Łowicz promuje się w Paryżu

Ponad 7000 wystawców z całego świata uczestniczy w Międzynarodowych Targach Spożywczych SIAL Paris, które odbywaj się w Paryżu w dniach 21-25 października. Wśród wystawców nie zabrakło również 200 firm z Polski w tym z Łowicza! Nasze miasto reprezentują: Firma Bracia Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek Spółka Cywilna oraz Spółka Ogrodniczo-Pszczelarska "Pszczółka" w Łowiczu Spółka z o.o.


SIAL Paris to globalna platforma biznesowa dla branży spożywczej oraz jedno z ważniejszych wydarzeń na francuskim rynku żywności, które oferuje krajowym i międzynarodowym firmom możliwość zwiększenia swojej obecności na rynkach europejskich.


Na targach spotykają się producenci żywności, dystrybutorzy, importerzy, hurtownicy i detaliści, a także przedstawiciele gastronomii. Targi obywają się co dwa lata i są jednymi z największych i najbardziej prestiżowych targów rolno – spożywczych na świecie. To doskonała okazja do popularyzacji produktów oraz podtrzymywania i nawiązywania kontaktów biznesowych. Obecność firm na znanych międzynarodowych targach wpływa na budowanie marki i wiarygodności. Poza tym poznając ofertę rynkowych liderów mniejsze firmy mają szansę na ulepszenia własnych produktów.


Organizatorem udziału łowickich firm w targach jest Wydział Strategii Rozwoju i Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łowiczu. Wydarzenie możliwe było dzięki realizacji przez Urząd Miejski projektu pn. „Łowicz - centrum przetwórstwa rolno-spożywczego", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Niebezpiecznie w Czatolinie. O…

Marcin Pluta przejął obowiązki dyrektora…

Zdarzenie przy Prymasowskiej oraz nietrz…

Wypadek w Kompinie. Auto rozbiło się w r…

[DUŻO ZDJĘĆ] Premier Mateusz Morawiecki …

Wygrana Pelikana na inaugurację rundy wi…

Konkurs dla uczniów szkół średnich o puc…

Piotr Piekarski nowym zawodnikiem Pelika…

Wypadek na DK 14. Zderzyły się cztery po…

Nowi policjanci z Łowicza złożyli ślubow…

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Do…

Ciągnik rolniczy uszkodził i zepchnął do…

[AKTUALIZACJA] Michalina Wielemborek sty…

Kadra Pelikana Łowicz na rundę wiosenną …

[ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Trzciance…

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Bielawa…

„Moda nieborowskich dam” w Pałacu w Nieb…

Skierniewicka Gmina ogłosiła przetarg na…