Konkurs dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu rozstrzygnięty

Dodane przez ELC24.net

15 marca 2019 roku w Łowiczu odbył się" Konkurs dla uczniów szkół średnich powiatu łowickiego o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu". Zwycięska drużyna zaprezentuje w najbliższym czasie nasz powiat w finale wojewódzkim.


15 marca 2019 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu odbył się "Konkurs dla uczniów szkół średnich powiatu łowickiego o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu". Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu oraz Starostwo Powiatowe w Łowiczu.


Do udziału w turnieju zaproszone zostały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z naszego rejonu. Zaproszenie przyjęło 6 szkół: ZSP nr 1, 2 z Łowicza, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie, Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju oraz I i II LO z Łowicza. Każdą ze szkół reprezentowała czteroosobowa grupa, składająca się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Konkurs otworzył Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu mł. insp. Grzegorz Radzikowski oraz Starosta Powiatu Łowickiego – Marcin Kosiorek, którzy życzyli uczestnikom powodzenia. Młodzież przystąpiła do dwóch testów: pisemnego oraz sprawności fizycznej. Część pisemna to grupowe zmagania, natomiast tor przeszkód każdy musiał pokonać indywidualnie. W przerwie, aby wzmocnić siły na młodzież czekał poczęstunek, przygotowany przez koleżanki i kolegów z ZSP Nr 2 w Łowiczu.


Zwycięską okazała się drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Julia Kazimierczak, Klaudia Stępniewska , Mateusz Sekuła, Krystian Jakiel. Bezkonkurencyjni w części sprawnościowej okazali się Klaudia Stępniewska oraz Krystian Jakiel, którzy indywidualnie osiągnęli najlepsze czasy spośród wszystkich zawodników. II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu w składzie: Malwina Klimkiewicz, Natalia Wiankowska, Jakub Owczarek, Tomasz Makowski. III miejsce zajęła młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Maja Gajda, Natalia Szymczak, Kacper Dudek i Sebastian Gładki. Gratulujemy. Zwycięska drużyna zaprezentuje w najbliższym czasie nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 11 kwietnia w Łodzi.


Głos zabrał Szef łowickiej Policji, który podziękował Dyrektorom II LO oraz ZSP Nr 2 w Łowiczu za pomoc w organizacji konkursu. Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Łowiczu za ufundowanie nagród.


Łowiccy policjanci podczas turnieju promowali zawód policjanta. Młodzież zadawała pytania związane z wstąpieniem do służby, otrzymywała ulotki. Pojawiło się kilka osób, chcących w przyszłości zostać funkcjonariuszem policji.


Wstąp w nasze szeregi! Szczegółowych informacji udziela Zespół Kadr i Szkolenia, tel. 46 830-95-30.


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

Policjanci podsumowali akcję "Niela…

Od 1 kwietnia więcej policjantów na ulic…

[ZDJĘCIA] Okradli działkę w gminie Biela…

Łowiccy stróże prawa o swoim zawodzie w …

XIX Targi edukacyjne w Łowiczu. Dzielnic…

Victoria Sulejówek kolejnym rywalem Peli…

Dwa remisy Pelikana 2003

Działania "Prędkość" na drogac…

XVI edycja Konkursu na najlepszą pracę d…

Konkurs literacki "Skąd, dokąd. Rod…

Pelikan 2009 po sparingu z Jutrzenką Byc…

[ZDJĘCIA] Audi uderzyło w ciężarówkę, wy…

Wypadkowy poniedziałek w powiecie. Samoc…

[ZDJĘCIA] Niebezpiecznie w Czatolinie. O…

Marcin Pluta przejął obowiązki dyrektora…

Zdarzenie przy Prymasowskiej oraz nietrz…

Wypadek w Kompinie. Auto rozbiło się w r…