoraj? Jak nie dać się zabić na misji? Jak najwygodniej śpi się podczas selekcji do GROM? Ile czasu zajmuje i jak trenuje się operatorów GROM? Co czuje się, gdy ratuje się życie? Co czuje się, gdy strzela do Ciebie wróg? Co idzie dalej, mięśnie czy serce? To tylko marna część pytań, na których odpowiedzi poznacie 13 grudnia.


Rozwiniemy przed wami pętlę czasu od przygotowań przez selekcję, szkolenie aż po misje bojowe. Spotkanie połączone będzie z wystawą sprzętu wojskowego, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty. Jako niespodziankę organizatorzy przygotowali również niezwykle rzadkie eksponaty, których historię przybliży wam gość (tych rzeczy nie zobaczycie w żadnym muzeum). Podczas spotkania będzie można zakupić książkę/ki Navala oraz uzyskać autograf. Będzie możliwość zadawania pytań z widowni.


Spotkanie otwarte - wstęp wolny.


Organizatorzy spotkania:
Semper Fidelis
Piotr Antosik Trener Personalny
Łowicki Ośrodek Kultury
Wydarzenie finansowane przez Miasto Łowicz.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Święty Mikołaj odwiedził chory…

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza now…

Powstanie trzeci pas na A2 między Łodzią…

Zagrajmy wszyscy w jego drużynie. W nied…

Jechał po pijaku i bez uprawnień, mógł d…

Świąteczne choinki stanęły na łowickich …

Powiat Łowicki ma nowego sekretarza

[ZDJĘCIA] Kolejne Przedszkolaki odwiedzi…

"Misja Przeżyć". Zbliża się sp…

WAŻNE: Groźny wypadek na autostradzie A2…

Były trener Pelikana Łowicz zakończył pr…

Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in…

"Pożar hali produkcyjnej w Łyszkowi…

WAŻNE: Zdecyduj, jakie gwiazdy muzyki wy…

23-latek wpadł z narkotykami. Grożą mu 3…

Wypadek w Łowiczu. Osobówka potraciła ro…

Strażacy i Start na czele tabeli Zina II…

Łowicka Liga Futsalu: V liga zainaugurow…