Łowicz promuje się w Paryżu

Ponad 7000 wystawców z całego świata uczestniczy w Międzynarodowych Targach Spożywczych SIAL Paris, które odbywaj się w Paryżu w dniach 21-25 października. Wśród wystawców nie zabrakło również 200 firm z Polski w tym z Łowicza! Nasze miasto reprezentują: Firma Bracia Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek Spółka Cywilna oraz Spółka Ogrodniczo-Pszczelarska "Pszczółka" w Łowiczu Spółka z o.o.


SIAL Paris to globalna platforma biznesowa dla branży spożywczej oraz jedno z ważniejszych wydarzeń na francuskim rynku żywności, które oferuje krajowym i międzynarodowym firmom możliwość zwiększenia swojej obecności na rynkach europejskich.


Na targach spotykają się producenci żywności, dystrybutorzy, importerzy, hurtownicy i detaliści, a także przedstawiciele gastronomii. Targi obywają się co dwa lata i są jednymi z największych i najbardziej prestiżowych targów rolno – spożywczych na świecie. To doskonała okazja do popularyzacji produktów oraz podtrzymywania i nawiązywania kontaktów biznesowych. Obecność firm na znanych międzynarodowych targach wpływa na budowanie marki i wiarygodności. Poza tym poznając ofertę rynkowych liderów mniejsze firmy mają szansę na ulepszenia własnych produktów.


Organizatorem udziału łowickich firm w targach jest Wydział Strategii Rozwoju i Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łowiczu. Wydarzenie możliwe było dzięki realizacji przez Urząd Miejski projektu pn. „Łowicz - centrum przetwórstwa rolno-spożywczego", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Ślub…

Sceny grozy w Łyszkowicach. "Wyjął …

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 46-let…

Pożar w bloku na osiedlu Szarych Szeregó…

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

Uwaga łowiczanie! Nadciągają burze z gra…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Wkrótce otwarcie nowej siedziby Miejskie…

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany pr…

Wypadek w Kompinie - pieszy został potrą…

Zbliża się wernisaż wystawy: „Jeszcze sł…

Policjanci edukują najmłodszych podczas …

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Uwaga kierowcy! Od wtorku utrudnienia w …

[WIDEO] Festiwalowa premiera w Nieborowi…

Akcja "trzeźwy poranek" na łow…

Bezpłatne kajaki cały czas czekają na mi…