Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z dróg. Rekordzista miał 1,5 promila

Dodane przez ELC24.net

W miniony weekend łowiccy policjanci wyeliminowali z dróg powiatu łowickiego kolejnych trzech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozsądek!


W miniony weekend łowiccy policjanci wyeliminowali z dróg powiatu łowickiego kolejnych trzech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Najpierw, 2 marca tuż przed 8.00 w Dzierzgówku policjanci zatrzymali kierującego toyotą corollą. Kompletnie nieodpowiedzialny 39-latek z Olsztyna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei około godziny 15.30 na ulicy Poznańskiej w Łowiczu funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej volvo, którego kierujący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 33km/h. Podczas kontroli wyszło na jaw, że 64-latek z województwa lubelskiego nie tylko popełnił wykroczenie drogowe, ale był również pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Do kolejnego zatrzymania doszło 3 marca o godzinie 11.40 w Mystkowicach. 48-latek zamieszkały w powiecie płońskim miał w organizmie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy kierujący utracili uprawnienia do kierowania, ponadto za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie lecz również dla pasażerów oraz innych użytkowników drogi! Kierowco pamiętaj! Nie bądź lekkomyślny! Nie ryzykuj!


info: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

Policjanci podsumowali akcję "Niela…

Od 1 kwietnia więcej policjantów na ulic…

[ZDJĘCIA] Okradli działkę w gminie Biela…

Łowiccy stróże prawa o swoim zawodzie w …

XIX Targi edukacyjne w Łowiczu. Dzielnic…

Victoria Sulejówek kolejnym rywalem Peli…

Dwa remisy Pelikana 2003

Działania "Prędkość" na drogac…

XVI edycja Konkursu na najlepszą pracę d…

Konkurs literacki "Skąd, dokąd. Rod…

Pelikan 2009 po sparingu z Jutrzenką Byc…

[ZDJĘCIA] Audi uderzyło w ciężarówkę, wy…

Wypadkowy poniedziałek w powiecie. Samoc…

[ZDJĘCIA] Niebezpiecznie w Czatolinie. O…

Marcin Pluta przejął obowiązki dyrektora…

Zdarzenie przy Prymasowskiej oraz nietrz…

Wypadek w Kompinie. Auto rozbiło się w r…