Łowicz promuje się w Paryżu

Ponad 7000 wystawców z całego świata uczestniczy w Międzynarodowych Targach Spożywczych SIAL Paris, które odbywaj się w Paryżu w dniach 21-25 października. Wśród wystawców nie zabrakło również 200 firm z Polski w tym z Łowicza! Nasze miasto reprezentują: Firma Bracia Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek Spółka Cywilna oraz Spółka Ogrodniczo-Pszczelarska "Pszczółka" w Łowiczu Spółka z o.o.


SIAL Paris to globalna platforma biznesowa dla branży spożywczej oraz jedno z ważniejszych wydarzeń na francuskim rynku żywności, które oferuje krajowym i międzynarodowym firmom możliwość zwiększenia swojej obecności na rynkach europejskich.


Na targach spotykają się producenci żywności, dystrybutorzy, importerzy, hurtownicy i detaliści, a także przedstawiciele gastronomii. Targi obywają się co dwa lata i są jednymi z największych i najbardziej prestiżowych targów rolno – spożywczych na świecie. To doskonała okazja do popularyzacji produktów oraz podtrzymywania i nawiązywania kontaktów biznesowych. Obecność firm na znanych międzynarodowych targach wpływa na budowanie marki i wiarygodności. Poza tym poznając ofertę rynkowych liderów mniejsze firmy mają szansę na ulepszenia własnych produktów.


Organizatorem udziału łowickich firm w targach jest Wydział Strategii Rozwoju i Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łowiczu. Wydarzenie możliwe było dzięki realizacji przez Urząd Miejski projektu pn. „Łowicz - centrum przetwórstwa rolno-spożywczego", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Wypadek w miejscowości Teresew. Opel zde…

Zakład Karny w Łowiczu na pomoc swojemu …

Zbliża się "Forum Środków Unijnych…

Mundurowa krew dla potrzebujących

Czwarte urodziny Dyskusyjnego Klubu Ksią…

Wypadek na A2. 32-latek stracił panowani…

[WIDEO] Zobacz nagranie z momentu ataku …

[UNIKALNE ZDJĘCIA, WIDEO] Ogromny pożar …

[WIDEO] Za nami kolejne spotkanie z roln…

[AKTUALIZACJA] W Łowiczu spłonął budynek…

[NOWE INFORMACJE] Pożar w Łowiczu, płoni…

[WIDEO] Ogromny pożar w Łowiczu. Wiatr w…

WAŻNE: Ogromny pożar w Łowiczu. Zagrożon…

[ZDJĘCIA] OSP Łowicz ma nowy samochód ra…

Spotkanie Zarzadu Powiatu Łowickiego z r…

[WIDEO] "To bardzo dobry prognostyk…

[ZDJĘCIA] Piękna tradycja w Łowiczu. Mie…

Już dzisiaj maturzyści zatańczą na Stary…