Łowicz promuje się w Paryżu

Ponad 7000 wystawców z całego świata uczestniczy w Międzynarodowych Targach Spożywczych SIAL Paris, które odbywaj się w Paryżu w dniach 21-25 października. Wśród wystawców nie zabrakło również 200 firm z Polski w tym z Łowicza! Nasze miasto reprezentują: Firma Bracia Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek Spółka Cywilna oraz Spółka Ogrodniczo-Pszczelarska "Pszczółka" w Łowiczu Spółka z o.o.


SIAL Paris to globalna platforma biznesowa dla branży spożywczej oraz jedno z ważniejszych wydarzeń na francuskim rynku żywności, które oferuje krajowym i międzynarodowym firmom możliwość zwiększenia swojej obecności na rynkach europejskich.


Na targach spotykają się producenci żywności, dystrybutorzy, importerzy, hurtownicy i detaliści, a także przedstawiciele gastronomii. Targi obywają się co dwa lata i są jednymi z największych i najbardziej prestiżowych targów rolno – spożywczych na świecie. To doskonała okazja do popularyzacji produktów oraz podtrzymywania i nawiązywania kontaktów biznesowych. Obecność firm na znanych międzynarodowych targach wpływa na budowanie marki i wiarygodności. Poza tym poznając ofertę rynkowych liderów mniejsze firmy mają szansę na ulepszenia własnych produktów.


Organizatorem udziału łowickich firm w targach jest Wydział Strategii Rozwoju i Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łowiczu. Wydarzenie możliwe było dzięki realizacji przez Urząd Miejski projektu pn. „Łowicz - centrum przetwórstwa rolno-spożywczego", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Kiedy I Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu, …

To nasze wspólne dzieło i sukces! PTTK p…

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Zakulinie…

Organizacja z Paryża nagrodziła łowickie…

Pirat drogowy zatrzymany w Łowiczu! 41-l…

„Warto wspomagać szpital. To dla matek i…

Szli nocą, promieniście, aby uczcić Niep…

Zbliża się kolejny przegląd filmowy DKF …

Raban w Zakładzie Karnym w Łowiczu

Czy praca burmistrza jest łatwa? Przedsz…

W piątek promocja książki „Stefan Cieśla…

Burmistrz Miasta zaprasza... W sobotę ko…

"Wysoce zjadliwa grypa ptaków - zas…

Miejsko-powiatowe uroczystości z okazji …

X Konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzen…

Szok! Pili razem alkohol, doszło do awan…

„Niematerialne dziedzictwo - pieśni patr…

W niedzielę bezpłatny pokaz Klasyki Pols…