KPP w Łowiczu: Zero tolerancji dla chuliganów!

Dodane przez ELC24.net

15 czerwca wieczorem łowiccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne w powiecie łowickim – zero tolerancji dla chuliganów. Posypały się mandaty.


15 czerwca 2019 w sobotę, po godzinie 19:00 grupa kilkunastu policjantów z Wydziału Prewencji łowickiej komendy, wspomaganych policjantami z Posterunku Policji w Nieborowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego wyruszyła do patrolowania wytypowanych miejsc na terenie miasta Łowicza i niektórych miejscowości na terenie powiatu.


Głównym zadaniem, jakie postawił funkcjonariuszom dowodzący akcją Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, asp. Marek Pisarek, było sprawdzanie wytypowanych miejsc gromadzenia się młodzieży zakłócającej porządek publiczny, ciszę nocną i dopuszczającej się działalności zabronionej przez prawo, a także obejście klatek schodowych czy piwnic w blokowiskach.


Policjanci sprawdzili kilkadziesiąt takich miejsc, gdzie legitymowali znajdujące się tam młode osoby, a w przypadkach popełniania przez nich wykroczeń - nakładali mandaty. Po kilku godzinach intensywnych działań w centrum miasta w blokach i ich rejonach Nowego Rynku, Starego Rynku, Starorzecza, Parku Błonie czy osiedla Bratkowice, zapanowała cisza. Stróże prawa prowadzili swoje działania również na terenie okolicznych gmin, między innymi w Guźni czy Bełchowie. Podczas akcji wylegitymowano w sumie ponad 98 osób, w tym 8 nieletnich, Ujawniono 34 wykroczenia porządkowe, których sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Skontrolowali także 21 samochodów, w 8 przypadkach kierujący nimi otrzymali mandaty za wykroczenia drogowe, a jeden z nich stracił dowód rejestracyjny. Akcja zakończyła się około godziny 3:00 w nocy.


Zmasowane działania prewencyjne, prowadzone w godzinach wieczornych i nocnych, szczególnie w dni weekendowe odnoszą właściwy skutek i mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa na osiedlach. Dlatego już teraz zapowiadamy dalsze ich kontynuowanie.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro utrudnienia w pobl…

[ZDJĘCIA] Pożar w domu w Dąbkowicach Gór…

Konkurs ELC24: Karol Kopiec wystąpi w Ło…

Więźniowie w mitycznej „krainie szczęśli…

Uwaga kierowcy! Jutro i w sobotę ul. Józ…

Blisko 20 000 złotych na renowację zabyt…

[ZDJĘCIA] W Walewicach podsumowano akcję…

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

[ZDJĘCIA] Młodzieżowa Rada Powiatu Łowic…

Konwent beneficjentów programu „Dom Kult…

W Łowiczu wystąpi Chór D’Voice Sekolah V…

Aby w przyszłości wybrały książkę, a nie…

Zbliża się kolejny wieczór stand-up come…

Zbliżają się Targi Alibi. To największe …

Uruchomiono nowe linie autobusowe w gmin…

Powiatowo-miejskie uroczystości Święta N…

Nowe połączenia i pociągi ŁKA

50 000 złotych dofinansowania na utworze…