Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z dróg. Rekordzista miał ponad 2 promile

Dodane przez ELC24.net

Łowiccy policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozsądek! Alkohol na drodze może doprowadzić do tragedii!


Łowiccy stróże prawa w ciągu dwóch dni zatrzymali czterech kierujących, którzy wcześniej spożywali alkohol, a następnie wyjechali na drogi powiatu łowickiego. W porę zostali zatrzymani i na szczęście nie doszło do żadnej tragedii. Niechlubny rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


3 sierpnia w Jamnie przed godziną 13:00 policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, 49-letniego mieszkańca powiatu łowickiego, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po godzinie 18:00 w Łyszkowicach 42-latek z powiatu łowickiego również jechał motorowerem, a po przebadaniu okazało się, że ma 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnym kierowcą "na podwójnym gazie" okazał się 33-latek z powiatu łowickiego, który poruszał się przed godziną 20:00 w Łyszkowicach i miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 4 sierpnia o godzinie 21:00 31-letni obywatel Ukrainy miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i wpadł w ręce stróżów prawa na ulicy Starzyńskiego w Łowiczu.


- Ponownie apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym. Kierowco pamiętaj! Nie bądź lekkomyślny! Nie ryzykuj! Alkohol za kierownicą może doprowadzić do tragedii! Pamiętajmy, aby zdecydowanie reagować, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę! Dzwońmy pod numer alarmowy 112! - apelują policjanci.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Zakulinie. Dw…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Logistycy z Blichu uczą się od najlepszy…

Rafał Czajka i Marcin Klimkiewicz w fina…

38. rocznica wprowadzenia Stanu Wojenneg…

Powstał Klubu Turystyki Pieszej „Z Buta”…

Znamy zwycięskie projekty w Budżecie Oby…

Działania dzielnicowych na rzecz bezpiec…

Dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych prze…

W sobotę koncert charytatywny w OSP Kars…

Odszedł zasłużony pielgrzym i przewodnik…

[ZDJĘCIA] Za nami XI Puchar Dyrektora OS…

Kreacje Eli Piorun w konkursie Miss Pols…

OSM Łowicz na 26. Miejscu w rankingu Zło…

I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu: Kto…

Świetne wyniki Błyskawicy Domaniewice na…

Warsztaty taneczne, nauka gwary i haftu …

Choinka Miejska: Sprawdź! Może nagroda c…