KPP w Łowiczu: Zero tolerancji dla chuliganów!

Dodane przez ELC24.net

15 czerwca wieczorem łowiccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne w powiecie łowickim – zero tolerancji dla chuliganów. Posypały się mandaty.


15 czerwca 2019 w sobotę, po godzinie 19:00 grupa kilkunastu policjantów z Wydziału Prewencji łowickiej komendy, wspomaganych policjantami z Posterunku Policji w Nieborowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego wyruszyła do patrolowania wytypowanych miejsc na terenie miasta Łowicza i niektórych miejscowości na terenie powiatu.


Głównym zadaniem, jakie postawił funkcjonariuszom dowodzący akcją Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, asp. Marek Pisarek, było sprawdzanie wytypowanych miejsc gromadzenia się młodzieży zakłócającej porządek publiczny, ciszę nocną i dopuszczającej się działalności zabronionej przez prawo, a także obejście klatek schodowych czy piwnic w blokowiskach.


Policjanci sprawdzili kilkadziesiąt takich miejsc, gdzie legitymowali znajdujące się tam młode osoby, a w przypadkach popełniania przez nich wykroczeń - nakładali mandaty. Po kilku godzinach intensywnych działań w centrum miasta w blokach i ich rejonach Nowego Rynku, Starego Rynku, Starorzecza, Parku Błonie czy osiedla Bratkowice, zapanowała cisza. Stróże prawa prowadzili swoje działania również na terenie okolicznych gmin, między innymi w Guźni czy Bełchowie. Podczas akcji wylegitymowano w sumie ponad 98 osób, w tym 8 nieletnich, Ujawniono 34 wykroczenia porządkowe, których sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Skontrolowali także 21 samochodów, w 8 przypadkach kierujący nimi otrzymali mandaty za wykroczenia drogowe, a jeden z nich stracił dowód rejestracyjny. Akcja zakończyła się około godziny 3:00 w nocy.


Zmasowane działania prewencyjne, prowadzone w godzinach wieczornych i nocnych, szczególnie w dni weekendowe odnoszą właściwy skutek i mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa na osiedlach. Dlatego już teraz zapowiadamy dalsze ich kontynuowanie.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Folklor ludowy szyty na mia…

Koszmarny wypadek na Poznańskiej, bus ro…

[WAŻNE] Frankowicze wygrywają w sądach. …

Młodzieżowe rozgrywki beach soccera. Lak…

Kolejny pożar w powiecie łowickim. Palił…

Bezpłatne warsztaty rękodzieła ludowego …

Zaginął Jarosław Owczarek. Policja prowa…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Szok! Napadli młodego mężczyznę i pobili…

Wykorzystali nieuwagę kobiety i okradli …

Łowickie akcenty na Święcie Służby Więzi…

[ZDJĘCIA] Wakacje z Tratwą na Fali. Za n…

Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. To…

Pijany kierowca zatrzymany przez policję…

Chcieli ukraść alkohol ze sklepu. Interw…

Akcja strażaków w gminie Zduny. Paliły s…

Pożar w Bąkowie Górnym. Dziewięć zastępó…

Wypadek pod Łyszkowicami. Samochód wyląd…